Filmozercy.com | Forum
Najnowsza generacja konsol - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: Na luzie (https://forum.filmozercy.com/dzial-na-luzie)
+--- Wątek: Najnowsza generacja konsol (/watek-najnowsza-generacja-konsol)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: PS5 & Xbox Scralett - pearlzfan - 18-09-2020

Ja po ostatnim showcase kompletnie straciłem hype, a jeszcze przed nim chciałem kupować na premierę do końca licząc, że pokażą jakieś ciekawe nowe IP na start nowej generacji. A tu dupa, same odgrzewane kotlety w wyższej rozdzialce albo 10te z rzędu sequele. Żadna z zaprezentowanych gier mnie nie podekscytowała. Rozczarowanko.


RE: PS5 & Xbox Scralett - Mr.Hankey - 18-09-2020

(18-09-2020, 08:09)prodarek napisał(a):  Podniecam bo akurat stworzenie SSD to był przełom i jeden z największych progresów jeśli chodzi o zwiększenie szybkość działań komputerów, przez wiele lat dyski HDD były zmorą i wąskim gardłem dla każdego komputera. Lepiej późno niż w cale.

Wszystko super, tylko jakie to będzie miało realne przełożenie na konsole? Tekstury nie będą doczytywać się tuż przed nami, a napis "loading" zniknie z naszego życia? Fajnie, ale to żaden przełom, przeżyje bez tego.

Przez rok trąbili o SSD, jaki to będzie przełom w konsolach, okazuje się, że jednak nie koniecznie (patrz Horizon 2), o mitycznym 8K/120fps podczas gdy standardem nie będzie nawet 4K/60fps, do tego w zapowiedziach narazie nie widać ani ciekawych, ekskluzywnych gier, o tej całej nextgenowości nawet nie wspominam. Kompletnie mnie nie grzeją te nowe systemy i obstawiam, że będziemy mieli do czynienia z najmniejszym międzygeneracyjnym progresem w historii. Ale może z czasem się rozkręcą i jeszcze mnie zaskoczą.


RE: PS5 & Xbox Scralett - Mierzwiak - 18-09-2020

Kapitan Oczywistość dzisiaj w formie Smile

Z efektami specjalnymi masz dokładnie to samo, rewolucja już dawno się dokonała, w przypadku gier ostatnio nastąpiła ona imo między PS2 a PS3, choć jeśli spojrzeć na pierwsze TLOU z PS3 a kontynuację to dzieli je gigantyczna przepaść.


RE: PS5 & Xbox Scralett - Mr.Hankey - 18-09-2020

Dla Ciebie oczywistość, dla innych, jak wynika choćby z postów kolegi prodarek już niekoniecznie, więc jak najbardziej warto o tym pisać.

Jeśli idzie o jakość grafiki, bo jak mniemam to masz na myśli pisząc o TLOU, to pełna zgoda - różnica między grą z PS3 a PS4 jest ogromna, choć ja bym jednak wolał więcej zmian w mechanice, która jest w zasadzie taka sama, ale to temat na inną dyskusję. Czy takiego skoku jakościowego doczekamy się na PS5? Patrząc na specyfikację konsoli śmiem wątpić, dlatego obstaję przy swoim - nowa generacja jest mi na dziś do niczego niepotrzebna. Gry na PS4 cały czas zapierają dech w piersiach.


RE: PS5 & Xbox Scralett - Mierzwiak - 18-09-2020

Przypominasz mi mnie gdy podważałem sens wprowadzania UHD Big Grin

Jasne że nic by się nie stało gdybyśmy mieli się zatrzymać na poziomie grafiki prezentowanej przez takie TLOU2, tylko że PS4 to przestarzały sprzęt, o tym że przestarzałe będzie PS5 w dniu premiery nie wspominając, no ale jak pisałem - to sprzęt za 2300 zł, nie za 8000, mimo wszystko miło będzie jednak móc liznąć ray tracingu i innych atrakcji, ja się nastawiam na granie w trybie z najlepszą grafiką, 60 fpsów to nie jest coś o czym śnię po nocach.


