Filmozercy.com | Forum
Wybór odtwarzacza 4K z Dolby Vision / HDR10 / Panasonic UB450? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Wybór odtwarzacza 4K z Dolby Vision / HDR10 / Panasonic UB450? (/watek-wybor-odtwarzacza-4k-z-dolby-vision-hdr10-panasonic-ub450)

Strony: 1 2 3 4


Wybór odtwarzacza 4K z Dolby Vision / HDR10 / Panasonic UB450? - ElRey - 31-05-2019

Witam wszystkich,
Planuje zakupić Odtwarzacz nośników 4K, budżet do 1 000 zł, telewizor jaki posiadam to OLED B8, na czym mi zależy?

Co musi mieć :
-wsparcie HDR10, Dolby Vision,
-HDR10+ jest mi obojętne
-wsparcie Dolby Atmos, DTS:X
-płynność działania
-dobra jakość emitowanego obrazu

Na czym mi nie zależy :
-aplikacjach typu netflix, amazon prime video, youtube
-odtwarzaniu plików mkv, mts itp itd
-wygląd

Na ten moment moją uwagę zwrócił Panasonic UB450 (czytałem recenzję na HDTVPOLSKA i brzmi zachęcająco) dodatkowo UB450 aktualnie (do 3 czerwca) jest do kupienia w cenie ok. 760 zł w sklepie Panasonica.

Czy warto dopłacić do Panasonica UB820? Aktualnie w sklepie Panasonica do kupienia w cenie ok. 1550 zł. Czy faktycznie HDR Optimizer robi kawał dobrej roboty?

Uprzejmie proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, przepraszam za kłopot.


RE: Wybór odtwarzacza 4K z Dolby Vision / HDR10 / Panasonic UB450? - Mierzwiak - 31-05-2019

(31-05-2019, 18:27)ElRey napisał(a):  Czy warto dopłacić do Panasonica UB820? Aktualnie w sklepie Panasonica do kupienia w cenie ok. 1550 zł. Czy faktycznie HDR Optimizer robi kawał dobrej roboty?
Też mam B8, a o Optimiserze przeczytasz od tego posta:

http://forum.filmozercy.com/watek-mierzwiak?pid=56208#pid56208


RE: Wybór odtwarzacza 4K z Dolby Vision / HDR10 / Panasonic UB450? - ElRey - 31-05-2019

(31-05-2019, 18:40)Mierzwiak napisał(a):  
(31-05-2019, 18:27)ElRey napisał(a):  Czy warto dopłacić do Panasonica UB820? Aktualnie w sklepie Panasonica do kupienia w cenie ok. 1550 zł. Czy faktycznie HDR Optimizer robi kawał dobrej roboty?
Też mam B8, a o Optimiserze przeczytasz od tego posta:

http://forum.filmozercy.com/watek-mierzwiak?pid=56208#pid56208

Oczywiście czytałem twoje posty, domyślam się że sugerujesz że zdecydowanie warto dołożyć do UB820? Pytanie czy jest jakaś możliwość zakupienia go gdzieś zagranicą dużo taniej?


RE: Wybór odtwarzacza 4K z Dolby Vision / HDR10 / Panasonic UB450? - Mierzwiak - 31-05-2019

Czy warto to bym nie powiedział. Na pewno poleciłbym odtwarzacz z Optimiserem posiadaczom projektorów / telewizorów które nie posiadają dynamicznego mapowania tonów. Nasz B8 je posiada i w tym przypadku Optimiser, w wybranych filmach, stanowi jego uzupełnienie.

Tak czy inaczej nie wyobrażam.sobie innego odtwarzacza niż Panasonic do oglądania filmów UHD, opcja regulowania jasności napisów jest według mnie niezbędna.


