Filmozercy.com | Forum
Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze (/watek-zagraniczne-sklepy-internetowe-komentarze)



RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 17-01-2021

(17-01-2021, 08:21)Glaeken napisał(a):  Dobry poradnik naszego kolegi z forum:

Z tego forum ?
Nick ? Smile


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Danus - 17-01-2021

(17-01-2021, 09:37)shaman72 napisał(a):  Kolega się chyba rozpędził albo ja się mylę.Podał, że wydanie UK UHD Władcy Pierścieni posiada audio pl.
na pewno sie zapędził Smile


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - gumbas - 17-01-2021

(17-01-2021, 08:21)Glaeken napisał(a):  Dobry poradnik naszego kolegi z forum:

https://m.youtube.com/watch?v=rV7nmK1K1t4

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka

Gadane to on ma,skoro z naszego forum to wolfman napewno


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Gieferg - 17-01-2021

Naaah, brzmi zbyt sensownie jak na Wolfmana.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Dziel - 17-01-2021

Wolfman kolekcjonuje steelbooki, a nie zwykłe wydania jak na tym filmie Wink


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 17-01-2021

Jeśli to faktycznie ktoś z naszego forum to dostaje burę Wink za brak informacji o:
- filmoskopie i/lub dvdcompare w kontekście tego który z zagraniczniaków ma pl wersję (o BDInfo nawet nie wspominam bo wiem, że dla zwykłego Kowalskiego to byłaby czarna magia). Wtedy też taka wpadka zakupowa z włoskim wydaniem Upadku na BD nie miałaby miejsca.
- blu-ray.com co do upewnienia się co faktycznie ma blokadę regionalną, a co nie. Tutaj opieranie się na opisie z okładki jest bardzo słabym pomysłem bo nierzadko nie ma tam takiej informacji, a jeśli już jest to często jest ona błędna.

A tak z filmiku wychodzi, że jeśli chcesz wiedzieć, które z zagranicznych wydań ma pl wersję to... zerknij na tył okładki. Jednak chwilę później jest mowa o tym, że istnieją wydania gdzie na okładce nie ma podanej polskiej wersji językowej, ale na płycie już się ona znajduje oraz odwrotna sytuacja - jest informacja o pl wersji na okładce, ale w rzeczywistości na płycie jej nie ma.
Czyli ogólnie osoba oglądająca ten filmik dochodzi do wniosku, że niczego nie można być pewnym Big Grin


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Gieferg - 17-01-2021

Nie pomyślał na przykład o tym, że stwierdzić które wydania mają PL często można po wersjach językowych w wydaniu PL Tongue


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Mierzwiak - 17-01-2021

To na pewno osoba z forum? Bo chyba go nie czyta Smile


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - sebas - 17-01-2021

(17-01-2021, 15:05)Mierzwiak napisał(a):  To na pewno osoba z forum?
Wątpię, czy to osoba z Forum. Wypadałoby w takim przypadku wspomnieć o Filmoskopie bo z tego poradnika wynika, że się da, ale nie ma podanego konkretnego rozwiązania, gdzie zweryfikować dane z okładki, czy opisu na stronie internetowej sklepu... Chyba trzeba wspomnieć w komentarzach pod filmikiem o Filmoskopie...


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Glaeken - 23-01-2021

(17-01-2021, 15:21)sebas napisał(a):  Wątpię, czy to osoba z Forum.
Jest zarejestrowany z tego co widziałem więc kolega jakby nie patrzeć Wink
(17-01-2021, 15:21)sebas napisał(a):  Wypadałoby w takim przypadku wspomnieć o Filmoskopie bo z tego poradnika wynika, że się da, ale nie ma podanego konkretnego rozwiązania, gdzie zweryfikować dane z okładki, czy opisu na stronie internetowej sklepu... Chyba trzeba wspomnieć w komentarzach pod filmikiem o Filmoskopie...
Wypadałoby ?! LOL Jakbym miał własnego bloga i kręcił swoje własne filmiki to po cholerę mam wspominać o innych stronach, blogach, filmoskopach?Pogadajcie z nim to może wspomni o Filmoskopie. Rzeczywiście w filmiku brakuje źródeł do weryfikacji.
(17-01-2021, 14:22)misfit napisał(a):  Czyli ogólnie osoba oglądająca ten filmik dochodzi do wniosku, że niczego nie można być pewnym
Dokładnie do takiego samego wniosku doszedłem Smile I niestety smutna prawda jest taka, że nie ma w sieci jedynego, prawdziwego, wiarygodnego źródła informacji prócz for podobnych naszemu. Mylą się WSZYSCY... łącznie z wydawcami i dystrybutorami.