Filmozercy.com | Forum
Czarnobyl /Chernobyl - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Seriale (https://forum.filmozercy.com/dzial-seriale)
+--- Wątek: Czarnobyl /Chernobyl (/watek-czarnobyl-chernobyl)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Czarnobyl /Chernobyl - pred895 - 03-01-2021

Misfit a jak się ma sytuacja nagrania samego serialu na UHD, pliki są podzielone na poszczególne odcinki, czy jak to ma miejsce na BD nagrane jest jednym ciągiem i odcinek odpala się na konkretnym rozdziale z menu ? Wiąże się z tym mała udręka z dopasowaniem napisów pl do takiego pliku.


RE: Czarnobyl /Chernobyl - misfit - 03-01-2021

sebas, dwie płyty z łącznie pięcioma odcinkami, z których każdy trwa ok.  godzinę + niewielka ilość dodatków to jest całkiem spoko. Znam takich, którzy całość upchaliby na jednej płycie Big Grin

Czyli wszyscy cieszymy się z zakupu i to jest najważniejsze Smile
Z tym, że jeśli chodzi o oglądanie screenów porównawczych nowszych produkcji (czyli na podstawie tego samego mastera) to w 98% przypadków wyjdzie nam, że różnica między BD a UHD jest bardzo niewielka czy wręcz żadna, tym bardziej jeśli mowa o tej caps-a-holicowej konwersji HDR do SDR 100-150 nitów.
A później w realu nierzadko okazuje się, że ta różnica nie jest duża lecz wręcz ogromna na korzyść UHD (oczywiście głównie dzięki HDR).

Osobiście spodziewałem się, że HDR w Czarnobylu będzie dość subtelny, a jednak tak nie jest i zarówno osoby, które oczekują sensownej ilości nitów najjaśniejszych elementów obrazu jak i te liczące na sporo więcej detali w jasnych partiach obrazu, znajdą tutaj dla siebie sporo dobra.
Na UHD kolorki są też nieco bardziej nasycone, ale to głównie zasługa HDRa jako takiego, a nie szerokiej palety barw.
Również poziom czerni odróżnia oba wydania - na BD są one nieco podniesione.

Czy to jest duża różnica względem BD ? Zależy co dla kogo jest dużo, dla mnie sam HDR w Czarnobylu robi taką różnicę, że z czystym sumieniem mogę każdemu polecić dopłatę do UHD.



EDIT:

Pred - Hm, hm. To wygląda na to, że authoring tej nowej "polskiej" płyty BD jest inny.

Na moim dołączonym BD z francuskiego wydania są dwie opcje - Play All oraz wybór poszczególnych odcinków, ale nawet w tym pierwszym wypadku następny odcinek to osobna playlista rozpoczynająca się od czasu 00:00:01.
Na UHD jest podobnie, z tą różnicą, że w nim nawet nie ma opcji Play All.

W sumie moglibyśmy się zamienić bo wolałbym opcję, że latam z pendrivem dwa razy, a nie pięć razy Smile A dopasowanie napisów zajęłoby mi tak z minutę, może dwie.


RE: Czarnobyl /Chernobyl - pred895 - 03-01-2021

No nie wiem czy to takie wygodne. Przecież każdy odcinek ma swoją czołówkę itp. tak więc należałoby połączyć wszystkie napisy ( BD RIP ) w jedno a potem przesuwać je w odpowiednim czasie, nie wiem czy to by tak szybko i łatwo poszło. No chyba się mylę bo nigdy tego nie robiłem w taki sposób Tongue


RE: Czarnobyl /Chernobyl - misfit - 03-01-2021

To jest bardzo proste gdy znasz dokładny czas trwania każdego z odcinków (wystarczy zerknąć na skan BDInfo).

1 odcinek trwa - 0:58:56.115
2 odcinek trwa - 1:04:56.475
3 odcinek trwa - 1:01:47.495

Czyli plik z drugim odcinkiem przesuwasz do przodu o 0:58:56.115, a trzeci plik - o 2:03:52.590.
Później łączysz trzy pliki w jeden choćby zwykłym kopiuj i wklej w notatniku i voila.


RE: Czarnobyl /Chernobyl - pred895 - 03-01-2021

No to rzeczywiście łatwizna, dzięki za solucję Smile BTW widzę że w kolekcji masz kolekcjonerkę Das Boot, czy również w podobny sposób zmontowałeś napisy pl do wersji TV - 5cio godzinnej ? Przyznam że do tej pory nie chciało mi się tego zmontować a jeśli je masz to poproszę na maila, będę wdzięczny. Koniec Czarnobylskiego offtopa.


RE: Czarnobyl /Chernobyl - Marioo - 03-01-2021

Ja za swoją kolekcjonerkę Das Boota też się jeszcze nie wziąłem i też byłbym zainteresowany takimi napisami do tej najdłuższej wersji. Chętnie podejmę temat na PW.


RE: Czarnobyl /Chernobyl - sebas - 04-01-2021

@misfit
To żeby podsumować temat UHD w "Czarnobylu":
Porównanie kolorków i luminancji BD vs UHD

(03-01-2021, 16:08)misfit napisał(a):  wolałbym opcję, że latam z pendrivem dwa razy, a nie pięć razy
To może warto zainwestować w pendrive z dostępem przez Wi-Fi lub używać karty SD z punktem dostępowym W-Fi, wsuniętą do zwykłego czytnika kart na USB i mieć bieganie już z głowy.


RE: Czarnobyl /Chernobyl - misfit - 04-01-2021

heatmapy spoko rzecz, tylko weźcie pod uwagę, że te screeny UHD tonemap to są po konwersji do SDR do bardzo niskich wartości nitów (pewnie koło 100) więc podobnie tak jak te na caps-a-holic dają mylne wyobrażenie na temat różnic m.in. co do ilości detali w jasnych partiach obrazu.

Np. Jerry Maguire UHD od Pyoko - https://i.postimg.cc/B4gPmkZv/maguire-14-tonemap-HDR.jpg

A w realu widzialnych detali w jasnych partiach obrazu w HDR jest tyle ile widzicie na tym screenie -> http://www.imagebam.com/image/8d82141365264485

W Czarnobylu nawet obszary obrazu, które mają stosunkowo niewielką jasność na poziomie 200-250 nitów jednocześnie ukazują wyraźnie więcej detali w stosunku do SDR. Standardem jednak jest, że "światełka" osiągają wartość 600-700 nitów, a bywa, że i sporo więcej.

To samo tyczy się różnic w kolorach - ludziska często zauważają, że kolorki na BD wydają się być wyprane w bezpośrednim porównaniu do UHD. To jest przede wszystkim zasługa HDR, a nie szerokiej palety barw, bo dzieje się tak nawet wtedy gdy kolory na UHD nie przekraczają gamutu Rec. 709 będącego standardem na Blu-ray. Ale to też niespecjalnie wychwycicie na screenach.

(04-01-2021, 13:41)sebas napisał(a):  To może warto zainwestować w pendrive z dostępem przez Wi-Fi

Jeśli taki pendrive będzie bezproblemowo współpracował z OPPO to czemu nie... Dzięki za tipa, na pewno obadam temat.


RE: Czarnobyl /Chernobyl - Kirek - 04-05-2021

Na stronie filmożerców dostępna recenzja polskiego wydania BD w opakowaniu steelbook.