Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - promocje - misfit - 04-11-2018

Standardzik - $6.50. Może dowalą vat, a może nie dowalą. Powinna dotrzeć po 3-4 tygodniach, dostarcza PP. W zależności od tego jak ten Bergman będzie zabezpieczony to przy gorszych wiatrach przesyłka może dotrzeć do Ciebie uszkodzona. Z amazonem jednak się dogadasz jeśli do tego dojdzie.

Ja wybrałem kuriera $13.28 + z góry opłata celna = razem $200.82. Mniej stresu, itd. a przesyłka dojdzie w 2-4 dni Smile
Cenę można zbić jeszcze o $7.50 po załadowaniu konta -> https://www.amazon.com/b?rw_useCurrentProtocol=1&node=14611608011&ref_=ASV_10NCA_DReload


RE: Sklepy internetowe - promocje - Wolfman - 04-11-2018

Czyli około 23%? Na necie pisali ,że marne szanse przy takich zakupach, ale właśnie przy expresowych wysyłkach w takich kwotach zawsze płaciłem, było to 3 lata wstecz i więcej. Jak jest teraz?


RE: Sklepy internetowe - promocje - NWWStation - 04-11-2018

(04-11-2018, 20:44)misfit napisał(a):  Standardzik - $6.50. Może dowalą vat, a może nie dowalą. Powinna dotrzeć po 3-4 tygodniach, dostarcza PP. W zależności od tego jak ten Bergman będzie zabezpieczony to przy gorszych wiatrach przesyłka może dotrzeć do Ciebie uszkodzona. Z amazonem jednak się dogadasz jeśli do tego dojdzie.

No nie wiem, kiedyś miałem uszkodzony box, to mi napisali, że mam im przysłać (na swój koszt własciwie - zwracali jakiś fragment ceny tylko). Jak dojdzie, wyślą nowy. A wysyłka do USA, jak wiadomo, tania nie jest... Polecam brać kuriera czy coś, zdecydowanie większa szansa, że dojdzie w nienaruszonym stanie. Jak kupowałem z Amazonu EU - odsyłanie na ich koszt, w dodatku miałem na to 30 dni. Różnica kolosalna.

(04-11-2018, 20:53)wolfman napisał(a):  Czyli około 23%? Na necie pisali ,że marne szanse przy takich zakupach, ale właśnie przy expresowych wysyłkach w takich kwotach zawsze płaciłem, było to 3 lata wstecz i więcej. Jak jest teraz?

23% + opłata za ich fatyge - chyba 15zł. Polecam opłacić VAT przez amazon - wyjdzie taniej, a trafienie na te opłatę raczej bankowe u nas. Przynajmniej mi zawsze dowalają przy takich kwotach Tongue


RE: Sklepy internetowe - promocje - misfit - 04-11-2018

Gdyby mi napisali, że mam coś odsyłać do USA bo źle zabezpieczyli przesyłkę to bym ich wyśmiał Big Grin Nie miałem jeszcze takiej sytuacji. a kilka razy u nich reklamowałem, chociaż nie rzeczy tej wartości co ten pakiecik Bergmana.
Ale fakt - z kurierem jest dużo większa szansa, że przesyłka dojdzie cała, do tego mniej stresów m.in. z tym ile w razie czego trzeba będzie dopłacić ekstra oraz czy jakiś filmożerca na poczcie jej nie zwinie Wink
Ze "zwykłymi" wydaniami bawię się w standardową wysyłkę, ale tutaj wolę sobie oszczędzić stresu, tym bardziej w sytuacji gdy strzelili taką fajną cenę za ten pakiecik.


RE: Sklepy internetowe - promocje - Wolfman - 04-11-2018

(04-11-2018, 20:58)NWWStation napisał(a):  Przynajmniej mi zawsze dowalają przy takich kwotach
Mi też gra za 500 zł , cło 100, dwie gry za 400 i cło też 100 Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NWWStation - 04-11-2018

(04-11-2018, 21:33)wolfman napisał(a):  
(04-11-2018, 20:58)NWWStation napisał(a):  Przynajmniej mi zawsze dowalają przy takich kwotach
Mi też gra za 500 zł , cło 100, dwie gry za 400 i cło też 100 Big Grin

Cło? Kiedy ja cło płaciłem, ho ho. Vat chyba Tongue


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 04-11-2018

U mnie (do Polski) wyszło 205,98 . Też postanowiłem nie oszczedzać na wysyłce, ale to głównie z powodu, że w standardowej będzie się to przewracać w tej paczce po prostu dużo dłużej. Bo nie łudźmy się, że Expedited czy Express są lepiej pakowane. Bo nie są.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 04-11-2018

(04-11-2018, 22:44)Bender napisał(a):  U mnie (do Polski) wyszło 205,98 .

Może mam u nich jakieś specjalne względy bo u mnie wychodzi $200,82 Wink

[Obrazek: EZrpFgg.png]

[Obrazek: 4nOyCjb.jpg]


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 05-11-2018

Dziwne, u mnie z expedited wyszłedł droższy Import Fee Deposit:

Order Summary
Item(s) Subtotal: $149.99
Shipping & Handling: $8.98
Total before tax: $158.97
Estimated tax to be collected: $0.00
Import Fees Deposit $47.01
Grand Total: $205.98

Zmieniłem na priority i jest taki sam (tez wyższy) a total: 211 USD

w końcu złożyłem nowy order i wyszło:

Order Summary
Item(s) Subtotal: $149.99
Shipping & Handling: $13.28
Extra Savings: -$2.08
Total before tax: $161.19
Estimated tax to be collected: $0.00
Import Fees Deposit $37.55
Grand Total: $198.74


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 05-11-2018

Policzyli Ci vat od ceny $200, a nie $150. A to skubańce... Smile

Przy powtórnym zamówieniu już widzę, że masz ok. Też mi się teraz pojawiło jakieś extra savings.