Filmozercy.com | Forum
Cały ten TEAL - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Cały ten TEAL (/watek-caly-ten-teal)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Cały ten TEAL - paniron - 05-04-2019

(05-04-2019, 14:04)Daras napisał(a):  Wrócę do swojego pytania. Sądziłem, że ktoś jednak wymieni wszystkie „warianty tealu” na wzór wikipedii. Podczas dyskusji padało określenie orange. Zatem ile tego jest?

Nie wiem, czy dobrze rozumem pytanie, ale w sieci jest sporo roznego materialu opisujacego teal & orange. Jako stary fotograf musiales gdzies te zagadnienie spotkac. Ponizej maly wykres dla zilustrowania.

[Obrazek: 2EylyhR.png]


RE: Cały ten TEAL - Mefisto - 05-04-2019

(03-04-2019, 09:48)misfit napisał(a):  Tyle, że korekcję barwną zwykle robi się scena po scenie, a nie jedno te same ustawienie dla całego filmu.

No shit! Robi się ją jednak według jednego klucza, żeby film nie przypominał potem sinusoidy z jedną sceną zieloną, jedną żółtą i jedną niebieską Smile Choć oczywiście i takie wydania pewnie się znajdą.

(05-04-2019, 13:05)misfit napisał(a):  Nie znam zbyt dobrze filmografii Tati'ego jak i samego Playtime więc nawet nie będę zgadywał który z transferów jest bliższy jego wizji

Jest to jasne, że ta bardziej niebieska, tudzież zimniejsza względem technologii reprezentowanej przez stalowo-szklane budynki. Kiedy Tati kręcił Playtime o tealu jeszcze się nawet technikom nie śniło. To pisząc, w przypadku tego filmu i jego ogólnego klimatu ta zmiana kolorystyczna nie bije specjalnie po oczach i nie wywraca wizji do góry nogami, a sam remaster jest o wiele lepszym transferem od starego.


RE: Cały ten TEAL - Daras - 05-04-2019

(05-04-2019, 14:16)paniron napisał(a):  
(05-04-2019, 14:04)Daras napisał(a):  Wrócę do swojego pytania. Sądziłem, że ktoś jednak wymieni wszystkie „warianty tealu” na wzór wikipedii. Podczas dyskusji padało określenie orange. Zatem ile tego jest?

Nie wiem, czy dobrze rozumem pytanie, ale w sieci jest sporo roznego materialu opisujacego teal & orange. Jako stary fotograf musiales gdzies te zagadnienie spotkac. Ponizej maly wykres dla zilustrowania.

Czyżby miało być tego nieskończenie wiele? Wink Mieszając barwy zasadnicze możemy uzyskać mnóstwo kolorów / odcieni. Sądziłem, że teal podlega jakiejś standaryzacji. Dodgy  


RE: Cały ten TEAL - sebas - 05-04-2019

(04-04-2019, 21:49)Daras napisał(a):  Czy mógłby ktoś wymienić wszystkie odmiany tealu z krótkimi opisami lub zrzutami? Z góry dzięki.

W sumie to lista z linkami do zdjęć, umieszczona w pierwszym poście, byłaby najlepsza. Zdjęcia najlepiej jako linki do caps-a-holic.com, gdzie dobrze widać skalę zmian. Ja sprawdziłem właśnie tam Heat (ostatni remaster), bo ciężko mi było uwierzyć, że to niby było modyfikowane tealem. Faktycznie, na screenach coś tam widać, ale w trakcie seansu nie miałem jakichś negatywnych odczuć co do kolorystyki obrazu. Rzeczywiście, tak jak ktoś już w tym wątku napisał, teal się ujawnia głównie przy bezpośrednim porównaniu na statycznym obrazie. W czasie oglądania może być dużo mniej zauważalny.


RE: Cały ten TEAL - misfit - 05-04-2019

(05-04-2019, 14:23)Mefisto napisał(a):  
(03-04-2019, 09:48)misfit napisał(a):  Nie znam zbyt dobrze filmografii Tati'ego jak i samego Playtime więc nawet nie będę zgadywał który z transferów jest bliższy jego wizji

Jest to jasne, że ta bardziej niebieska, tudzież zimniejsza względem technologii reprezentowanej przez stalowo-szklane budynki. Kiedy Tati kręcił Playtime o tealu jeszcze się nawet technikom nie śniło.

Co nie znaczy z automatu, że ta niebieskawa musi być właściwa.


RE: Cały ten TEAL - Nfsfan83 - 21-04-2019

Robiłem ostatnio znajomemu audio synchro do filmu Bez Odwrotu 1986. A że mam pierdolca na punkcie kolorów z DVD, powiedziałem mu albo robię pod materiał, który ja wybiorę albo nie robię Wink no i nie miał wyboru. I trafiłem na film w wersji NTSC i nie mogę jak ten film wygląda nienaturalnie na wydaniu BD, wersja PAL ma jeszcze gorsze kolory. Może i format jest 4:3 ale przy wybraniu 14:9 albo Zoom wypełnia cały ekran i mamy dobre kolory i 16:9.

[Obrazek: 531e149277ca5979.jpg]


RE: Cały ten TEAL - Gieferg - 21-04-2019

Ciekawe, że przy ostatnim porównaniu screenshot z prawej bardziej przypomina trzeci z lewej niż resztę z prawej Tongue

Cytat:Może i format jest 4:3 ale przy wybraniu 14:9 albo Zoom wypełnia cały ekran i mamy dobre kolory i 16:9
I oglądamy zoomowane DVD. Może odstaw prochy?


RE: Cały ten TEAL - Wolfman - 21-04-2019

Faktycznie dvd ma naturalne kolory. Kłopoty ze wzrokiem na starość Smile


RE: Cały ten TEAL - Nfsfan83 - 21-04-2019

(21-04-2019, 18:23)Gieferg napisał(a):  Ciekawe, że przy ostatnim porównaniu screenshot z prawej bardziej przypomina trzeci z lewej niż resztę z prawej Tongue


Cytat:Może i format jest 4:3 ale przy wybraniu 14:9 albo Zoom wypełnia cały ekran i mamy dobre kolory i 16:9
I oglądamy zoomowane DVD. Może odstaw prochy?

Normalnie oglądam w 14:9 to masz 1.55 powiększa i obcina górę i dół ale dałem na Zoom czyli czyli jak masz ściśnięty 4:3 na formacie obrazu "pełen" to w "zoom" rozciąga w górę i dół, i jest całkiem dobrze.

DVD ma lekko przepalony biały w jasnych scenach to fakt ale to najbardziej rzuca się oczy w tej scenie co na screenie.

Poza tym ja nie widziałem nigdzie kremowych karateg Tongue

Wolfman piszesz sarkazm czy nie bo nie wiem w tym przypadku???


RE: Cały ten TEAL - Gieferg - 21-04-2019

[Obrazek: the-fuck-is-this-shit-28603975.png]

To jest tak posrane, że nawet nie wiem co powiedzieć. Po cholerę jakieś 14:9 i do tego zoom zamiast oglądać w normalnym 4:3?