Filmozercy.com | Forum
Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze (/watek-zagraniczne-sklepy-internetowe-komentarze)



Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Glaeken - 30-06-2022

Niestety muszę zwrócic uszkodzony steelbook do brytyjskiego amazonu. Wydrukowałem już papiery i mam pytanie: gdzie najlepiej/najtaniej nadac paczkę? Ponoc najlepiej za posrednictwem DHL bo bodaj oni obsluguja brytyjskiego amazona ale nigdy tego nie robilem wiec nie jestem pewien. Prosba o pare zdan komentarza od psob ktpre to robily.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - slavekg - 30-06-2022

Ja zawsze zwracam poleconym PP. Jeśli to jeden film, to wysyłka 20 zł. A Amazon z tytułu kosztów wysyłki zwraca 13 funtów Smile


Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Glaeken - 30-06-2022

Tak to jeden film. No wlasnie czytałem ze zwracaja rownowartosc 13 funtow zatem warto reklamowac Wink


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 01-07-2022

(01-07-2022, 13:23)Mefisto napisał(a):  Kij z kursem dolara - wszystkie vaty i wysyłki zabijają wszelkie promocje.

Koszty wysyłki do PL są na amazon.com najniższe od lat. Vatu z kolei jak wiadomo nie da się już uniknąć kupując w sklepach internetowych, trzeba się do tego przyzwyczaić albo pożegnać z 4K Criterionami, Kino Lorberami, itd.

Osobiście czekam na combo promocji -50% i kursu dolara w okolicach ~3,50 zł. Wtedy przy zakupie 4 Criterionów UHD z wszystkimi opłatami wyjdzie ~120 zł za film (przy aktualnym kursie dolara jest to ~160 zł za film). I to jest dla mnie cena do przełknięcia.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - slavekg - 01-07-2022

Najniższe od lat? Tuż przed pandemią kupiłem dwa boxy digipacki po 6 płyt każdy i za wysyłkę zapłaciłem 9 $. Dzisiaj za 3 filmy w zwykłych plastikowych pudełkach wysyłka 12 $, a im więcej filmów dołożysz, tym koszt wyższy.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 01-07-2022

Tak, w porównaniu do 2020-2021 to koszty wysyłki są teraz nieporównywalnie niższe.

Co do lat wcześniejszych - w 2019r. za cztery zwykłe BD płaciłem $13 za wysyłkę w opcji standard, na którą się czekało po 4-5 tygodni i więcej. Teraz chcą $14, czyli całego dolara więcej za wysyłkę w szybszej opcji (standard wycofali). Nie pamiętam już ile kosili za AmazonGlobal Expedited Shipping w latach 2014-2019, ale na 90% podobnie (lub więcej) niż obecnie.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - slavekg - 01-07-2022

To trzeba było napisać "od dwóch lat" Smile Tylko porównywanie tak krótkiego okresu czasu, kiedy właśnie w 2020 te koszty kosmicznie wzrosły, nie ma wielkiego sensu.
Rozsądne koszty były przed pandemią, stosunkowo często wtedy robiłem zakupy na Amazonie amerykańskim (a także na eBayu amerykańskim!). Dzisiejszym daleko do tamtego poziomu.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - misfit - 01-07-2022

To Ci podaję, zerkając na konkretne moje zamówienia na amazon.com, że teraz za AmazonGlobal Expedited Shipping jest 1-2 dolary więcej w stosunku do opcji Standard (żółw + zwykła przesyłka nierejestrowana bez trackingu) z lat 2014-2019. Jeśli te 5-10zł, przy okazji za szybszą wysyłkę, to jest dla Ciebie taki deal breaker to spoko Big Grin

Mnie dobija kurs dolara i niestety nie widzę większych szans aby w bliżej nieokreślonej przyszłości coś się pod tym względem zmieniło na lepsze. Pamiętam nawet jak kupowałem swój projektor przy kursie dolara ~2 zł. Ile ja bym tych Criterionów i Kino Lorberów pokupował gdyby wróciły tamte czasy... A tak - okrągłe zero.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - piti198 - 13-07-2022

Chciałem sobie aktywować amazon prime na 30 dni na włoskim amazonie i dostaję taki komunikat:
Cytat:Przepraszamy, ale tylko klienci z włoskim adresem rozliczeniowym mogą zarejestrować się w Prime na Amazon.it
To samo na hiszpańskim. O co tu chodzi?
Na brytyjskim i niemieckim aktywowałem bez problemu, a tu nie przechodzi. Jako płatność wybierałem kartę debetową z banku i z revoluta i to samo.


RE: Zagraniczne sklepy internetowe - komentarze - Piotrek P - 13-07-2022

O, to ciekawe - ja jeszcze wczoraj aktywowałem Prime'a na włoskim Amazonie i przeszło, ale... zaczęli mi źle naliczać koszty wysyłki. Przy wybranych 6 pozycjach na koncie bez Prime'a koszt wysyłki mojego zamówienia wynosiłby około 4,5 euro, a na moim koncie (po aktywowaniu Prime'a) prawie 20 euro Angry
Zgłosiłem im to (wcześniej raz aktywowałem np. Prime'a na francuskim Amazonie i nic takiego się nie działo) i za drugim razem odpisali mi że przyglądają się sprawie, ale w tym momencie nie mają rozwiązania i będą się ze mną kontaktować niedługo (tzn. jak się domyślam po zakończeniu trwania Prime Days Big Grin); na kolejne maile przeklejali taką samą odpowiedź. Może teraz wycwanili się jeszcze bardziej i stwierdzili, że innym narodowościom się włoski Prime nie należy Tongue