Filmozercy.com | Forum
Przyczajony tygrys, ukryty smok - 2000 reż. Ang Lee - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Przyczajony tygrys, ukryty smok - 2000 reż. Ang Lee (/watek-przyczajony-tygrys-ukryty-smok-2000-rez-ang-lee)



Przyczajony tygrys, ukryty smok - 2000 reż. Ang Lee - Kirek - 04-09-2019

I. ULTRA HD
Jeden z tytułów który doczekał się wydania Ultra HD z polską wersją językową ale został pominięty przez polskiego dystrybutora.
W filmoskopie mamy potwierdzenie PL w 3 wydaniach:

[Obrazek: thumb-lg-112130-przyczajony-tygrys-ukryty-smok.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-61631-20190813_113409.jpg] [Obrazek: thumb-lg-155979-przyczajony-tygrys-ukryty-smok.jpg]
[klikając w okładkę przejdziesz do opisu w filmoskopie]

1. Wydanie angielskie - w filmoskopie znajduje się pełny opis wydania. Polska wersja językowa (dźwięk i napisy) dostępna również na płycie Blu-ray, która zawiera re-master przygotowany przy okazji wydania na Ultra HD. Dodatki nie posiadają PL i są zawarte na obu nośnikach tak więc można zauważyć, że dołączona do tego wydania płyta Blu-ray nic do niego nowego nie wnosi.

2. Wydanie australijskie - z informacji od Mierzwiaka (#249 i #251) płyta Blu-ray również posiada polską wersję językową ale w przeciwieństwie do wydania angielskiego jest to płyta ze starszego wydania. Co ją dodatkowo wyróżnia to inny zestaw dodatków (niestety również bez PL). Zakładając, że jest on zgodny z polskim wydaniem tego filmu na Blu-ray z 2009 roku, to z informacji zawartych na poral.eu wynika, że zyskujemy "Unleashing The Dragon (00:20:47)".

3. Wydanie amerykańskie - jak prezentuje się zawartość płyty Blu-ray dołączonej do tego wydania mam nadzieję, że opisze ktoś z posiadaczy.

II. BLU-RAY
W Polsce film został wydany w 2009 roku przez Imperial-Cinepix.

[Obrazek: thumb-lg-698-przyczajony-tygrys-ukryty-smok.jpg]
[klikając w okładkę przejdziesz do opisu w filmoskopie]

Niestety nikt z posiadaczy tego wydania nie zdecydował się na dodanie opisu płyty w filmoskopie więc po szczegóły odsyłam do poral.eu

Jeżeli ktoś chce posiadać re-master z 2016 roku to powinien zainteresować się jednym z poniższych wydań zagranicznych:

[Obrazek: thumb-lg-108845-przyczajony-tygrys-ukryty-smok.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-62812-front.jpg]
[klikając w okładkę przejdziesz do opisu w filmoskopie]

1. Wydanie angielskie - na 99% można przyjąć założenie, że w tym wydaniu znajduje się taka sama płyta co w angielskim wydaniu Ultra HD, czyli posiada polską wersję językową, która zresztą jest wymieniona na okładce. Dokładny opis płyty znajdziecie w filmoskopie przy wydaniu Ultra HD.

2. Wydanie amerykańskie -powinno zainteresować osoby, które nie wymagają od wydania posiadania polskiej wersji językowej. Jej brak rekompensuje oryginalna ścieżka dźwiękowa w Dolby Atmos (angielskie wydanie posiada tylko DTS HD MA 5.1) oraz opakowanie, które w tym przypadku to digi-book.

III. DVD
Na chwilę obecną w filmoskopie nie ma żadnego wydania. Temat zostawiam do rozwinięcia osobom zainteresowanym zakupem filmu na tym nośniku.


RE: Przyczajony tygrys, ukryty smok - 2000 reż. Ang Lee - misfit - 06-09-2019

(04-09-2019, 20:32)Kirek napisał(a):  3. Wydanie amerykańskie - jak prezentuje się zawartość płyty Blu-ray dołączonej do tego wydania mam nadzieję, że opisze ktoś z posiadaczy.

Dołączona płyta BD do amerykańskiego wydania UHD to remaster - niczym nie różni się od wydania UK poza tym, że ma oryginalną mandaryńską ścieżkę dźwiękową w Atmosie (UK - DTS-HD MA 5.1) oraz nie posiada pl wersji.

EDIT: Odniosę się jeszcze do recenzji wydania UHD na blu-ray.com bo wiem, że niektórzy z Was biorą je na serio... Wink
O ile do oceny za obraz i dźwięk zastrzeżeń większych nie mam (jeśli macie stare wydanie to upgrade jest jak najbardziej wskazany, aczkolwiek z góry uprzedzam, że miejscami ziarno jest naprawdę sporych rozmiarów) tak jeśli chodzi o materiały dodatkowe, a konkretnie ich jakość to jest sporo głupotek powypisywanych w tej recenzji.

Z recenzji dowiadujemy się, że wszystkie dodatki są w 2160p - nie jest to prawda. W 2160p (i z HDR) są sceny usunięte oraz tzw. Moments, cała reszta wraz z "A Retrospective" i "The Making of Crouching Tiger, Hidden Dragon" jest w 1080p SDR. Więc jeżeli koleś widzi u siebie jakieś 2160p to tylko dlatego, że odtwarzacz mu to przeskalował z FHD.
Nie jest też prawdą, że trzeba ręcznie włączać/wyłączać HDR w zależności od odtwarzanej treści. U mnie na OPPO 203 wszystko odbywa się automatycznie więc jeśli Martin Liebman miał u siebie taką potrzebę to pretensje należy składać do producenta odtwarzacza, a nie do Sony Pictures.