Filmozercy.com | Forum
Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze (/watek-zagraniczne-sklepy-internetowe-komentarze)



RE: Zagraniczne sklepy internetowe - promocje - MiMiK - 17-10-2021

(17-10-2021, 17:37)sydney33 napisał(a):  Ok, dlatego wybiera się ciut droższą opcję przesyłki. Wystarczy dołożyć niewielką sumę około 10 zł. Nie musisz zamawiać szpecącej niemieckiej okładki. Całkowity koszt pakietu razem z przesyłką wyniesie 318 zł. Dostawa już w czwartek kurierem.
Kurczę gdyby jeszcze ktoś potwierdził, iż nie trzeba "ekstra" kurierowi dopłacać byłoby super Smile


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - promocje - sydney33 - 17-10-2021

Ehh niedowiarek. Zamawiaj spokojnie jeżeli ci zależy dopóki jest promocja. Jutro zagląda do mnie kurier UPS. Zamówienie z Amazon.USa dokładnie Misery 4K. To już kolejne - żadnych dodatkowych opłat.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - promocje - MiMiK - 17-10-2021

(17-10-2021, 18:28)sydney33 napisał(a):  Ehh niedowiarek. Zamawiaj spokojnie jeżeli ci zależy dopóki jest promocja. Jutro zagląda do mnie kurier UPS. Zamówienie z Amazon.USa dokładnie Misery 4K. To już kolejne - żadnych dodatkowych opłat.
Nie niedowiarek tylko jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze (konkretnie o moje pieniądze).
Nie raz i nie dwa po 1 lipca miałem sytuacje iż był pobierany 2x podatek VAT - raz przez sklep a drugi raz za pośrednictwem PP upomniało się państwo o kasę. Poza tym ktoś tutaj wspominał iż też zależy przez kogo zostało wysłane i gdzie nadane. Nie mogę znaleźć postu ale ktoś wspominał iż UPS czy DHL przysłał mu pocztą dokumenty celne do wypełnienia z stąd chciałbym mieć potwierdzenie iż przechodzą przesyłki bez problemu.
Od maja nic nie zamówiłem poza UE bo jest jeden wielki bałagan i  jednym paczki przechodzą bez haraczu a innym "dowalają" opłaty. Sklepy też tak chętnie kasy nie oddają bo niby dlaczego skoro obowiązek IOSS wypełniły. Tak więc bez urazy chciałbym mieć potwierdzenie od większej ilości osób, iż faktycznie ze stanów kurierem przechodzą bez problemu przesyłki.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - promocje - sydney33 - 17-10-2021

Jasne rozumiem, nie czuję się urażony. Chciałem tylko pomóc bo przerabiałem to już kilkanaście razy. Po 1.07 składałem zamówienia w prawie każdym zakątku świata. W większości wiem jak sprawa wygląda. UK ,Azja czy USA. Akurat nasza rozmowa dotyczyła Amazonu i wskazanego wydania, tym bardziej sprawa oczywista bo przerabiałem to kilka razy w ostatnich 3 miesiącach. Żadnych dodatkowych opłat. Z amazonem sytuacja jest klarowna. Jutro odbieram kolejne zamówienie płyty zamówionej w tym tygodniu z USA. Zapewne kilka osób potwierdzi ci na forum, że nie będziesz miał żadnego problemu.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - promocje - thegoro - 17-10-2021

@sydney, to zdziwisz się, ale w tym tygodniu dotarła do mnie paczuszka zamówione przez amazon.pl, ale nadawca z Chin, przeładunek w Belgii. wysłane global express. Niestaty, ale podatek celny + danine na PP musiałem zapłacić. Tydzień wcześniej również zamówienie amazon ale tym razem z USA i opłat celnych nie było. I weź tu zgadnij na jakiej podstawie teraz miałem dopłatę ?


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - promocje - Aradiel - 18-10-2021

Amazon nie wysyła paczek z Chin Smile Kupiłeś od sprzedawcy wystawiającego towar na Amazonie, który sam wysłał Ci towar, więc to tak jakbyś kupił na Aliexpress etc. A ta druga przesyłka z USA prawdopodobnie była już wysłana bezpośrednio przez Amazon.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - promocje - fire_caves - 18-10-2021

@Aradiel ma rację. Ja z Amazon.pl dostałem paczkę, która szła z UK, ale sprzedawca był Amazon.pl. Żadnych dopłat nie było.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Kirek - 24-11-2021

(24-11-2021, 09:59)siweklodz napisał(a):  
(19-11-2021, 11:56)pmmazz napisał(a):  Game of Thrones - complete - 1-8 series - 114.37Euro
https://www.amazon.es/Game-of-Thrones-The-Complete-Collection-4K-Blu-ray/dp/B08KF6DK4Q?tag=bluraycom06-21&linkCode=ogi&th=1&psc=1&m=A1AT7YVPFBWXBL

Czy ten zestaw ma wersję PL na wszystkich płytach? Napisy przede wszystkim, bo widziałem, że jest lektor 2.0 Sad
Cena jest więcej niż zachęcająca Smile
A wystarczyło sprawdzić w filmoskopie. Jest pełny opis wszystkich 33 płyt z bdinfo, wykresami i fotkami
https://filmozercy.com/filmoskop/edition/14747679


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Mierzwiak - 24-11-2021

Po co sprawdzać w Filmoskopie czy na dvdcompare skoro inni mogą Cię wyręczyć?


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Kirek - 24-11-2021

Może za emocjonalnie do tego podchodzę bo jednak trochę się przy tym wydaniu napracowałem i takie pytania powodują delikatne zwątpienie czy rzeczywiście ktoś z tego korzysta.
A w tym przypadku nawet jeżeli ktoś nie umiał znaleźć tego wydania w filmoskopie to w temacie o wydaniach tego serialu znajduje się mój wpis z bezpośrednim linkiem do niego. Może masz rację, że to tylko lenistwo Wink