Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - promocje - ashka - 17-11-2014

Mnie w tym roku oclili wszystkie paczki z amazon.com :/ Wcześniej cło na przesyłki z USA to były wypadki przy pracy.
23% VAT bardzo bolał Sad


RE: Sklepy internetowe - promocje - bananek - 17-11-2014

O.o
z amerykańskiego amazona? W tym roku miałem 9 zamówień i żadnego cła. Hell, patrząc tak na oko, w ostatnich 4 latach miałem około 50 zamówień i NIGDY nie naliczyli mi cła.


RE: Sklepy internetowe - promocje - ashka - 17-11-2014

Może to kwestia lokalizacji, nie wiem. Teraz już z automatu doliczam 23% do ceny, zanim stwierdzę, że to nadal dobra cena.

Przez ileś lat nigdy nie naliczali mi cła na paczki z Hong Kongu, a teraz co druga jest clona, niezależnie, co jest w środku. :/
Z amazon.com to samo, z tym że teraz clą mi wszystko.
Znaczne mniej mam przesyłek z Kanady i Japonii i te celnicy nadal ignorują, pewnie do czasu. Celna loteryjka trwa.


RE: Sklepy internetowe - promocje - Mefisto - 17-11-2014

(17-11-2014, 13:33)ashka napisał(a):  Z amazon.com to samo, z tym że teraz clą mi wszystko.

Ale przynajmniej słusznie czy po prostu rżną Cię w dupę, bo przyszła paczka z zagranicy? Ja bym im nie ufał.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - delakha - 17-11-2014

"Będzie cło", "Nie będzie cła", "Nigdy nie płaciłem", "Zawsze płace" ... Brakowało mi tego na nowym forum. Myślę, że już oficjalnie możemy uznać proces adaptacyjny za dokonany.

Ja płaciłem zawsze i z każdego kraju (non EU) - [dla zamówień powyżej 100 PLN]


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - ashka - 17-11-2014

Mają takie prawo, ale serio mogliby przestać. Każda paczka teoretycznie może zostać poddana kontroli celnej. Cło jest minimalne, ale ten VAT...

Jedyny plus to odczuwalny postęp techniczny w Urzędzie Celnym. Kiedyś trzeba było z dokumentami celnymi jeździć na drugi koniec miasta i sterczeć w kolejce, a teraz można wszystko załatwić mailem. Zapewne sfinansowali cały system tylko z tego, co ze mnie zdarli :]


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - meaner - 17-11-2014

Ile paczek przychodzi ci miesięcznie? Może myślą, że to na handel?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 17-11-2014

(17-11-2014, 15:38)ashka napisał(a):  Mają takie prawo, ale serio mogliby przestać. Każda paczka teoretycznie może zostać poddana kontroli celnej.

Ale nie wszystkim mogą naliczyć jakiekolwiek opłaty - o to mi chodzi Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - acidos - 17-11-2014

Okey,filmy zamówione ,przewidywana dostawa to 22 grudzień i 16 styczeń jestem ciekaw czy się wyrobią..Tongue


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Lukob - 18-11-2014

No i stało się. Już mi przyj..li dopłatę do mojej pierwszej przesyłki z amazon.ca  Sad Już dzwonił Pan z DHL, że ma do mnie przesyłkę płatną 37zł. Zamówiłem Citizen Kane za 45,97 CDN$ z przesyłką. MovieShelter pisał, że zna przypadki  odzyskania opłaty od amazon. Co prawda złudzeń nie mam ale może  ktoś się wypowie co można zrobić.