Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - sebas - 02-10-2018

@ misfit
Spoko, też Ci wierzę. Staram się jednak dojść do jakichś wniosków i na tą chwilę widać, że nie ma reguły. Może być poczta, może być kurier. Pewnie decyduje o tym dostępność konkretnych tytułów w konretnych magazynach. Starają się ogarnąć wszystko jedną paczką. U mnie (w przypadku amazon.it) najdłużej czekałem 3 tygodnie, na U571. Z amazon.co.uk - prawie 4 tygodnie na Tinker-Tailor-SOldier-Spy, ale to był nowy egzemplarz wysłany w ramach reklamacji. Teraz czekam na wysłaną 18 września z amazon.cou.uk Total Recall (sprzedaje momox co uk, płytka importowana z Francji). To pewnie będzie  rekord w czasie oczekiwania...

EDIT:
Doszła druga paczka do zamówienia 5 steelbooków za 30 euro - nadana z Niemiec, dostarczył kurier DHL.
Total Recall też już przyszlo, zwykła pocztą, z Francji. Płyta bardzo dobrze zabezpiecozna - zapakowana w trzy koperty z folii bąbelkowej.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - wachi40 - 02-10-2018

Teraz jak sa magazyny w całej Europie to już nie ma reguły kto dostarcza i z jakiego kraju przyjdzie przesyłka
Ostatnie dwa zamówienia z Amazon.De przyszły wysłane chyba z Wrocławia Pocztą Polską Expres 24
Ostatnie zamówienie z Amazon.It 5 za 50 DP , 3 za 40 DHL


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mr.Hankey - 04-10-2018

Ponieważ dwie moje ostatnie przesyłki z Amazona USA niestety do mnie nie dotarły, przez jakiś czas nic stamtąd nie zamawiałem. Jednak ostatnio się przeprosiliśmy, ale tym razem postanowiłem nie ryzykować i zapłaciłem za najdroższą opcję wysyłki, zdaje się 17 dolarów i jednak było warto - przesyłka z USA dotarła do mnie w niecałe 48 godzin, nie sądziłem nawet, że to możliwe i była świetnie zabezpieczona. Niby drogo, ale wolę taką opcję, niż czekanie 4 tygodnie w niepewności.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 04-10-2018

Nie wiem, jak dla mnie z USA kompletnie przestało się opłacać zamawianie czegokolwiek - ostatnio za dwa filmy musiałem dać 130 zł z przesyłką, czyli tyle ile za kilka różnych z praktycznie każdego innego oddziału, więc jakbym miał do tego dorzucić jeszcze 70 pln żeby było szybciej, to chyba wolałbym poczekać w tej niepewności Wink

A co do wcześniejszego o wysyłkach - teraz niemiecki Amazon podzielił mi dwa zamówienia na cztery części, z czego trzy przyszły z dnia na dzień kurierem poczty polskiej w jednej większej paczce, a reszta stoi z niewiadomych mi przyczyn. To samo UK - ciach na pół i czekam, ponoć na kuriera, pytanie jakiego. Ech. Straszny się burdel zrobił. Jak pomyślę, że te kilka lat temu człowiek większość zamówień miał w przeciągu paru dni i to bez płacenia za wysyłkę, a teraz jak płacisz to nie wiadomo czego się spodziewać, to bynajmniej nie dziwię się ludkom wybierającym kupno elektroniczną drogą.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - paniron - 05-10-2018

(04-10-2018, 18:12)Mefisto napisał(a):  A co do wcześniejszego o wysyłkach - teraz niemiecki Amazon podzielił mi dwa zamówienia na cztery części, z czego trzy przyszły z dnia na dzień kurierem poczty polskiej w jednej większej paczce, a reszta stoi z niewiadomych mi przyczyn. To samo UK - ciach na pół i czekam, ponoć na kuriera, pytanie jakiego.

Powodem rozdzielenie przesyłek, możne być fakt, ze przykładowo nie wszystkie produkty zamówione na amazon.co.uk, szły z Anglii. Cześć możne iść z magazynów z Włoch, czy Francji. Na paczce powinny być symbole(SLU1, LIL1 itp), po których można dojść, z jakiej lokalizacji została wysłana. Wystarczy wklepać w mapy google (np. LIL1 amazon)


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MasterThief - 08-10-2018

(04-10-2018, 18:12)Mefisto napisał(a):  Nie wiem, jak dla mnie z USA kompletnie przestało się opłacać zamawianie czegokolwiek - ostatnio za dwa filmy musiałem dać 130 zł z przesyłką, czyli tyle ile za kilka różnych z praktycznie każdego innego oddziału, więc jakbym miał do tego dorzucić jeszcze 70 pln żeby było szybciej, to chyba wolałbym poczekać w tej niepewności Wink

Mówisz o Amazon.com czy jakiś innych serwisach?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 08-10-2018

No tak.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MasterThief - 08-10-2018

Do nich najlepiej od razu uderzać na czacie z prośbą o usunięcie kosztów dostawy Tongue W ostatnim czasie zrobiłem trzy zamówienia Amazon Global Priority Shipping i w każdym usunęli mi koszty dostawy (zwykle około 15-20 USD na każde zamówienie), co znacząco wpływa na opłacalność zakupu tam Big Grin Taka moja drobna rada odnośnie zakupów tam czy w jakimkolwiek innym Amazonie (u mnie zawsze usuwają też koszty w Amazon.co.uk).


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - truvneeck - 08-10-2018

(08-10-2018, 12:09)MasterThief napisał(a):  najlepiej od razu uderzać na czacie z prośbą o usunięcie kosztów dostawy Tongue

Ale w jaki sposób argumentujesz tę prośbę, "ej, nie każcie mi płacić za przesyłkę, to zrobię u was większe zakupy"? Pierwsze słyszę, żeby można w ten sposób gdziekolwiek obejść koszt dostawy o.O


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MasterThief - 08-10-2018

Tylko dzisiaj przy zrobieniu trzech zamówień, za każdym razem na chacie usunięto mi koszty dostawy (2x Amazon Global Priority Shipping i 1x One-Day Delivery na Amazon.co.uk). Oczywiście na czacie trzeba ich ładnie poprosić o usunięcie kosztów dostawy Smile Ja zawsze piszę, że jestem stałym i bardzo zadowolonym klientem i byłbym jeszcze bardziej zadowolony gdyby udało się usunąć koszty dostawy z tego i tego zamówienia Smile Oczywiście w przypadku Amazon.com zostanie opłata celna (jeśli jest doliczona przy składaniu zamówienia), ale zawsze lepsze to niż jeszcze płacić prawie 20 dolców za dostawę Tongue Tak sobie podliczyłem to 19 USD + 14 USD + niecałe 9 funtów i tak prawie 170 zł zaoszczędziłem Big Grin