Filmozercy.com | Forum
Nakf - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Nakf - kolekcja (/watek-nakf-kolekcja)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Nakf - kolekcja - Nakf - 26-03-2016

Tylko Kane ma polskie napisy, pozostałe mają angielskie.

(26-03-2016, 14:41)accept2 napisał(a):  Update bardzo fajny. Super nawet bym powiedział.
Dzięki, też jestem z niego zadowolony Big Grin W tym roku postanowiłem trzymać się wcześniej sporządzonej listy i ograniczyć liczbę przypadkowych zakupów do minimum. Z tej aktualizacji tylko Blade Runnera nie planowałem, więc jest dobrze Smile

(26-03-2016, 17:17)Mefisto napisał(a):  dziwna czcionka tego Kane'a
?


RE: Nakf - kolekcja - Mefisto - 26-03-2016

no w porównaniu z oryginałem "obywatel" sprawia mocno ściśnięte wrażenie

[Obrazek: 81ZgIlPNl9L._SL1500_.jpg]


RE: Nakf - kolekcja - Nakf - 29-04-2016

Kolekcja wciąż rośnie:

7 tytułów z wyprzedaży Eureki, Trzeci człowiek załapał się przy okazji za 10 funtów.
[Obrazek: UNYZhQSl.jpg]
[Obrazek: auCp7aql.jpg]

3x Network, też z wyprzedaży. Uzupełnienie filmów Hitcha o kolejne 2 klasyki + Rome Express, jeden z pierwszych pociągowych kryminałów.
[Obrazek: C6yspsel.jpg]

2x Bogart/Bacall + 2x Hitchcock - miałem kupić polskie wydania, ale Galapagos chyba olał temat, bo "Podejrzenie" zniknęło z planów wydawniczych, a o innych tytułach z serii nie słychać. Wszystko zamówione na wowhd.us, wyszło kilka złotych taniej niż gdybym zamówił w Empiku.
[Obrazek: jNFaSYkl.jpg]

I kilka impulsywnych zakupów. Zamiast tych wojennych dwupaków miała być "Ukryta forteca" od Criteriona zamówiona jeszcze w styczniu, ale ponieważ starsze wydanie BD+DVD nie chciało dojść, więc Amazon zwrócił kasę, dorzucił gratis 5$ i napisał, żebym sobie kupił nowe wydanie BD. Chyba jeszcze trochę poczeka Tongue
HTWWW z zavvi, wydanie 2xBD z wersją Smilebox na drugiej płycie.
[Obrazek: bbGVLJrl.jpg]


RE: Nakf - kolekcja - Nakf - 24-12-2016

Długo odwlekana aktualizacja kolekcji, prawdopodobnie ostatnia tak duża paczka filmów w moim temacie. Raz że przez lata kolekcja rozrosła się do pół tysiąca tytułów na samym BD i zaczyna brakować mi miejsca żeby to wszystko pomieścić, a nie chciałbym trzymać filmów zamkniętych w szafach. A drugi powód to coraz ciekawsza i lepsza oferta VOD w internecie, w tym roku testowałem przez miesiąc polskiego Netflixa (meh), kupiłem abonament na Mubi (w połączeniu z darmowym VPN praktycznie bez konkurencji pod względem jakość/cena), a ostatnio na rynku pojawił się criterionowy Filmstruck i nie nadążam z oglądaniem filmów na płytach. To nie znaczy, że kończę z kupowaniem BD i DVD, już mam kilka przyszłorocznych tytułów na oku (Pijany Mistrz od Eureki Cool), więc zawsze coś tam wpadnie do koszyka, ale raczej nie w takich ilościach jak jeszcze rok-dwa temu.

Wszystkie amerykańskie BD kupione na Wowhd, na amazona już praktycznie nie zaglądam, nawet jeżeli mają niższe ceny za film, to darmowa wysyłka na wowhd niweluje różnicę.
Batman: Mystery of Batwoman / True Grit / El Dorado  / The Haunting
[Obrazek: ODUFWLGl.jpg]

Raising Arizona / Romancing Stone / Escape from NY / The Fifth Element
[Obrazek: 9G9PXvQl.jpg]

Warner Archive:
Suspicion / She Wore a Yellow Ribbon / To Have and Have Not / Dark Passage
[Obrazek: znPtECdl.jpg]

Eureki z dwóch ostatnich wyprzedaży w ich sklepie:
Les Miserables / Day of the Outlaw / Youth of the Beast / Paper Moon
[Obrazek: R8h9kb6l.jpg]

