Filmozercy.com | Forum
Amazon Prime - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Ogólnie o kinie (https://forum.filmozercy.com/dzial-ogolnie-o-kinie)
+--- Wątek: Amazon Prime (/watek-amazon-prime)

Strony: 1 2 3 4


Amazon Prime - lis22 - 21-04-2019

Opłacam abonament na AP, niestety, ciekawej treści jest tu mniej, niż na Netflixie, jednakże, na ich amerykańskiej stronie, prócz treści dostępnych na abonament jest bardzo dużo filmów i seriali do zakupu - dlaczego nie ma ich w polskiej aplikacji? Czy jeżeli zakupię sobie taki film, np. w UHD, to czy odpalę go na moim tv a polskiej aplikacji, czy w jakiś inny sposób Ogólnie, zdziwiłem się, ze tak duży kontent jest tutaj płatny.


RE: Amazon Prime - djgromo - 21-12-2019

Szybkie pytanie: na stronie amazon.co.uk jest napisane, że prime jest 30 dni jest za darmo, a w apce na tv że 7 dni - jak z tym jest?
Jeśli uruchomię to przez stronę amazonu załóżmy na 30 dni i od razu wejdę w opcje żeby anulować przedłużenie to od razu skończy mi trial czy pozwoli oglądać za free przez 30 dni?
Pamiętam, że przedwczesne anulowanie triala allegro smart anulowało całą usługę.


RE: Amazon Prime - Wolfman - 21-12-2019

Tu powinno być podobnie. Anuluj przed terminem


RE: Amazon Prime - MiMiK - 12-10-2021

Witam
Jak to jest z tym Amazon Prime, mamy filmy z oznaczenie w Amazonie Prime jako "UHD" z "HDR" oraz mamy filmy z samym tylko oznaczeniem "HDR".
Czy filmy z samym oznaczeniem HDR są to 1080p+HDR czy ktoś popełnił błąd przy oznaczaniu (mamy np Indiane Jones w HDR i nie mogę rozkminić czy to jest w 4k czy 1080p)?
Kolejna kwestia która mnie nurtuje w Netflix wciskałem "i" na pilocie i "widziałem" czy leci 1080/2160p tutaj istnieje coś podobnego?
Oferta 50zł za 13msc jak dla mnie satysfakcjonująca, aczkolwiek na stronie są starsze tytuły w dodatku część filmów/seriali ma tylko napisy polskie i to nawet tych starszych.
Z irytujących problemów które mam to nie można ustawić iż ma się załączyć wersja polskojęzyczna w kolejności jest lektor to włącz sam lektor (bez napisów), film/serial jest z napisami to włącz napisy - tak jakby pamiętał konkretnie dla ogółu albo język albo napisy (tak tak wiem leniwy jestem).


RE: Amazon Prime - misfit - 13-10-2021

U mnie żadnego HDR nie ma w Jonesach, więc pewnie pomyłka.


RE: Amazon Prime - MiMiK - 13-10-2021

(13-10-2021, 07:45)misfit napisał(a):  U mnie żadnego HDR nie ma w Jonesach, więc pewnie pomyłka.
Faktycznie jest błąd w oznaczeniu i o żadnym HDR nie ma mowy.
Sugerowałem się tym, iż u mnie w Sony na jednym źródle (czyli np Amazon Prime) jak się załączy film z HDR to potem ustawienia obrazu pozostają takie same mimo iż wyświetlany film/serial jest już bez HDR.
Tak czy siak pytanie czy czasem nie pojawi się jednak UHD, gdyż widzę oznaczenie HDR znajduje się w większej ilości filmów starszych.
Pożyjemy zobaczymy Smile


RE: Amazon Prime - funditto - 13-10-2021

Kiedyś korzystałem z Amazon Prime Video, ale miałem kilka miesięcy przerwy. Teraz oczywiście skorzystałem z promocji i mam kilka rzeczy do nadrobienia (min. drugie sezony seriali Star Trek Lower Decks i Absentia), ale nie jest tego jakoś dużo, dlatego interesuje mnie czy widzieliście gdzieś listę tego co Amazon zamierza udostępnić do końca następnego roku. Udało mi się tylko znaleźć informacje o serialach Koło Czasu i Władca Pierścieni, filmie animowanym Hotel Transylwania 4 i jakimś dokumencie o Lewandowskim. Trafiliście na coś więcej ?


RE: Amazon Prime - misfit - 13-10-2021

(13-10-2021, 10:01)MiMiK napisał(a):  Tak czy siak pytanie czy czasem nie pojawi się jednak UHD, gdyż widzę oznaczenie HDR znajduje się w większej ilości filmów starszych.

