Filmozercy.com | Forum
Najnowsza generacja konsol - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: Na luzie (https://forum.filmozercy.com/dzial-na-luzie)
+--- Wątek: Najnowsza generacja konsol (/watek-najnowsza-generacja-konsol)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Najnowsza generacja konsol - Szczepan600 - 18-08-2021

(18-08-2021, 07:25)pearlzfan napisał(a):  Do mnie przemawia i to bardzo. Wydać na konsolę 3k, na której będę dalej grał w to samo, w co grałem na 4ce i 3ce? Bo serio to tak zaczyna wyglądać - zamiast nowych IP same odświeżane kotlety. I'm sorry, ale wydać 3 patyki tylko dla szybszych loadingów, większej ilości fpsów i lepszych tekstur? Moja matematyka krzyczy "chyba cię poyebao!". Za stary jestem, żeby wyciskać ze mnie kasę w tak tani sposób
No w zasadzie tylko pod warunkiem, że faktycznie przeszedłeś WSZYSTKO i nie widzisz żadnych wartości w powtarzaniu tych gier. Wtedy ok... czekasz na więcej "nowych gier", ale nawet wtedy trudno zaprzeczyć po prostu lepszemu doświadczeniu płynącemu z rozgrywki. I tak... te technikalia mają znaczenie, tak jak ma znaczenie, że teraz kupujemy Dyski 4K lub wcześniej BD. Te same filmy... lepsze wrażenia :-)

(18-08-2021, 07:25)pearlzfan napisał(a):  Kwestia subiektywna, bo dla mnie żadna z tych gier nie jest interesująca i w życiu nie wydałbym na którąś z nich ~350zł (chyba jedyne gry, na jakie mógłbym wydać takie pieniądze to GTA6 i RDR3Wink ). Jedyna gra, która obecnie wygląda IMHO interesująco to Horizon 2, ale... to kontynuacja, czyli "zaś to samo tylko ładniej" i IHMO nie warte jest wydania więcej kasy niż dałem za jedynkę (jakieś 80złSmile.
No tak to już kwestia w co grasz... ja tam mogę zapewnić, że Raturnal to dosłownie perełka gatunku godna walczyć z Hadesem o tytuł GOTY. Ratchet to dosłownie powiew prawdziwego next genu, a Soulsy to... to Soulsy, które można ta kółko ogrywać XD Więc ja tu widzę 3 świetne pozycje, a te multiplatformowe też kuszą (taki Resident 8 czy podobne tytuły mają swoją domyślną formę już w zasadzie na PS5 i XSX a nie poprzednikach.).

Jednak to gry, każdy gra w co lubi. Błędnym jest jednak zakładanie takich cen :-D Posiadam każdą z nich i za ŻADNĄ nie dałem powyżej 200zł. Returnal miałem w zestawie z konsolą, ale Ratcheta kupiłem za 150zł, a Soulsy za 90 XD Residenta 8 w Steelbooku i kodami na zawartość dodatkową... 130zł. Więc te straszne, premierowe ceny gier to poniekąd mrzonki. I super by było brać to pod uwagę.

A co do nowych IP... cóż, produkcja gier jest tak droga, że coraz częściej to będą przepakowane produkty lub pewniaki w formie kontynuacji. A jednak ciągle dostajemy jakieś nowości. Jak właśnie Returnal, Ghost of Tushima czy Death Stranding. Więc też bym nie przesadzał.


RE: Najnowsza generacja konsol - piti198 - 18-08-2021

pearlzfan napisał(a):Wydać na konsolę 3k
Skąd tą kwotę wziąłeś? To chyba teraz tylko kosztuje, bo wyjściowo to było ok 2,4 tyś. Ja kupiłem dla większej rozdzielczości bo wcześniej miałem zwykłe ps4, lepszego dysku i czasów ładowania, cichszego działania. Może nie są to jakieś różnice, ale dają komfort lepszego grania.
A co do exów, to faktycznie mało jest, ale teraz jest inna sytuacja niż była za czasów ps4, pandemia, braki jakichś podzespołów itp. W sumie większość gier jest na ps4, chyba że dadzą bezpłatny upgrade do ps5.