Filmozercy.com | Forum
Cały ten TEAL - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Cały ten TEAL (/watek-caly-ten-teal)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Cały ten TEAL - Daras - 05-08-2019

(05-08-2019, 19:48)Nfsfan83 napisał(a):  Możecie mnie zastrzelić, utopić, spalić i pochować Smile

Jerzy, to Ty? Smile Siema!


RE: Cały ten TEAL - sebas - 05-08-2019

@Nfsfan83
Serio, to nie interesuje mnie jak Ty sobie filmy oglądasz i jak sobie wyobrażasz, że powinny wyglądać. To jest Twoja sprawa. Problem w tym, że swoje  wymysły upubliczniasz na Tym forum. Nagminnie. Oglądasz w kółko to samo i nawet nie wiesz jak konkretne tytuły wyglądają na innych nośnikach niż DVD ale wiesz, że na pewno źle. Swoje tezy opierasz wyłącznie na obrazkach z netu. To jest po prostu śmieszne.

(05-08-2019, 19:48)Nfsfan83 napisał(a):  Możecie mnie zastrzelić, utopić, spalić i pochować
Rozumiem, że teraz próbujesz zrobić z siebie męczennika za sprawę poprawnych kolorków w filmach. Serio? Proponuję się leczyć.


RE: Cały ten TEAL - Mierzwiak - 05-08-2019

Ja wysiadam.

Nic z tego co wielokrotnie pisałem na temat tego jak VHS / Lasedisc / DVD ma się do oryginalnego wyglądu filmu nie dotarło i już nie dotrze. Co za beznadziejny przypadek.


RE: Cały ten TEAL - Wolfman - 06-08-2019

Nie wiem też  co kolory z dvd mają a do naturalności, o VHS nie wspomnę. Wygląda to za każdym razem fatalnie tymczasem może takie porównanie zalapiesz. VHS to c64 , A500 to DVD, A1200 to bd, a Amiga one to 4k. Wyobraź sobie że te filmy wyglądały tak a nie inaczej bo musiano je dopasować do domowych odbiorników i sprzętu. Więc adekwatnie do tego monitor crt i c64 nie miał możliwości wyświetlenia ani mocy obliczeniowej by pokazać to co mogła A400 w tej samej grze. Obecnie 4k wymiata i masz w domowych warunkach niewiele ustępujący obraz jaki masz w kinie. Do którego nie chodzisz

Dalej gdybyś był wierny analogowi czyli C64 to bym i to zrozumiał bo ludzie lubią retro. Ale ty siedzisz w cyfrze. Odpowiednik Dvd to A500 technicznie odstawia C64 i nijak podobna do niego nie jest, ale wciąż jej daleko do jej do odpowiedników kinowych. Możliwości jej są skromne i twórcy nie są w stanie pokazać swego dzieła tak jak tego pragną. Właśnie dopiero po latach przykładem jest tu Miller, bo mógł pokazać kolorystycznie i wizualnie Mad Max tak jak tego wtedy chciał


RE: Cały ten TEAL - misfit - 06-08-2019

Podsumować można to tak. Wg. teorii Nfsfana twórcy filmu, z Cameronem, Mannem czy Spielbergiem na czele nie mają pojęcia jak powinny wyglądać ich filmy, a color grading powinien być zakazany i każdy film ma mieć kolorki takie jak te zastane na planie filmowym. No chyba, że jego film na DVD ma zażółcone/ niebieskawe/różowe zabarwienie obrazu - wtedy jest to jak najbardziej dozwolone i bardziej naturalne pod tym względem BD jest be Big Grin


RE: Cały ten TEAL - sebas - 06-08-2019

(06-08-2019, 06:25)misfit napisał(a):  twórcy filmu, z Cameronem, Mannem czy Spielbergiem na czele nie mają pojęcia jak powinny wyglądać ich filmy, a color grading powinien być zakazany i każdy film ma mieć kolorki takie jak te zastane na planie filmowym.
Nie zapominaj o Rogerze Deakinsie, któy przekolorował praktycznie cały "O Brother, Where Art Thou?". Ten to dopiero nie miał pojęcia o swojej robocie! Wink


RE: Cały ten TEAL - Mr.Hankey - 06-08-2019

(06-08-2019, 00:43)Wolfman napisał(a):  Obecnie 4k wymiata i masz w domowych warunkach niewiele ustępujący obraz jaki masz w kinie.
Jak dla mnie to dziś masz w domu obraz, który jakością zamiata to, co masz w kinie.


RE: Cały ten TEAL - Mierzwiak - 06-08-2019

Dokładnie. Projekcja cyfrowa 2K SDR z mlecznymi szarościami nie ma nic na 4K HDR na OLEDzie Smile


RE: Cały ten TEAL - Juby - 06-08-2019

(06-08-2019, 00:43)Wolfman napisał(a):  Obecnie 4k wymiata i masz w domowych warunkach niewiele ustępujący obraz jaki masz w kinie.

A ustępuje? Pracowałem w dwóch kinach i wiem, że dzisiaj gdy nie ma zbyt wielu projektorów analogowych, filmy przysyłane są w 2K, a niektóre w ogóle były puszczane ze zwykłej płyty Blu-ray. Tongue

Nfsfan83 napisał(a):[Obrazek: screen-shot-2010-10-09-at-2.27.38-pmengadget.jpg]

Możecie mnie zastrzelić, utopić, spalić i pochować Smile ale uważam, że górny obrazek bardziej oddaje kolory w tamtej sytuacji (gniazdo królowej) ja tam nie widziałem neonowych niebieskich świateł

1) Na dolnym też nie widać żadnych neonowych, niebieskich świateł. 2) Aliens - jak większość filmów Camerona - od samego początku, od 1986 roku było pokolorowane niebieskim filtrem. Przy okazji premiery BD po prostu zrobiono to lepiej, ale zamiast niebieskiego wzięli teal. Wystarczy zmienić ustawienia tv (u mnie tryb na "chłodny") i cały teal zmienia się w normalny niebieski. 3) Screenshoty NIGDY NIE ODDAJĄ TEGO, JAK FILM WYGLĄDA W TV! Kup Aliens na BD (koszt 15 zł nawet w PL), zgaś światło w pokoju, odpal film i sam się przkonaj. Oko przyzwyczai się i po kilku minutach nie będziesz widział większej różnicy w kolorystyce względem DVD, ale rozdzielczość będzie dużo wyższa, kontrast lepszy, itd. itd.


RE: Cały ten TEAL - Nfsfan83 - 06-08-2019

Ok kończę i już nigdy nie poruszę tego tematu.