Filmozercy.com | Forum
Nakf - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Nakf - kolekcja (/watek-nakf-kolekcja)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Nakf - kolekcja - Nakf - 14-12-2014

Pora na przesiadkę kolekcji ze starego forum na nowe. Obrazki na próbę wrzucam na imgura, który ma lepsze miniatury, ale jeżeli coś nie będzie grało to wrócę do photobucketa.

Kolekcja powstaje od 6-7 lat, liczy ok. 600 tytułów. Przede mną spora aktualizacja BD, większość wydań powinna dojść w ciągu najbliższego tygodnia, więc na razie prezentuję tylko DVD.

Ostatki polskich wydań w kolekcji:
[Obrazek: erOfDIil.jpg]

Digipaki z UK - pozostawione w kolekcji głównie ze względu na ładne opakowanie, kilka filmów (Matrix, Leone, 7 wspaniałych) czeka w kolejce na "upgrade" do BD
[Obrazek: 30i0A91l.jpg] [Obrazek: 9AQeo9sl.jpg]

LotR - jedne z najładniejszych digipaków jakie miałem w rękach, chociaż same filmy w SD ogłada się ciężko. Kupno wersji BD mam w dość odległych planach, więc na razie musi wystarczyć to co jest na półce.
[Obrazek: JBXzGmpl.jpg]

Batman: The Animated Series - jedyny serial w kolekcji :)
[Obrazek: HNWy1MSl.jpg]

Master and Commander: The Far Side of the World - kolejny z moich ulubionych digipaków i wciąż jedyne sensowne wydanie tego filmu pod względem dodatków, pozostałe włącznie z Blu-rayami są prawie gołe
[Obrazek: zK95Awml.jpg]

Criterion: Brazil / Fear and Loathing in Las Vegas / Ugetsu / The Third Man / 3 Films by Hiroshi Teshigahara
[Obrazek: AVJ5ixPl.jpg]

Eureka + BFI
[Obrazek: 2X5rI4ql.jpg]

The Complete Lone Wolf & Cub + Shogun Assassin
[Obrazek: qeBJAWtl.jpg]

I na sam koniec większa część mojej kolekcji DVD - ok. 200 filmów hongkońskich, wydania głównie z UK i HK, trochę z USA, pojedyncze tytuły z Francji i Polski
[Obrazek: bBKPjYal.jpg]


RE: Nakf - kolekcja - Szczepan600 - 14-12-2014

Porządna kolekcja... cieszy obecność Ame Agaru i Las Vegas Parano z Criterionów.


RE: Nakf - kolekcja - Horvath - 14-12-2014

Super kolekcja...The Third Man z Criteriona kupiłeś zaraz po jego wydaniu czy pózniej?.Pytam bo teraz ludzie chcą za niego kosmiczne pieniądze i sam zdecydowałem sie na wydanie studio canal.


RE: Nakf - kolekcja - bananek - 14-12-2014

To jest wydanie dvd.


RE: Nakf - kolekcja - Horvath - 14-12-2014

(14-12-2014, 12:46)bananek napisał(a):  To jest wydanie dvd.

Rzeczywiście  Blush z rozpędu nie doczytałem że Nakf pokazał tylko swoje DVD.


RE: Nakf - kolekcja - Nakf - 14-12-2014

(14-12-2014, 12:39)Horvath napisał(a):  Super kolekcja...The Third Man z Criteriona kupiłeś zaraz po jego wydaniu czy pózniej?
Kupiłem go zaraz po tym, gdy okazało się, że Criterion traci do niego prawa. Ceny były normalne, więc z dzisiejszej perspektywy żałuję, że nie wziąłem też blu-raya na zapas. No ale wtedy jeszcze nie zbierałem BD, nie miałem na czym ich odtwarzać, a blokada regionalna wydawała się nie do przejścia Tongue


RE: Nakf - kolekcja - Nakf - 31-12-2014

Obiecana kolekcja filmów na blu-rayu: w sumie około 320 tytułów, czyli nieco więcej niż DVD.

Najpierw zakupy sprzed kilku miesięcy, trochę się tego nazbierało:

Marilyn Monroe - kolekcja 9 filmów z Amazona, 4 albo 5 z nich ma polskie napisy
[Obrazek: IUE6HGzl.jpg]

Warnery: 4 gangsterskie klasyki (Little Caesar / The Public Enemy / The Petrified Forest / White Heat) oraz Possessed z serii Warner Archive
[Obrazek: rLUKZsal.jpg]

James Dean:
[Obrazek: bA6T5E2l.jpg]

Criteriony: The Rules of the Game / 400 Blows / Marketa Lazarova
[Obrazek: tlqslZil.jpg]

2x J-P Melville - podmiana z Criterionów na Studiocanale
[Obrazek: BVpQNkll.jpg]

BFI i Network - The Phantom of the Opera / Gaslight / Odd Man Out
[Obrazek: 8AFzSPkl.jpg]

3x Ozu - Late Spring / Early Summer / Tokyo Story - uzupełnienie kolekcji
[Obrazek: HKBRghal.jpg]

The Great White Silence i The Epic of Everest - 2 filmy sprzed 90 lat dokumentujące słynne brytyjskie ekspedycje, odpowiednio na biegun południowy i Mount Everest (TGWS jest nawet starszy, bo materiał był kręcony w 1911 i 1912 roku) - oba doskonale odnowione
[Obrazek: J20ZesRl.jpg]

Zakupy czarnopiątkowe:

3 MGMy + Hitchcock z Amazonów
[Obrazek: JAdsR8Bl.jpg]

Arrowy ze sklepu Arrowa
[Obrazek: DQp8aLWl.jpg]

Zatoichi: The Blind Swordsman z Barnes&Noble - nie mogłem się oprzeć Smile, tym razem wybrałem nieco droższą opcję wysyłki (priority airmail) i paczka doszła w ciągu 3 tygodni, z czego tydzień przeleżała w urzędzie celnym.
[Obrazek: jDpGgNZl.jpg]

[Obrazek: vvLqf2ts.jpg]    [Obrazek: 8dkrBcAs.jpg]    [Obrazek: 9FOwmtvs.jpg]    [Obrazek: C7A4Q7Hs.jpg]



I na sam koniec pełna kolekcja: brakuje jednego filmu, który miał dojść przed nowym rokiem, ale nie doszedł.
[Obrazek: Urk7W3Ys.jpg]    [Obrazek: m8RlVDTs.jpg]    [Obrazek: ZeJJwRds.jpg]    [Obrazek: SAEXF61s.jpg]    [Obrazek: ARzcfHrs.jpg]    [Obrazek: K0Xv7ves.jpg]


RE: Nakf - kolekcja - quadyful - 31-12-2014

Bardzo fajna kolekcja i taka niespotykana Wink


RE: Nakf - kolekcja - Mefisto - 31-12-2014

Z ciekawości: czemu podmieniłeś Criteriony na wydania brytyjskie, które są ponoć ciut gorszej jakości?


RE: Nakf - kolekcja - Nakf - 31-12-2014

Sprzedawałem na ebayu kilka Criterionów, m.in. "Leona Morina" i gość, który go ode mnie kupił zapytał czy nie mam też pozostałych dwóch Melville'ów. Odpisałem, że mam, on podał mi swoją cenę i doszliśmy do porozumienia Smile Wyszedłem na spory plus i wersje Studiocanalowe mam właściwie za darmo, a jakościowo nieznacznie odstają od Criterionów. Army of Shadows wygląda chyba nawet minimalnie lepiej, a Le Cercle Rouge tylko trochę gorzej (albo na odwrót), w każdym razie nie ma czego żałować.