Filmozercy.com | Forum
Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze (/watek-zagraniczne-sklepy-internetowe-komentarze)



RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 02-02-2021

Zamawiałem coś u nich w grudniu i przyszło nieco ponad miesiąc później.

Ale czegoś droższego, delikatnego nawet nie próbuję u nich zamawiać. To nie jest obsługa klienta na poziomie amazona czy chociaż zavvi Big Grin


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - pred895 - 02-02-2021

(02-02-2021, 11:09)misfit napisał(a):  Aktualizacja Brexitu

Zavvi może potwierdzić, że nie wpłynie to na Twoje wrażenia z zakupów i że możesz nadal normalnie składać zamówienia.

W przypadku klientów z UE większość naszych produktów jest wysyłana z naszego centrum dystrybucji w UE, dzięki czemu można nadal zamawiać u nas jak zwykle.

Wszystkie produkty wysyłane z Wielkiej Brytanii na adresy w UE zostaną obciążone podatkami i cłami w Twoim imieniu za pośrednictwem naszej firmy kurierskiej, więc nie ponosisz żadnych kosztów.

Ktoś kto zamawiał teraz, po dostawie paczki może pozytywnie lub negatywnie zweryfikować tę informację ?


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Wolfman - 02-02-2021

No tak jest. Pisałem że nie raz steelbook dostałem w dwa dni. Cały czas coś kupuję i zero opłaty


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - pred895 - 02-02-2021

Wszytko do polski i w tym roku ?


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - piti198 - 03-02-2021

Przed chwilą na angielskim amazonie dodałem coś do koszyka z tej promocji 2 4k za 30 funtów i w kasie mi doliczyli mi to cło (pod nazwą import fees deposit) za 8 funtów. To nie wiem czy to się tak opłaca, bo wychodzi na to, że za 2 płyty zapłacę nie 30, a 40 funtów.
U mnie wychodzi na to, że tych opłat nie dodają poniżej 20 funtów, bo nawet przy 25 były te opłaty tylko mniejsze.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 03-02-2021

Spieprzona jest ta promocja bo wynika z niej, że płacisz VAT UK 20% i do tego polski VAT 23%.
Prawidłowo dla kupujących poza UK z promocji 2 za £30 powinno się robić w podsumowaniu £25, czyli po odliczeniu VAT UK. Do tego + £5,28 kosztów wysyłki + 23% VAT ukryty w import fees deposit (£6,96), czyli razem powinno być £37,24.

Jak widać koszty wysyłki też poszły do góry - za każdy film liczą sobie dodatkowe £2,64, przy 4 filmach w koszyku daje to ponad 10 funtów za samą wysyłkę.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - pearlzfan - 03-02-2021

Jest tak, bo aktualnie zamówienia do 20GBP są bez VATu (UK i PL), powyżej tej kwoty już jest nakładany VAT. Chyba nawet ktoś już o tym pisał wcześniej i po lipcu ma się to zmienić - nawet zamówienia poniżej 20GBP będą oVATowane.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - piti198 - 03-02-2021

A w takim zoom.co.uk przy takiej samej promocji mi nic nie doliczają. Mam za 2 płyty te 30£ + przesyłka 2.99£.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - pearlzfan - 03-02-2021

Hm, to może tylko Amazon ma takie cuda ¯\_(ツ)_/¯


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - NWWStation - 03-02-2021

W tym roku dostałem dwie paczki z Zavvi (jedna wysłana 3 styczna za 52 GBP, a 2 wysłana 12 stycznia za 28GBP), obie doszły i nic nie płaciłem przy odbiorze.