RE: Wybór odtwarzacza 4K z Dolby Vision / HDR10 / Panasonic UB450? - Gieferg - 13-02-2024

Musze w końcu wymienić odtwarzacz, bo z nastoletnim Sony coraz więcej problemów i wychodzi, że pewnie wezmę coś z 4K UHD, ale nie zamierzam wydawać na to więcej niż konieczne.
Więc tak z ciekawości - jakie (pokrótce) są największe różnice między Panasonicami po 700-900 (UB150, UB180) zeta a tymi po 2 tysiące? (np UB820). Bladego pojęcia nie mam o rzeczach takich jak Dolby Vision i pokrewne i w sumie nie chce mi się tego zgłębiać. Pewnie się skończy, że kupię coś byle taniej i dalej będę sobie żył w błogiej nieświadomości, no ale może na coś jednak wypadałoby zwrócić uwagę? Nie mam czasu na wertowanie całego forum i dogłebną lekturę, bo potrzebuję po prostu coś kupić na już, najlepiej jeszcze dzisiaj/jutro.

Zaznaczę w tym miejscu, że nie nastawiam się na wchodzenie w 4K na większą skalę i pewnie dalej będę kupował głównie BD.

(W tym wątku bo ten drugi o Panasonicach jest zdominowany przez zupełnie inne kwestie i bez sensu się tam wbijać między wódkę i zakąskę)


PS. Czemu to jest w dziale nasze kolekcje?


RE: Wybór odtwarzacza 4K z Dolby Vision / HDR10 / Panasonic UB450? - ce17 - 13-02-2024

UB150 ma tylko HDR10+, nie ma natomiast Dolby Vision. UB450 ma jedno i drugie, a UB820 różni się zasadniczo od UB450 tym, że ma analogowe wielokanałowe wyjście audio oraz bardziej zaawansowany procesor wideo. UB9000 ma dodatkowo solidniejszą obudowę, bardziej rozbudowany układ zasilania oraz wyższej klasy wyjścia audio niż UB820, ale w sprawach obrazu oba (tj. 820 i 9000) są identyczne.

Dodam jeszcze, że kwestie Dolby Vision i HDR10+ są istotne tylko przy płytach 4k, bo zwykłe BD nie wspierają tej technologii. A ilościowo płyt zakodowanych w DV i HDR10+ jest mniej więcej pół na pół, tak że jak już, to lepiej mieć sprzęt wspierający oba standardy.


RE: Wybór odtwarzacza 4K z Dolby Vision / HDR10 / Panasonic UB450? - Mierzwiak - 13-02-2024

Gieferg, jeśli priorytetem jest oglądanie BD a w najbliższej, czy nawet dalszej, przyszłości nie masz zamiaru inwestować w bardzo dobry telewizor 4K to nie masz co przepłacać, bierz podstawowy model.


RE: Wybór odtwarzacza 4K z Dolby Vision / HDR10 / Panasonic UB450? - misfit - 13-02-2024

(13-02-2024, 21:12)ce17 napisał(a):  A ilościowo płyt zakodowanych w DV i HDR10+ jest mniej więcej pół na pół

Skąd masz takie błędne informacje?
Na każdy film wydany w HDR10+ mogę wymienić 10 w DV, a w ostatnich kilku latach te proporcje to ok. 98% do 2% na korzyść DV.


RE: Wybór odtwarzacza 4K z Dolby Vision / HDR10 / Panasonic UB450? - Gieferg - 13-02-2024

Cytat:j, przyszłości nie masz zamiaru inwestować w bardzo dobry telewizor 4K
Mam zamiar inwestować również w telewizor 4K, ale czy "bardzo dobry" to w sumie wątpię.
Wszystko będzie zależało od funduszy. Inna sprawa, że wielu płyt 4K i tak pewnie nie kupię (kilka z tych którymi byłbym zainteresowany z tego co widzę ma już problematyczną dostępność i ceny), więc też nie wiem czy za TV jest sens przepłacać. Fakt, że polski rynek się zwija też motywujący nie jest.

Cytat: analogowe wielokanałowe wyjście audio (...) wyższej klasy wyjścia audio
To mnie akurat kompletnie nie interesuje.

---
Czym się objawi brak obsługi DV w przypadku filmów z niego korzystających? Jakiś drastyczny spadek jakości? Większa widocznośc kompresji itd? (tak wnioskuję po tym, co wczesniej gdzieś na forum czytałem).


Wybór odtwarzacza 4K z Dolby Vision / HDR10 / Panasonic UB450? - vandel - 13-02-2024

Chyba pomylił z hdr

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka