Filmozercy.com | Forum
Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze (/watek-zagraniczne-sklepy-internetowe-komentarze)



RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Plicha - 05-02-2020

Dokładnie, potwierdzam. Moja ostatnia przesyłka z FR zaginęła i do wyboru miałem tylko zwrot kasy jako opcja rekompensaty, bo nie było filmu na stanie. Poczekałem 2 tygodnie aż film się pojawił i wtedy napisałem mejla do supportu, wysłali zamiennik.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 05-02-2020

Miałem trzy takie przypadki z amazon.fr. To tyle co przez ponad 10 lat z innych amazonów. Co tam u nich się wyrabia...


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Pablo0909 - 05-02-2020

(05-02-2020, 12:20)pmmazz napisał(a):  Pablo0909 jak nie masz pośpiechu to poczekaj, monitoruj dostępność na Amazonfr, jak się pojawi to kontakt do Live Chat i wyślą zamiennik. Kasę w razie czego zdążysz odzyskać.

A przy zamienniku bez problemu możesz wyegzekwować wysyłkę ekspresem bez dopłat, będzie szybko i nie przepadnie

I tak zrobiłem Smile Nie spieszy mi się, bo i tak mam całą trylogię Smile A ten zakup był tylko po to, że nigdy nie wiadomo czy kogoś nie uszczęśliwisz takim prezentem Wink


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - djgromo - 19-02-2020

Wczoraj pojawiło się info, że Amazon jest już na zaawansowanym etapie wprowadzenia serwisu do Polski. Podobno w kwietniu mają się odbyć ostateczne negocjacje z Pocztą Polską na temat dostarczania paczek na terenie Polski oraz Ukrainy.

Z tego co wiem Amazon Prime działa tylko w sklepie w jakim został kupiony.
Czy kupienie Amazon Prime w UK pozwoli też na darmową wysyłkę z UK do Polski (już teraz) czy to działa tylko na terenie UK i nigdzie poza?
Jak już ruszy serwis w Polsce to polski Prime też nie pozwoli na darmową wysyłkę z amazon.co.uk?


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - piti198 - 19-02-2020

Trochę to dziwne, że dostarczaniem paczek będzie się zajmować tylko poczta, moim zdaniem powinni dogadać się też z DHLem i Inpostem z wykorzystaniem paczkomatów.
A w ogóle to nie ma się co podniecać, bo może być tak, że na początku dowalą ceny europejskie, co przy polskich zarobkach będzie się niezbyt opłacało i dalej większość ludzi będzie kupować zagranicą.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Plicha - 19-02-2020

Ceny imo będą zdecydowanie na poziomie tych polskich w stylu 120zł za UHD, można liczyc ew. na ciekawe promki, ale 50zł za UHD to marzenie...

EDIT:
@piti198 coś więcej odnośnie przesyłek:
"(..)powołując się na anonimowego informatora, podejrzewa jednak, iż partnerstwo z Pocztą Polską jest tylko przejściowe. Amazon zbroi się bowiem do uruchomienia własnego łańcucha logistycznego, dostarczającego paczki do klientów. W ciągu dwóch lat gigant handlowy ma rzekomo wystartować w Polsce z własną usługą kurierską. Co więcej, istnieje uzasadnione podejrzenie, że kurierzy Amazonu będą dostarczać paczki elektrycznymi samochodami. Amazon wykupił w tym celu udziały w spółce Rivian, która ma wyprodukować dla giganta aż 100 tys. elektrycznych dostawczaków, z których część miałaby trafić do Polski."


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Nfsfan83 - 19-02-2020

A czy ktoś się orientuje czy jak amazon wejdzie do Polski, to będzie można kupować towary z usa, ale czy te podatki i cło ciągle też będzie naliczane? Gdzieś czytałem, że do 150 euro wartości nie. I jak wtedy z przesyłką normalnie jakby z usa ściągali?


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - NWWStation - 27-02-2020

Opowiem wam swoją historię, która ciągle trwa. Od kilku lat kupuję na sklepie Zavvi i nigdy nie napotkałem tam problemów. Pojawiały się jakieś zniszczone paczki lub takie, które nie dotarły w tej historii, ale od razu wspomnę, że trochę tego brałem, więc wiele mogło się zdarzyć. Jednak zawsze takie problemy załatwiali mi od ręki - wysyłali nówki lub zwracali pieniądze. Raz może tylko mnie trochę rozczarowali, bo było widoczne uszkodzenie, a chcieli mi zwrócić 10%, ale tanie to było, wiec sprzedałem swoją kopię i kupiłem nową. Taki ze mnie pedant. Dlatego zawsze wszystkim polecałem ten sklep. Jednak aktualnie zwątpiłem... Spory czas temu zamówiłem sobie dwa przedmioty za sumę łączną 60GBP. Wszystko czekało na datę wydania, bo była tego samego dnia. Dwa dni przed terminem została pobrana kwota z mojego konta, więc status zmienił się na w trakcie przygotowywania. Taki pozostał do dzisiaj. Jest bez zmian od 2 tygodni. Na nic się zdają rozmowy na czacie, majle, rozmowy na fb/tweterze czy telefoniczne. Nie mają w ogóle kontroli nad zaistniałym przypadkiem - błędem w magazynie. Codziennie mi piszą, że podnoszą priorytet tej sprawie i że wszystko zostanie rozwiązane w ciągu 48h, ale to nic nie znaczy. Nie mogą anulować, bo jest w trakcie wysyłki, ale nie wysyłają jej i tak. Jeśli będzie finał jakiś tej sprawy, to was poinformuję. Gdyby to było tańsze, bym się tak nie denerwował, ale to jednak 60GBP. Smuci mnie fakt ich jakiejś niemocy całkowitej w tym momencie. Gdyby miało status wysłanego i by nie dotarło, zwróciliby mi od ręki kasę bez słowa sprawdzania, a tutaj co się dzieje? Masakra jakaś. Ehh... Chciałem się wam wygadać i ostrzec, że tak się może zdarzyć. Na pocieszenie przy tej ilości zamówień to kropla w morzu prawie Wink


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 27-02-2020

Jeśli płaciłeś paypalem to sprawę załatwisz przez nich dość szybko (zwrot kasy).


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - NWWStation - 27-02-2020

Właśnie płaciłem zwykłą kredytówka i to chyba błąd.