Nie wiem - na razie mogę napisać, że 4K to też nie jest, ale są to nowe transfery.
Podobnie ma się sprawa np. z Big Lebowski i mimo 1080p to też jest nowy transfer, który na nośnikach tylko na UHD się ukazał.

Tak poza tym to treści HD z Prime Video są w wyraźnie lepszej jakości obrazu niż na Netfliksie.


RE: Amazon Prime - pearlzfan - 13-10-2021

(13-10-2021, 10:23)funditto napisał(a):  czy widzieliście gdzieś listę tego co Amazon zamierza udostępnić do końca następnego roku
Wg tej listy dużo nowości nie będzie
https://press.amazonstudios.com/us/en/upcoming-original-series
ale nie wymienili tu Jacka Ryana, Upload, Mrs Maisel, Invincible, które liczę, że będą nadal kontynuowane.
Poza tym jest już zamknięty 4 sezonowy Człowiek z Wysokiego Zamku, kończący się na przełomie 21/22 The Expanse, rewelacyjny pierwszy sezon Homecoming (drugi to padaka), świetny James May Nasz człowiek w Japonii, oraz genialny Mr Robot. Także za 50 zł za rok jest co oglądać Smile


RE: Amazon Prime - MarekZegarek - 13-10-2021

Wypowiem sie w temacie PrimeVideo, gdyż aktywnie korzystam z niego już od ponad dwoch lat.
Jakość video, tak jak napisal misfit, jest bardzo dobra jak na VOD. Bitrate dla 1080p moze wynosić do 15 Mb/s i dla starszych produkcji potrafi zbliżyć się do tej liczby.
Samych treści jest zauważalnie mniej niż na Netflixie, ale nowy kontent dodają praktycznie codziennie, więc w sumie wybór jest dość duży.

Teraz trochę o minusach.
Polskie wersja filów seriali... O ile w produkcjach oryginalnych nie uświadczyłem większych mankamentów z polskim lektorem / napisami (jak ktoś preferuje lektora, to ucieszy się, że Amazon powoli dodaje polskiego lektora do swoich starszych oryginalnych seriali), to w filmach na licencji bywa różnie. Do starszych filmów zdarzały się rozsynchronizowane napisy, w nowszych można trafić na linie, ktore powinny być podzielone, a nie są.
Jednak to nie napisy są największym problemem... Bodajże w tym roku Amazon zaczął dodawać filmy, ktore w Polsce dystrybuuje Monolith. I już kij, że w kilku nieanglojęzycznych produkcjach (nie animacjach) zapomnieli dodać oryginalne audio i jedyna dostępna ścieżka to lektor. Najgorzej, że w większości filmów od monolith... rozjeżdża się lektor. Tzn, zazwyczaj im dalej w film, tym później lektor czyta kwestie. Do mniej więcej połowy filmu, który oglądałem nie zauważałem tego, ale póżniej zaczęło mi to bardzo przeszkadzać (w końcu namówiłem żonę, żeby przełączyć się na napisy).
Z drugiej strony zdarzają sie filmy gdzie lektor wchodzi jeszcze przed oryginalną wypowiedzią i też średnio mi to pasuje.

Wygląda to jakby Amazon dostawał tutaj samą ścieżkę z nagranym lektorem i sam nakładał to na oryginalną ścieżkę... a że pewnie te ścieżki mają inny fps, to Hindus z Amazona sobie nie radzi Tongue W żadnym innym serwisie VOD nie widziałem takiego problemu (a na pewno nie w takim stopniu).

No dobra, do niedawna myślałem, że może ja jestem jakiś dziwny i przez lata oglądania filmów z lektorem w TV mój mózg zakodował sobie obraz lektora, który wchodzi zazwyczaj chwilę po oryginalnej kwestii, ale wtedy na PrimeVideo pojawił się film, który jest niezdatny do oglądania z lektorem w ogóle. Ten film to Niedobrani (Long Shot), gdzie już od począktu lektor nijak pasuje do oryginalnych wypowiedzi. Dość powiedzieć, że poprzewijałem sobie ten film i nawet gdzieś w połowie napisów końcowych lektor wciąż czyta jakieś wypowiedzi z filmu.

Może się czepiam, ale kojarzę jakieś przypadki z Netflixa, gdzie krótko po wprowadzeniu jakiegoś filmu / serialu do oferty były problemy z napisami, ale szybko zostawały poprawione.
A na Amazonie z ciekawości odpalę sobie czasami jakiś film, który miał opisane przeze mnie problemy i jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, żeby ścieżki zostałyby poprawione.
Może to kwestia, że wciąż leją na Polskę lub / i nie mają działu QA, który zajmowałby się polskimi rzeczami. Ale może za te 49zł za rok to nie będzie tak doskwierało Tongue