Filmozercy.com | Forum
Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD (/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 17-10-2019

Djgromo, kiedyś wkleiłeś na forum zrzuty menu swojego Sony. Dzięki. Może mógłbyś podpiąć swój odtwarzacz do jakiegoś wyświetlacza FHD? Ciekawiłby mnie uwagi na temat konwersji HDR do SDR. Owszem, ważne są testy zawodowców, ale lubię też czytywać opinie filmożerców hobbystów. No, chyba, że jesteś profesjonalistą. Wówczas sorry. Smile

EDIT:
Może wystarczy podłączyć odtwarzacz do ekranu kompa? Sam nie wiem. Przypomnę, że to właśnie Ty rekomendowałeś mi zakup. Patrząc na sprawy długofalowo – widzę w tym sens.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Uatu_TheWatcher - 17-10-2019

O ile wiem, i o ile przeczucie mi podpowiada, odtwarzacz "SONY UBP X500" nie ma w sobie systemu operacyjnego, który dałby tu ,,filmofilom i serialofilom" możliwość korzystania z platform streamingowych, takich jak Netflix, HBO GO, czy inne. Zakupu "X500" nie żałuję; na razie myślę o tym jak poszperać w ustawieniach odtwarzacza, aby w połączeniu z moim telewizorem LG OLED 65 E8, z doświadczanych filmów Blu-Ray albo tych puszczanych z Pendrive'a na odtwarzaczu wycisnąć jak najwięcej, aby to co pochłaniają moje zmysły sięgało nieosiągalnego. A według Was, ze specjalistycznego punktu widzenia to ujmując, czy rzeczywiście da się cokolwiek wycisnąć z "UBP X500", podwyższając jego możliwości? Czy w eterze internetu, np. na Youtube, krąży jakiś video-poradnik, który przedstawiałby poszczególne opcje zmian w tym modelu odtwarzacza Blu-Ray 4k?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 18-10-2019

Rozumiem.
Warto też dodać, że internetowe boty także pochłaniają zmysły nieosiągalnego i według nas (Darasa) ze specjalistycznego punktu wiedzenia to ujmując cokolwiek da się wycisnąć z UBP 500, podwyższając jego możliwości. Ale jeszcze nie mam pewności. Na nieaktywnym forum Kino Polska, rozpracowałem tylko jednego bota.
Wykaż czujność wchodząc w technologię wyższego rzędu, Utau. Obejrzyj na SONY UBP X500 „Łowcę androidów” (1982) i napisz merytorycznie o swoich odczuciach. Tylko nie czytaj wcześniej eterów internetu. Daj z siebie wszystko. Wezmę pod uwagę wszelkie uwagi, gdyż zamierzam kupić nowy odtwarzacz.

EDIT:
Oczywiście chodziło mi Uatu, nie Utau. Także popracuję nad swoją skomplikowaną ksywą.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Gieferg - 18-10-2019

Cytat: i napisz merytorycznie o swoich odczuciach.

Nie chcesz tego czytać, serio Big Grin


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 18-10-2019

Nie wiem co chłopaki biorą, ale lepiej żeby nie dawali tego swoim dzieciom Smile


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Uatu_TheWatcher - 18-10-2019

Toż to nie można wyrażać siebie, bo niby jakimś ,,botem" miałbym być?! No, cóż, jakbyście to nazwali ,,jestem specyficznie konstruktywny", i w taki sposób lubię dzielić się z innymi ludźmi swoją ,,super-duper" istotną dla mnie, pasją; w taki sposób lubię prowadzić dialog na forum, choć nie zawsze to robię, w zależności od tego czy mi się chce czy nie chce.
Powracając do kwestii technicznych, chciałbym się Was zapytać, czy odtwarzając film Blu-Ray albo 4K na odtwarzaczu Blu-Ray 4K lub Ps4 istnieje możliwość dopasowania stosunku wyświetlanego obrazu filmu (kadrowania), do krawędzi ekranu, tak aby film wypełniał całą jego powierzchnię? Chodzi o ten ,,klasyczny" stosunek realizowanego obrazu, i jeśli się nie mylę jest to 16:9. Podczas wyświetlania filmu, czy to na Ps4, czy to na odtwarzaczu "SONY UBP X500", przy wybraniu opcji 16:9, w ogóle obraz wyświetlanej produkcji nie dostosowuje się do wybranej przeze mnie komendy, jakby zastosowano blokadę w samym zapisie filmu na Blu-Ray czy 4K. Jedynie zmiana właściwości obrazu, np. na zoom pionowy, daje w tym przypadku jakiś tam rezultat - kadr jest wydłużony, zbliżony i czarne paski przy dolnych i górnych krawędziach ekranu są węższe. Czy to na moim OLEDzie, LG OLED 65 E8, czy na wyżej wymienionym odtwarzaczu, nie da się nic zrobić, w ogóle zmienić stosunek obrazów w proporcji 16:9. I to irytuje mnie najbardziej, bo dążę do tego, aby film podczas wyświetlania scalił się się z krawędziami ekranu, bez żadnego zoomowania i zbytniego rozciągnięcia obrazu. Czy cokolwiek da się z tym zrobić? Od czego to cholibka zależy? Zapis formatu wyświetlania filmu, którego nie da się już zmienić, czy odkodować?


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 18-10-2019

To się zdecyduj albo chcesz rozciągnięcie do krawędzie czyli obraz nieproporcjonalny wydłużony lub zoom czyli przybliżony z uciętymi bokami filmu, nie ma innych możliwości.
Czy pozwala ci na to twój napęd blu-ray? sprawdź w dostępnych opcjach lub instrukcji.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Wolfman - 18-10-2019

(18-10-2019, 09:57)Uatu_TheWatcher napisał(a):  No, cóż, jakbyście to nazwali ,,jestem specyficznie konstruktywny"
Zalewasz pustosłowiem, zamiast dążyć do meritum sprawy. Czasami sam bym pomógł, ale przebrnąć się przez to nie chce. Czytając te teksty mój umysł pogrąża się w ruchomych piaskach z których wybrnąć nie może i z każdym pustosłowiem wpada coraz głębiej.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - Daras - 18-10-2019

Misfit / Prodarek, czy mógłby ktoś przetłumaczyć kilka zdań z zamieszczonego wcześniej filmu (ewentualnie w kilku słowach uchwycić sens wypowiedzi). Chodzi mi wyłącznie o fragment dotyczący konwersji HDR do SDR. Sorry za tak nietypową prośbę i fatygę. Angielski znam na poziomie podstawowy i nie kumam kwestii technicznych. Z góry dzięki.


RE: Zakup pierwszego odtwarzacza Blu-ray UHD - prodarek - 18-10-2019

Kolory są podkręcone, przejaskrawione, utrata ciemnych detali a rozjaśnianie skalą regulacji w niczym nie pomaga.
Jednym słowem jeśli ktoś na prawdę myśli o wykorzystywaniu tej opcji to sony jest od razu do skreślenia.

A i na koniec komentarz że mało osób z niej będzie korzystało wiec to nie duży problem soniego.