Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 11-10-2018

To może przeskocz ten etap i wejdź w4k uhd


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Ethan - 11-10-2018

nie ma prawie zadnego tytułu, który by mnie interesował w tym formacie Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 11-10-2018

Wg forum blu ray , ani jednego, spośród tyle co wyszło?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 13-10-2018

Witam mam problem z zakupami filmów z zagranicy. Albo mam dużego pecha albo nie potrafię zrozumieć gdzie jest problem. Za pierwszym razem zamówiłem z ebaya z UK od theentertainmentstore (526025) kilka wydań animacji na DVD za ok. 1000 zł. Okazało się, że nie ma opcji żeby wysłali to z trackingiem. Czekałem miesiąc czasu (tak pisało w info przez ebaya, że tyle może iść) i nie doszło. Po miesiącu napisałem do nich i dali mi do wyboru ponowną wysyłkę albo zwrot pieniędzy. Wybrałem zwrot pieniędzy. Ponieważ sparzyłem się na ebayu postanowiłem spróbować kupić coś w sklepie online w UK. Ostatnio były promocje w zoom.co.uk i zrobiłem zakupy filmów 4K za ok 700 zł. Okazało się ponownie, że nie ma opcji wysyłki z trackingiem i wysłali bez. Pisało że będzie szło 3-6 dni roboczych, a jak nie dojdzie to żeby napisać do nich po 10 dniach. Dostałem maila, że wysłali w piątek 28.09.2018 roku, ale do tej pory nic nie doszło. Napisałem do nich i powiedzieli żeby czekać do środy do 17.10.2018 i dać im znać jeszcze raz. I teraz się zastanawiam czy kolejny raz zgubili paczkę czy może problem jest z moim adresem. Jak zamawiam z allegro to nie zdarzyło mi się żeby coś nie doszło. Mój adres ma postać:

Osiedle Nazwa 1/2, kod pocztowy Miejscowość

w skrócie w sklepach mam podany adres: Os. Nazwa 1/2, kod pocztowy Miejscowość Poland

Zamawiał ktoś z Was z zoom.co.uk? Mieliście jakieś problemy z odbiorem paczki? Sprawdzałem codziennie skrzynkę czy nie ma awiza i przez jakieś 90% zawsze ktoś jest w mieszkaniu i wie, że czekam na paczkę. Czy listonosz ma obowiązek wrzucić awizo odnośnie paczki nierejestrowanej?

Jakie znacie europejskie sklepy, które sprzedają filmy 4K z trackingiem i dobrym supportem? Zavvi jest ok?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 13-10-2018

Podane na stronie 3-6 dni roboczych z zoom to ściema, przesyłka od nich idzie 2-4 tygodnie Smile Tak, jak najbardziej listonosz ma obowiązek zostawić awizo.

Zavvi też wysyła pocztą bez numeru do śledzenia, ale osobiście nigdy (ani z żadnym innym zagranicznym sklepem) nie miałem problemów.

PS. Moja nierejestrowana przesyłka z włoskiego amazonu wysłana 30 września dotarła wczoraj, więc całkiem nieźle.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 13-10-2018

A znacie jakiś sprawdzony sklep z uk gdzie przesyłka dochodzi szybko i pewnie? Jak jest z Zavvi?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Profes - 13-10-2018

Zavvi mam sprawdzony.
W sumie chyba na 10 przesyłek, jedna nie doszła (w okresie świątecznym), ale podesłali nową.
Przesyłki bez trackingu, ale poczta zostawia awiza. Czas oczekiwania średnio 3 tygodnie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 13-10-2018

Ale to świadomie wybierasz u nich standard delivery, bo teraz jak sprawdzam ich stronę to pisze, że mają opcję tracked delivery za chyba 10 funtów albo za 2 funty jak zamówienie przekroczy 75 funtów? Masakra z tymi sklepami. Dla mnie to są skrajne przypadki wprowadzania w błąd klienta bo jest różnica pomiędzy tygodniem, a miesiącem czekania. Nie rozumiem tylko dlaczego te sklepy nie wprowadzą po prostu droższej formy wysyłki dla zainteresowanych, np kurierem czy priorytet z trackingiem. Myślę, że dużo osób by się na to zdecydowało.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mateusz - 13-10-2018

Jak chcesz mieć możliwość śledzenia przesyłki, to polecam Amazony. Większość paczek wysyłają DHL-em i podają numery przesyłek.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - laware - 13-10-2018

(13-10-2018, 22:07)Mateusz napisał(a):  Jak chcesz mieć możliwość śledzenia przesyłki, to polecam Amazony. Większość paczek wysyłają DHL-em i podają numery przesyłek.

Chociaż też nie jest to regułą - kilka przesyłek z Amazon.it dostałem pocztą.