Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pablo0909 - 20-10-2018

@wolfman, ja już czekam 4 miesiąc, minęło już 14 tygodni Big Grin Chyba cierpliwością się wykazałem? Cool


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 20-10-2018

Nie twierdziłem, że nie giną. Na jeden film uhd czekałem 6 tygodni. Nie było to wysłali kolejny. No i doszedł po 4-5 tygodniach. Więcej do Polski nic nie wysyłałem. Dłużej niż wymieniony czas przeze mnie nie ma co czekać, bo zaginęło. Do Polski tylko 3 listy wysłałem i zawsze to czas 4-5 tygodni. Dłużej NIE WARTO czekać.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MasterThief - 21-10-2018

(20-10-2018, 19:49)Bender napisał(a):  Amazon US:

w opcji standard shipping nie dolicza Import Fee Deposit
w opcji Expedited dolicza

Jak to działa w praktyce?

Przy zamówieniach od 25$ wzwyż pojawia się automatycznie opłata celna wynosząca minimum 8$ (przy Expedited, Priority Shipping będzie nieco więcej).


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 21-10-2018

No ale to, że się dolicza to widzę. Pytam tylko czy w opcji standard (przy której nic się nie pojawia nawet przy wyższej kwocie) ktoś mnie będzie gdzieś ciągał żeby opłacić cło i dopiero odebrac paczkę? Bo rozumiem, ze w opcji z Import Fee Deposit to się dzieje poza mną?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 21-10-2018

Przy opcji standard mogą ci dowalić vacik, ale nie muszą. Zależy czy komuś ta przesyłka wpadnie w oko... Wink
Pewnie pytasz o Bergmana więc może ktoś Ci odpowie o swoich doświadczeniach jak to obecnie wygląda z przesyłkami o wartości ~$200.

U mnie jest to zwykle $40-60 i od ok. 8 lat z amazon.com niczego nie musiałem dopłacać przy wysyłce Standard.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 21-10-2018

No u mnie było tak samo zawsze, jeszcze mi się nie zdarzyła dopłata żadna, ale od jakiś 2 lat przestałem kupować w amerykańskim, bo shipping sie zrobił drogi. Przy standard nie dolicza (choć przy tym zakupie nie chce brać standard, żeby nie przyszedł poobijany (bardziej niż zwykle).

Ale głównie chodzi mi o to, czy np takie standard wiąże się z tym, że potem trzeba gdzieś pojechać to odebrać i zapłacić to cło / vat? Czy na poczcie? A ja wybierzesz opcję expedited, to czy to Import Fee przez amazon pobrane wyklucza z definicji takie atrakcje?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 21-10-2018

To jest naprawdę loteria. Nigdy do żadnego z moich gigantycznych zamówień (cenowych, jak i wymiarowych) nikt się nie przyczepił pod względem opłat. Za to zdarzało mi się płacić przy okazji paru mniejszych. Niemniej całościowo, względem ilości zamówień w ogóle, to jest naprawdę ułamek.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 21-10-2018

Panowie, z całym szacunkiem, ale mówcie to samo, odpowiadając na niezadane pytanie Smile. Wiem, że losowo. Pytanie brzmi, a jak już przyjdzie zapłacić, to jak to się odbywa technicznie.

A) Przy założeniu, że w opcji Standard shipping nie płacimy z góry w amazonie. Jełsi juz będziemy mieli pecha i cło na m u nas naliczą to gdzie ot się płaci? Na poczicie przy odbiorze?

B) przy opcji Expedited lub Express, gdzie Amazon pobieraz "zaliczkę". Amazon pisze, że to jest Estimate i jak będą niższe to opłaty to automatycznie zwrócą różnicę, a jak będą wyższe?

Zresztą dowiem się najpewniej sam Wink


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 21-10-2018

A) na poczcie, przy odbiorze.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 21-10-2018

O, dzięki! Czyli luzik. Kiedyś jak kupowałem trading cards ze Stanów i raz się przyczepili i musiałem gdzieś jechać na urzędu celnego. To było dawno temu i choć na piękne oczy mnie puścili to jednak trauma została. Wink