Filmozercy.com | Forum
Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze (/watek-zagraniczne-sklepy-internetowe-komentarze)



RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Pan Anatol - 26-04-2021

Donoszę, że przyszedł pierwszy film z Criterionowej promocji Zavvi - dwa tygodnie po zamówieniu, pudełko w jednym miejscu dość porządnie naruszone, ale z tyłu, zamyka się normalnie i z płytką wszystko w porządku, więc jakoś przeżyję, choć odrobinę mnie to zabolało, nie powiem... Wink Zobaczymy, jak będzie z resztą.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 06-05-2021

(06-05-2021, 01:55)HAL 9000 napisał(a):  Criterion już od £12,60
https://www.amazon.co.uk/stores/page/5C945A8D-35F9-4445-8F74-44864DC5E2AA/ref=gbph_tit_m-2_138a_332f8ce5?smid=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_p=9233d45e-7649-4ab2-82d9-25e293b6138a&pf_rd_s=merchandised-search-2&pf_rd_t=101&pf_rd_i=655852&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=R68D7Q728CVYYWMMREHR

Najs.
Jeśli nie wszyscy wiedzą to taka rada - do ~20 funtów taniej wychodzi gdy każdy z filmów kupimy w osobnym zamówieniu.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - HAL 9000 - 06-05-2021

(06-05-2021, 09:57)misfit napisał(a):  Najs.
Jeśli nie wszyscy wiedzą to taka rada - do ~20 funtów taniej wychodzi gdy każdy z filmów kupimy w osobnym zamówieniu.

Tak też robiłem, po kilku symulacjach, że jednak taniej wyjdzie Smile
Kiedyś to brało się jak najwięcej, żeby zamortyzować koszty wysyłki. Ehh stare czasy Big Grin
Z boxami problem. Taniej wychodzi z takich sklepów jak Zavvi.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Mefisto - 06-05-2021

(06-05-2021, 10:37)HAL 9000 napisał(a):  [quote='misfit' pid='80218' dateline='1620291474']
Kiedyś to brało się jak najwięcej, żeby zamortyzować koszty wysyłki.

Kiedyś wysyłka była za darmo powyżej 25 funtów zdaje się.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Kirek - 14-05-2021

(06-05-2021, 09:24)laware napisał(a):  Amazon.co.uk:
Czerwona jaskółka 4K PL 9,99 GBP
No i się złapałem w powyższą pułapkę. To wydanie nie posiada PL.
Fakt, że żadnemu z trzech użytkowników deklarujących w filmoskopie posiadanie tego wydania nie chciało się ustawić oznaczenia też nie pomógł Sad, a zarówno amazon.co.uk jak i dvdmax.pl wprowadzają w błąd.
Dopiero dzisiaj jak sprawdzałem to wydanie i okazało się, że na płytach dostępny jest tylko język angielski to przypomniało mi się, że była kiedyś dyskusja o cenzurze w angielskim wydaniu, ech ta skleroza.
Jedyne pocieszenie z tego, to że w filmoskopie jest obecnie pełny opis wydania (klik w okładkę) i mam nadzieję, nikt już się nie nabierze na zakup.

[Obrazek: thumb-lg-175810-czerwona-jaskolka.jpg]


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - prodarek - 16-05-2021

No oto kicha...
To w końcu jak było to wydanie opisane? była informacja w filmoskopie o pl czy po prostu brak żadnej informacji?

Na dvdcompare.net masz brak info pl.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Kirek - 16-05-2021

W filmoskopie nie było żadnego oznaczenia.
No cóż najwyraźniej zachowałem zbyt małą czujność. Pojawiła się informacja na forum, amazon i dvdmax informują o PL więc zamówiłem.
Tak jak napisałem nawet na naszym forum była dyskusja na temat cenzury w wydaniu angielskim ale zwyczajnie zapomniałem o tym.
W każdym razie opis na amazon.co.uk jest błędny a to już jest podstawa do zwrotu.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Pan Anatol - 18-05-2021

Hm, mam chyba jednak pewien problem z moim zamówieniem z importcds.com. Otworzyłem dziś zamówiony zestaw Criteriona/Eclipse z filmami Ozu i jedna płytka wygląda ewidentnie na używaną - ślady paluchów na spodniej części i sporo mniejszych i większych rysek. Cały zestaw oczywiście był zafoliowany (w taką rozciągliwą folię, ale myślałem, że to może standard przy takiej formie wydania). I co z tym zrobić? Film zgrywałem w MakeMKV i chyba zgrało się bez problemów (musiałbym jeszcze obejrzeć całość), więc niby płyta działa, ale jakoś nie do końca jestem zadowolony z tego co otrzymałem. Oczywiście odsyłać tego za ocean mi się nie opłaca. Mieliście kiedyś do czynienia z customer servicem tego importCDs czy tych powiązanych sklepów typu WOW HD? Warto próbować coś tam działać?

Podobnie miałem kiedyś z płytą CD zamówioną z Rarewaves. Przyszła mi zafoliowana, chyba nawet w zwykłą, nierozciągliwą folię, ale ewidentnie była nieco porysowana. Poprosiłem o zamiennik, przysłali bez problemu, ale stan tej drugiej był nawet gorszy, więc już dałem sobie spokój, tym bardziej że płyta działała w porządku.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 18-05-2021

Zbyt wielu filmów u nich nie zamawiałem, coś koło 20 i nie przypominam sobie aby któryś był bez fabrycznej folii - więc masz pecha. Czasami jednak zdarza mi się coś takiego z Amazonów (szczególnie amazon.com) lub zavvi. Ale to i tak sporo rzadziej niż z polskich sklepów (empik, dvdmax).

Ślady paluchów zdarzają się też na fabrycznie zafoliowanych płytach, ale zarysowań bym nie darował - osobiście nie miałem jeszcze okazji skorzystać z ich obsługi klienta, ale z zasłyszanych opinii spodziewaj się wszystkiego najgorszego Big Grin Daj znać czy chociaż jakiś niewielki rabacik wywalczysz...


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Gieferg - 18-05-2021

Napisz im, że jesteś unhappy bo płyta porysowana i zobacz co powiedzą.