Filmozercy.com | Forum
Danus- skromna kolekcja. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Danus- skromna kolekcja. (/watek-danus-skromna-kolekcja)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Danus- skromna kolekcja. - Juby - 24-07-2020

Może w przypadku tych filmów wystarczy mu jakość dostępna na Blu, które pewnie były za grosze?


RE: Danus- skromna kolekcja. - Wolfman - 24-07-2020

Nie wiem co mu wystarczy, stąd pytanie, a zauważyłem , że ludzie się łapią na byle promocje bd, po to by za 2 tyg kupić 4k w kolejnej .


RE: Danus- skromna kolekcja. - misfit - 24-07-2020

Obie Mumie to straszny, przefiltrowany paździerz na BD, a z kolei na UHD piękny remaster. Różnica w jakości obrazu jest kolosalna, większa niż np. Matrixy BD vs UHD tak więc sugeruję upgrade w przyszłości Smile

To samo można napisać o Powrotach do przyszłości, ale tutaj dopiero okaże się na ile remastery będą lepsze od dotychczasowych transferów (jestem dobrej myśli).


RE: Danus- skromna kolekcja. - Danus - 24-07-2020

Mumie kupiłem za grosze, a to nie są filmy z takim priorytetem by mieć w najlepszej możliwej jakości. Zamieniając swoje DVD na lepszy format kieruje się cena. W tym przypadku wystarczy mi BD, obie części kupiłem za mniej niż musiałbym wydać na jedną część serii.


RE: Danus- skromna kolekcja. - Mierzwiak - 24-07-2020

(24-07-2020, 10:35)Danus napisał(a):  Zamieniając swoje DVD na lepszy format kieruje się cena.
To nie jest zamiana na lepszy format, zamieniłeś kupę na kupę. Bez sensu.


RE: Danus- skromna kolekcja. - Wolfman - 24-07-2020

Danus jak widzę różnicę na moim pierwszym beznadziejnym 4k tv samsung pomiędzy bd a 4k (w nowych filmach też) to żal mam gdy muszę kupić dobre kino w bd, bo nikomu nie chciało się wydać tego w 4k hdr. Nie warto dla paru groszy brać starych transferów. W moim mniemaniu John Łyk na bd od Monolith był nudnym filmem, ale jak go obejrzałem w 4k z 4/10 podskoczyło na 8/10. Lepiej kupić jeden film za 50 4k, aniżeli trzy w tej samej cenie na bd ze starym transferem. Pierwsze wydania 4k może szału nie robiły, ale obecnie to już przepaść.


RE: Danus- skromna kolekcja. - Mierzwiak - 24-07-2020

(24-07-2020, 12:07)Wolfman napisał(a):  W moim mniemaniu John Łyk na bd od Monolith był nudnym filmem, ale jak go obejrzałem w 4k z 4/10 podskoczyło na 8/10.
Oceniasz film czy jakość obrazu? W jaki sposób nudny film w HDR nagle nie jest nudny? Widzę że osiagamy nowy poziom bredni.


RE: Danus- skromna kolekcja. - Mr.Hankey - 24-07-2020

Generalnie nie widzę w tym nic dziwnego, że szeroko rozumiana jakość seansu wpływa na odbiór filmu i jego ocenę. Ta sama scena akcji na BD może wydawać się nudna, a w UHD nabiera zupełnie nowego wymiaru. W tym wypadku akurat Wolfman ma sporo racji.


RE: Danus- skromna kolekcja. - Gieferg - 24-07-2020

Mierzwiak napisał(a):Oceniasz film czy jakość obrazu? W jaki sposób nudny film w HDR nagle nie jest nudny? Widzę że osiagamy nowy poziom bredni.

Żaden tam nowy, pisał już takie bzdury dawno temu.


RE: Danus- skromna kolekcja. - Wolfman - 24-07-2020

(24-07-2020, 13:03)Mr.Hankey napisał(a):  Ta sama scena akcji na BD może wydawać się nudna, a w UHD nabiera zupełnie nowego wymiaru. W tym wypadku akurat Wolfman ma sporo racji.
Dokładnie. Odbiór na nowym kinie i oledzie nabrał nowego wymiaru. Zupełnie inaczej film zacząłem postrzegać i wpłynęło to diametralnie na odbiór filmu. Brednie pisze tutaj G. jak zwykle, bo ogląda w kółko te same zaschnięte transfery z dvd i bd
(24-07-2020, 12:37)Mierzwiak napisał(a):  Oceniasz film czy jakość obrazu?
Mierzwiak a w tym filmie to co co oceniasz fabułę z tym samym wyświechtanym motywem zemsty? Big Grin Ten film rozwija skrzydła na dużym ekranie w 4k hdr, o czym się przekonałem oglądając wersję bd, a potem 4k z hdr