Filmozercy.com | Forum
Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze (/watek-zagraniczne-sklepy-internetowe-komentarze)



RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - sebas - 29-03-2021

(29-03-2021, 11:17)misfit napisał(a):  Szkoda czasu na wklejanie tych promocji z amazona UK bo źle naliczają VAT dla kupujących spoza UK.
No właśnie, to jak jest teraz z tym amazonem.co.uk? Ja dzisiaj sprawdziłem wydanie kosztujące £29,99 (na stronie, przed dodaniem do koszyka) i przy checkout wydrukowało mi:

Items: GBP 24.99
Postage & Packing: GBP 2.87
Import Fees Deposit: GBP 6.41
Order Total: GBP 34.27

Wysyłka do Polski. Zamówienie za ponad £20. Wygląda na to, że polski VAT został naliczony, a VAT UK pominięty. Pytanie, co z cłem...


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 29-03-2021

U Ciebie wszycho ok. Ogólnie przy zamówieniu do 22 EUR jest korzystniej niż przed brexitem, a powyżej 22 EUR jest mniej więcej tak samo.

Problem jest z tymi promocjami na Criteriony, UHD, 2 za 25, 3 za 30, itd. Kupowanie filmów w tych "promocjach" po brexicie często wychodzi tak samo, czy nawet drożej niż przed promocją Smile
Może do końca roku ogarną ten swój system żeby wszystko prawidłowo naliczał, na razie jest z tym bardzo kiepsko.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - NWWStation - 29-03-2021

W ogóle jak jest z tym VAT-em z UK? Ostatnio jakiś sklep mi wywalił brytyjski VAT i powiedział, ze mi pewnie na granicy nalicza z mojego kraju. Paczka przyszła i... nic nie płaciłem. A było ponad 120GBP. Najlepsze, że w trackingu było w obsłudze celnej 20 min xD
Na paczce wszystko opisane - tylko było oznaczone, że wyprodukowano w UK. Miałem szczęście, rozumiem? xD
Wysyłane jakimś percelforce - nie wiem, co to jest, ale tracking tragiczny. Miałem tracking do opuszczenia UK, a potem już u nas w kraju i szło prawie 3 tyg.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 29-03-2021

Z cłem wyszło na styk bo jest powyżej 150 EUR. W teorii jeśli sklep odliczył Ci VAT to powinieneś zapłacić 23% + coś za fatygę poczcie, ale w praktyce jeśli to nie jest kurier lub przesyłka polecona to trzeba mieć sporego pecha aby coś trzeba było dopłacać. Chociaż im wyższa wartość/większa przesyłka tym mniejsza szansa, że urząd celny się nią nie zainteresuje więc trochę przyfarciłeś Wink


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Pan Anatol - 30-03-2021

Czy dobrze widzę, że na deff.com wysyłka do Polski kosztuje 22 funty?


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 30-03-2021

Dolicz do tego jeszcze 23% od całości zamówienia z wysyłką.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Mefisto - 30-03-2021

Widzę, że Arrow już totalnie położył lachę na wszystko - kolejny rok, kolejna promka i po raz kolejny te same, pozbawione książeczek tytuły w tych samych cenach. Meh.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - piti198 - 31-03-2021

W momencie składania zamówienia w sklepie arrow odejmują VAT i mam coś takiego napisane:
Cytat: We have removed VAT from your order for EU delivery. This will need to be paid when accepting your order and can be arranged through your local authorities.
To trzeba będzie później coś dopłacić w ramach tego VATu?


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - NWWStation - 31-03-2021

Tak i nie. Urząd celny ci powie, czy musisz coś zapłacić. W teorii niby powinieneś, ale ja już dostałem jakieś 4 paczki z UK i nigdy nie płaciłem. Dwa razy były bardzo tanie, więc dlatego, ale pozostałe dwie już w teorii powinny być obciążone podatkiem w naszym kraju. Reasumując, odejmują swój VAT, a nasi ci doliczają z naszego kraju lub nie.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - piti198 - 31-03-2021

Kwota ma tu jakieś znaczenie? Bo trochę bym tych filmów zamówił i chyba rozbiję sobie na parę zamówień.