Filmozercy.com | Forum
Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze (/watek-zagraniczne-sklepy-internetowe-komentarze)



RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Pan Anatol - 12-04-2021

Hm, to nie wiem w końcu jaki jest konsensus na temat Zavvi... Bo kusi mnie, ażeby zakupić sobie tak ze cztery Criteriony, ale jak mam na to czekać miesiącami, a w końcu jeszcze przyjdzie rozwalone (albo w ogóle nie przyjdzie i trzeba będzie się wykłócać z ich customer servicem), to chyba jednak się wstrzymam - w końcu Criteriony będą zawsze. Smile Faktycznie z tym Zavvi jest tak źle, czy warto jednak zaryzykować?


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Mefisto - 12-04-2021

Ja się przełamałem i zamówiłem, choć ostatnio wszystko przychodzi mi jak krew z nosa.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Dziel - 12-04-2021

Ja zamawiam regularnie z Zavvi i wszystkie paczki, które do tej pory były wysyłane z Guernsey przychodziły do mnie tak do 2 tygodni, bez jakichkolwiek uszkodzeń i dodatkowych opłat celnych.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Mefisto - 12-04-2021

O, nawet już wysłali:
Lieferung wird erwartet am
Mo. 19 Apr. - Mo. 26 Apr.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 12-04-2021

Z Zavvi stosunkowo szybko dochodzą paczki, przynajmniej te z Guernsey - u mnie jest to zwykle 10-14 dni. Dopiero większe gabarytowo przesyłki wysyłane np. z Hiszpanii potrafią iść dość długo.
Jak coś zaginie to raczej nie ma problemów z ponowną wysyłką - gorzej jak zgłosisz uszkodzenie, wtedy dużo ciężej się dogadać... Smile
Ale plastików (i steelboków) nie boję się u nich zamawiać - właśnie cztery Criteriony do mnie idą i w sumie spodziewałem się ich dzisiaj, ale biorę poprawkę na święta.

Z kolei z rarewaves chyba będę miał okazję po raz pierwszy sprawdzić jak u nich reklamacje działają, bo całe zamówienie sprzed miesiąca nie dotarło (4 filmy, w tym Walkabout :/ ), a te wysłane wcześniej i tydzień później dotarły po ~14 dniach. Dam im jeszcze czas do przyszłego poniedziałku.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Pan Anatol - 12-04-2021

Hm, to no chyba jednak się skuszę w takim razie, dzięki za podpowiedzi. Smile

Co do Rarewaves: mnie osobiście nic nie zginęło, no ale wypadki przy pracy się zdarzają. Nie powinno być problemu z ponowną wysyłką, customer service mają w porządku. Jak ostatnio u nich zamawiałem, jedna płyta przyszła mi jakby używana, trochę porysowana i bez problemu wysłali drugą sztukę. Swoją drogą druga sztuka była w podobnym stanie, ale działa bez problemu, więc nie będę się już z tym męczył, może to wina jakiegoś dostawcy, a nie ich.

EDIT: I OK, zamówienie na Zavvi na cztery Criteriony poszło - życzcie mi powodzenia. Smile


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Mefisto - 13-04-2021

A co kupiłeś? Smile


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Pan Anatol - 13-04-2021

"Wystarczy być", "Jeszcze wyżej" Harolda Lloyda, "Trzech wyjętych spod prawa samurajów" i "Pięć łatwych utworów". W sumie dość świeże wydania, wszystkie z zeszłego roku. Śledziłem już wtedy premiery Criterionowe i te akurat miałem na oku od samego początku. Szczególnie ucieszyłem się z "Pięciu łatwych utworów", myślałem nawet nad sprowadzeniem amerykańskiego wydania, ale jak widać warto było zaczekać. Smile

A jeszcze a propos samych zakupów, jak Zavvi pobiera kasę? Bo widzę na stronie banku, że pobrali mi na razie tylko za dwa filmy. Niewykluczone, że coś poszło nie tak z limitami na mojej karcie (niby złożyłem zamówienie chwilę po północy, ale może zaliczyli to jednak do poprzedniego dnia, kiedy już trochę wydałem), ale z tego co przeczytałem, będą próbować jeszcze raz, więc może nie będzie problemu.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 13-04-2021

(12-04-2021, 23:09)Pan Anatol napisał(a):  Co do Rarewaves: mnie osobiście nic nie zginęło, no ale wypadki przy pracy się zdarzają.

W końcu dzisiaj poprzychodziło wszystko zaległe, czyli 4 filmy z rarewaves, Criteriony z zavvi i jeszcze jeden zaległy film od nich. Wszystko w stanie idealnym.
Kolesie z rarewaves nawet byli na tyle mili, że zaniżyli w deklaracji CN22 (oraz dołączonym rachunku do przesyłki) kwotę za Walkabout, tak aby urząd celny nie dowalił mi vaciku w razie pecha.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Mefisto - 13-04-2021

(13-04-2021, 01:20)Pan Anatol napisał(a):  "Wystarczy być", "Jeszcze wyżej" Harolda Lloyda, "Trzech wyjętych spod prawa samurajów" i "Pięć łatwych utworów".

Dobry wybór, choć w sumie u Criteriona trudno o zły Smile