RE: PS5 & Xbox Scralett - prodarek - 18-09-2020

A ja nastawiam się na granie w stare kotlety, w 60 klatkach, z darmowymi ulepszeniami gier i zajebistą szybkością działania całej konsoli dzięki ssd.

Oczywiście piszę o X X.


RE: PS5 & Xbox Scralett - Mierzwiak - 18-09-2020

No przecież nie w Halo, Który Mamy Rok? Bo Ta Grafika Wygląda Żałośnie Big Grin


RE: PS5 & Xbox Scralett - prodarek - 18-09-2020

[Obrazek: GacuUNy.png]

Smile


RE: PS5 & Xbox Scralett - sebas - 18-09-2020

(18-09-2020, 05:43)Glaeken napisał(a):  Sprzet powinien byc tip top w dniu premiery. Ludzie placa ciezka kase za to zeby byc pierwszymi i zadne niedorobki oraz niedopatrzenia tego nieusprawiedliwiaja.
Szybkie wprowadzenie sprzętu do sprzedaży wymuszają w znacznej mierze Klienci. To oni chcą coś nowego na już. Żadna firma nie zaryzykuje dużych opóźnień w wprowadzaniu swojego produktu na rynek, jeżeli ma silną konkurencję. Jeżeli tak zrobi, to część Klientów odpłynie właśnie do konkurencji, nawet jeżeli ta ma produkt z niedoróbkami, ale za to dostępny.
Wszystko ma być "tip top"?  Proszę bardzo, da się zrobić. Problem tylko taki, że cena będzie o wiele wyższa.

(18-09-2020, 05:43)Glaeken napisał(a):  Jezeli cos jest nie tak to sie przesuwa premiere a nie cisnie na termin pomimo iz sprzet moze szwankowac. Firmy maja dzialy kontroli jakosci i armie testerow wiec niech z nich korzystaja a nie podkupuja blogerow zeby napisali pozytywna recke o g...ie.
Mają "armie" testerów i z nich korzystają. Problem, że mają też budżet, którego muszą się trzymać, a testowanie wymaga czasu i pieniędzy. Klient natomiast chce jak najszybciej i jak najtaniej.

(18-09-2020, 05:43)Glaeken napisał(a):  Nie ma gwarancji idealu niezaleznie od tego czy sprzet jest premierowy czy nie, cala seria albo jest zj...a albo dobra.
Współczesna elektronika to sprzęt plus oprogramowanie. I jedno i drugie może mieć wady w momencie wprowadzania na rynek i ma, z czego nie zdają sobie sprawy Klienci. Ze sprzętem jest ten problem, że zmian w urządzeniach już sprzedanych wprowadzić się nie da więc tutaj testowanie jest intensywne. Pewne problemy sprzętowe da się załatać w poprawkami w oprogramowaniu, ale nie wszystkie. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet jak wszystko jest w porządku to i tak urządzenia, zwłaszcza takie które mają być w sprzedaży wiele lat, stale podlegają rozwojowi/modyfikacjom, również sprzętowym. Z czasem okazuje się bowiem, że coś da się zrobić jeszcze lepiej lub taniej. Oprogramowanie podlega zaś nieustannym zmianom, bo łatwo je wprowadzać. I tutaj nie wszystko musi być dobre od początku "życia" produktu. Jeżeli sprzęt był zrobiony dobrze to nawet początkowo słaby SW będzie można naprawić i z czasem urządzenie będzie działać jak należy.


RE: PS5 & Xbox Scralett - piti198 - 20-09-2020

Rewolucja się dokonała szczególnie w cenach, 350 zł za grę na obu platformach.
Zamówił ktoś w ogóle to PS5? Bo z tego co widać, to wszystko zeszło na pniu, nawet te w wersji digital.
Coś tam jeszcze podobno RTV Euro AGD ma rzucić, ale nie wiadomo kiedy i czy w ogóle.
Ja to się szczerze zastanawiam, czy by nie kupić XSX zamiast PS5 ze względu na tego Game Passa, kupić kompa albo poczekać do następnego roku, bo mam jeszcze trochę do ogrania na PS4, a z gier to nic nowego nie zaprezentowali takiego sensownego.