Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 13-10-2019

Właśnie nie wiem ile ale niezła sprawa, w zasadzie nie jest to określone :
https://www.regionfreedom.com/index.php/enhanced-firmware/contributing-to-the-development-project


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 14-10-2019

Kupiłem nowy UB420 za 550zł(bez gwarancji) jak dojdzie zdam mini relację Smile


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - shaman72 - 14-10-2019

(14-10-2019, 14:52)prodarek napisał(a):  Kupiłem nowy UB420 za 550zł(bez gwarancji) jak dojdzie zdam mini relację Smile

Ja jestem bardzo zadowolony.Bardzo dobra jakość i wyciszenie. Wink


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 14-10-2019

No właśnie miałeś coś naskrobać o nim więcej ale z 2 strony co tu pisać więcej skoro to że ma zajebisty obraz piszą wszędzie.

Jak sobie przemyślałem sprawę że ub420 na razie będzie mi służył do płyt BD \ UHD a że mam na razie TV FHD mocny nacisk kładę na HDR > SDR i do póki nie kupię nowego TV to tak będę oglądać, a gdy wymienię TV kupię "inny" już z DV a ten oddam ojcu który ma również FHD.

(14-10-2019, 15:20)shaman72 napisał(a):  wyciszenie
Jak co zapewne i tak go otworzę i zaraz matami bitumicznymi wyłożę Big Grin haha https://www.bitmat.pl/Maty-wygluszajace/Wyciszanie-drzwi/StP-i-Silver-mata-wygluszajaca-butylowa-alubutyl

Nawet nie wiecie jak to tłumi dźwięk masakra i ile kilo dodaje Big Grin rewelacyjna rzecz.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 15-10-2019

Z innego wątku.

(24-08-2019, 09:41)djgromo napisał(a):  
(24-08-2019, 01:05)Daras napisał(a):  Na marginesie. Z jakich powodów wybrałeś właśnie ten odtwarzacz?

Miał na tyle małe gabaryty, że mieścił się w szafkę RTV Smile No i miał wsparcie dla Dolby Vision.

Kiedyś pisałem, że często zakupy poprzedzam wielotygodniowymi analizami. No i chyba padło na Sony X700. Dlaczego? W obecnej plątaninie kabli (telewizor, zestaw 5.1, słuchawki 9.1, projektor, zapasowy odtwarzacz BD i gros innych gadżetów) nowy nabytek musi posiadać coaxial. Tego przez długi czas nie przeskoczę. Chyba, że ktoś testował jakiś konwerter „optyk na coax” i skrobnie pozytywną recenzję. Interesujące mnie Panasy zaopatrzono na wyjściu (prócz HDMI) tylko w złącze optyczne.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Uatu_TheWatcher - 16-10-2019

Będąc świeżo po zakupie odtwarzacza Blu-Ray 4K Sony UBP-X500, czego nie żałuję, a co mi zupełnie wystarczy, oraz ciesząc się nowym telewizorem: OLED LG 65E8, postanowiłem wypróbować możliwości tego rodzaju sprzętu, który wyniesie geekowskie doznania na poziom jakiegoś uwielbienia. Włączając odtwarzacz Blu-Ray wyświetlił mi się komunikat o możliwości modernizacji kabla HDMI - w tym sensie, aby jakość przesyłanej przez odtwarzacz wiązki informacji tudzież sygnału była rzeczywiście wysoka, tak, jak wyskalowana jest jakość obrazu zapisanego na płycie 4k, bo mam zamiar odtworzyć film Blu-Ray 4k. Czy istnieją kable HDMI, inne niżeli te standardowe, "HDMI 2.0", które wzmacniałaby jakość transmitowanego obrazu? A jeżeli takowy kabel można kupić, to jak on się dokładnie nazywa, i czy w ogóle jest sens go kupować, zważywszy na mój telewizor: OLED LG 65E8 i odtwarzacz Blu-Ray, który posiadam? Czy w ustawieniach telewizora można pomajstrować z opcjami kabla HDMI, aby go np. zboostować - usprawnić? Dopiero wchodzę w świat, dla mnie i tak zaawansowanej technologii, dlatego prosiłbym Was forumowicze o poradę! Smile


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 16-10-2019

Nie ma takich kabli ważne aby był dobrej jakości, a na dłuższe odległości stosuje się optyczne hdmi.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Pablo0909 - 16-10-2019

Do treści 4K UHD wystarczy kabel HDMI oznaczony jako "Premium high speed", a w TV wystarczy uruchomić funkcję “HDMI UHD Color”. Zresztą ten TV sam się przełączy po wykryciu UHD. I to by było chyba na tyle.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Mr.Hankey - 16-10-2019

Jeśli w TV odpala się HDR to nie ma co kombinować.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 17-10-2019

(27-09-2019, 10:01)misfit napisał(a):  Jeśli komuś zależy na konwersji HDR do SDR czy oglądaniu treści DV to należy wystrzegać się odtwarzaczy od Sony.

Poniżej test Sony UBP-X1100ES (poza obudową, sekcją audio i kilkoma innymi drobiazgami to jest praktycznie to samo co X800M2) od Vincenta, który jest jedną z nielicznych osób którym ufam jeśli chodzi o testy odtwarzaczy/wyświetlaczy.




Od momentu 7:44 jest porównanie konwersji sony vs panasonic dla zainteresowanych podam że w panasonicu(ub420) skala wyboru jasności jest -12 /+12, mam też porównanie do apple tv 4k tam konwersja hdr >sdr jest domyślnie ustawiana na większą jasność niż domyślna panasonica na nim trzeba dodać +~6 żeby było porównywalnie, na obu urządzeniach konwersja wygląda to świetnie.

Nadmienię jeszcze że uba420/ub820/ub9000 kompletnie nie nadają się do odtwarzania plików, o dts/dts-ma/truedhd/atmos można zapomnieć.