Filmozercy.com | Forum
Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze (/watek-zagraniczne-sklepy-internetowe-komentarze)



RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 31-12-2020

(31-12-2020, 10:51)pearlzfan napisał(a):  Przerabiałem to raz jak Revolut nie chciał przyjąć od nich zwrotu VATu (nie mam pojęcia dlaczego). Kasa była na koncie w 2 dni od wysłania im formularza.

A próbowałeś płacić w jbhifi przez paypala ?
W paypal mam podpiętą kartę Revolut i zwroty VAT z jbhifi bez problemu mi dochodzą.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - ernie - 31-12-2020

Dzieki pearlzfan i misfit za te informacje, bo właśnie zapomniałem o VACie zupełnie. Tez płaciłem przez Revolut, wiec zobaczymy jak z tym będzie. Czyli ogólnie zwracają australijski, ale polski dochodzi, tak?


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - HAL 9000 - 31-12-2020

(31-12-2020, 07:07)Dziel napisał(a):  Mam się obawiać o dodatkowe opłaty celne?
Tak. Spokojnie 23%.
Moim zdaniem lepiej tu, niż tam Smile


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - ernie - 31-12-2020

Z tego co widzę to w Australii maja 10% VAT, wiec nie wiem, czy lepiej Wink Jednak wyjdzie chyba z 60 zł za film, ale to i tak nieźle


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - pearlzfan - 31-12-2020

(31-12-2020, 11:11)misfit napisał(a):  A próbowałeś płacić w jbhifi przez paypala ?
Hm, w sumie można spróbować i tak. Thx za tipa.

(31-12-2020, 13:25)ernie napisał(a):  Z tego co widzę to w Australii maja 10% VAT, wiec nie wiem, czy lepiej ? Jednak wyjdzie chyba z 60 zł za film, ale to i tak nieźle
Przykładowy zwrot VATu z JB.
Cena zakupu 59,95 + 22,89 wysyłka = 82,85 AUD ~237 PLN
GST do zwrotu = 8,28 AUD ~ 22,5 PLN
Czyli 10% Smile


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - HAL 9000 - 31-12-2020

(31-12-2020, 13:25)ernie napisał(a):  Z tego co widzę to w Australii maja 10% VAT, wiec nie wiem, czy lepiej Wink
ernie - wygląda to jak odpowiedź na moje "Moim zdaniem lepiej tu, niż tam", które dotyczyło zakupów w USA, o które pytał Dziel, ale tak czy inaczej, lepiej - bo patriotycznie - płacić podatki w POLSCE Big Grin


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Mierzwiak - 31-12-2020

(31-12-2020, 13:25)ernie napisał(a):  Z tego co widzę to w Australii maja 10% VAT, wiec nie wiem, czy lepiej Wink Jednak wyjdzie chyba z 60 zł za film, ale to i tak nieźle
Credit agricole policzyl mi $AU za 3,06 zł (kantor Alior Banku pokazuje 2,88, ale nie mam tam rachunku w tej walucie, tylko w €, £ i $) więc wyszło mi właśnie po 60 zł za film, ale nie narzakam bo to dobra cena za UHD, no i jak zwrócą ten VAT to tym bardziejSmile


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - ernie - 31-12-2020

(31-12-2020, 14:18)HAL 9000 napisał(a):  ernie - wygląda to jak odpowiedź na moje "Moim zdaniem lepiej tu, niż tam", które dotyczyło zakupów w USA, o które pytał Dziel
Tak sorry, myślałem że piszesz o Australii

(31-12-2020, 14:18)HAL 9000 napisał(a):  ale tak czy inaczej, lepiej - bo patriotycznie - płacić podatki w POLSCE
Coś w tym jest... Smile niech już rzeczywiście coś nasz kraj dostanie, skoro kupuję z zagranicy Smile

(31-12-2020, 14:26)Mierzwiak napisał(a):  więc wyszło mi właśnie po 60 zł za film, ale nie narzakam bo to dobra cena za UHD, no i jak zwrócą ten VAT to tym bardziej
Dokładnie Smile


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - NWWStation - 31-12-2020

Z tym "niech nasz kraj dostanie" nie do końca bym się zgodził, gdy jest opcja opłaty "import fees" w momencie zakupy. Wtedy sklep wszystko załatwia za nas, a po przekroczeniu naszej granicy nie płacimy jakichś gratisów za fatygę (nie wspominając o dłuższej wysyłce). Aktualnie czekam na paczkę już tydzień, pood kiedy doszła do nas, bo na paczce pomijając filmy był tekst "reprodukcja litografii", Celnika to tak niesamowicie zainteresowało, że zaczął wymieniać ze mną majle z zapytaniem "z czego to zrobione? Przez kogo? Kiedy" itd. Rwie włosy, bo pewnie to wywalę po otrzymaniu xD


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Pan Anatol - 08-01-2021

Zamawiał może ktoś z was kiedyś ze sklepu http://www.yesasia.com?