5x Miyazaki: My Neighbour Totoro / Kiki's Delivery Service / Porco Rosso / Howl's Moving Castle
[Obrazek: aNzDzxGl.jpg]

i wisienka na torcie - The Wind Rises w digipacku, znaleziony na ebayu za 80zł.
[Obrazek: G1uPNZSl.jpg]


RE: Nakf - kolekcja - misfit - 25-12-2016

(24-12-2016, 14:56)Nakf napisał(a):  kupiłem abonament na Mubi (w połączeniu z darmowym VPN praktycznie bez konkurencji pod względem jakość/cena)

Tzn. rozumiem, że lista oferowanych 30 filmów jest różna w zależności od IP danego kraju... Skoro tak to znasz jakąś stronkę na której można by zerknąć na tą listę filmów dla danego kraju ? I jak z jakością A/V ?

PS. Mieć i nie mieć czemu nie z PL ? Smile


RE: Nakf - kolekcja - Nakf - 25-12-2016

W większości krajów lista 30 filmów jest bardzo podobna, tylko czasem się zdarza, że jakiś tytuł w jednym kraju jest wcześniej lub później niż w innych. W Stanach, UK, Francji i Niemczech różnice w programie potrafią być większe, zwłaszcza UK, gdzie lista filmów jest najbardziej "mainstreamowa", teraz można obejrzeć np. "Dziewczynę z tatuażem" Finchera oraz "Nagą broń" Wink, wcześniej było kilka filmów Spielberga i Scotta oraz od groma starszych klasyków, Polański, Cassavetes, Bresson, Godard, Lumet, Wyler i wielu innych. W skrócie - więcej świetnych filmów niż dam radę obejrzeć.

W kwestii VPN korzystam głównie z Cyberghost 5.5, bo można dowolnie wybrać z listy kilkunatu krajów, ale wystarczy cokolwiek innego, np. Opera ma wbudowany VPN z kilkoma krajami do wyboru, m.in. USA, Kanada, Niemcy. Najlepsze jest to, że nie trzeba mieć cały czas włączonego VPN (jak na Netflixie czy Filmstrucku), wystarczy przełączyć się do wybranego kraju, uruchomić film na kilka sekund, wcisnąć pauzę, wyłączyć VPN, wcisnąć play i film hula w maksymalnej jakości. A jakość jest naprawdę dobra, większość filmów jest w HD, zazwyczaj tylko 720p, ale z bitratem na poziomie 4500kbps.

ps. Mieć i nie mieć jest ze Stanów żeby się nie gryzło z Mrocznym przejściem, które w Polsce nie wyszło, podobnie jak Podejrzenie Hitchcocka.


RE: Nakf - kolekcja - MoviePsycho - 25-12-2016

Fajna kolekcja. Prawie sama klasyka sprawia, że robi się z tego cenne archiwum Smile. Cierpisz na tę samą przypadłość co ja. U mnie miejsce na regale już się wyczerpało. Zostało trochę miejca na ścianie na dwie kolejne szafki i trzeba zmieniać lokal.
Wlazłem na to Wowhd i, ceny mają tak zaporowe, że z kosmosu chyba.


RE: Nakf - kolekcja - misfit - 25-12-2016

Tyle, że np. z amazona masz wysyłkę od ~$6.50 w górę, a na wowhd jest darmowa do PL co oznacza, że w wielu przypadkach to z amazona wychodzi drożej, szczególnie jeśli interesuje nas w danym czasie 1 czy 2 filmy.

Nakf - ja tam preferuję usługi typu SmartDNS w tego typu przypadkach, ale jak piszesz, że wystarczy tylko odpalić film, a później można VPN'a wyłączyć to w sumie nawet lepiej Smile
Mubi daje darmowy miesiąc więc wypróbuję jak tam z ich jakością i czy dogadają się z moim łączem (czyt. czy nie będzie buforowania w trakcie oglądania, spadków jakości, itd.). Dzięki za info.


RE: Nakf - kolekcja - Wolfman - 25-12-2016

Tylko , że ten wowhd i tak jest mega drogi. W dodatku, przecież sklepy, albo magazyny mają i w Europie. Nic tam nie tłumaczy przepłacania za film o 40% niż w innych sklepach. Poszperasz na ebay to znajdziesz jednego sprzedawcę u którego zgarniesz towar z tanią wysyłką.


RE: Nakf - kolekcja - misfit - 25-12-2016

Mylisz się - porównaj ceny tych konkretnych tytułów kupionych przez Nakfa na wowhd. W sporej części tych zakupów cena jest wyższa na amazon.com i/lub na ebay. I to nawet nie wliczając w to kosztów wysyłki.