Filmozercy.com | Forum
To wspaniałe życie / It's a Wonderful Life - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: To wspaniałe życie / It's a Wonderful Life (/watek-to-wspaniale-zycie-it-s-a-wonderful-life)To wspaniałe życie / It's a Wonderful Life - misfit - 24-10-2019

To wspaniałe życie w wersji zremasterowanej ze skanu negatywu pojawi się na BD i UHD BD m.in. 29.10 w USA i 04.11 w UK.

[Obrazek: n9jmoW0.jpg] [Obrazek: tBhjcpv.jpg]

Różnice pomiędzy wydaniami z USA i UK polegają na tym, że w tym pierwszym przypadku dołączona płyta BD do wydania UHD to kolorowa wersja (stary transfer), a w UK czarno-biała (nowy transfer). Na UHD BD oczywiście będzie również wersja czarno-biała.
Film ten nigdy nie doczekał się polskiej wersji językowej na BD i wątpliwe aby te nowe wydania coś w tym względzie zmieniły.

W sieci są już dostępne screeny które zwiastują sporą poprawę względem starych wydań -> https://highdefdiscnews.com/2019/10/23/its-a-wonderful-life-4k-uhd-blu-ray-screenshots/
Na dniach zapewne pojawią się stosowne porównania o czym nie omieszkam poinformować Smile


RE: To wspaniałe życie / It's a Wonderful Life - Kirek - 24-10-2019

Polską wersja (dźwięk) 4K Dolby Vision dostępna jest na iTunes
https://itunes.apple.com/pl/movie/its-a-wonderful-life/id297250466?l=pl


RE: To wspaniałe życie / It's a Wonderful Life - misfit - 27-12-2019

I jest porównanie na caps-a-holic.

Piękny transfer.

EDIT: I filmik z rekonstrukcji:

Miałem okazję obejrzeć wersję z UHD BD i w ruchu prezentuje się świetnie. Na screenach obraz może się wydawać miejscami mocno ziarnisty, ale w ruchu nazwałbym go niedokuczliwym.
Tak jak można się było spodziewać nie ma tutaj jakichś szaleństw odnośnie "światełek" - przez większość czasu jasność szczytowa nie przekracza ~250 nitów, w kilku fragmentach dochodzi do ~400 nitów, a raz na krótką chwilę osiąga ~750 nitów.
Pojawiają się też głosy, że obraz jest zbyt ciemny i że nie widać detali w cieniach - nie zaobserwowałem nic takiego u siebie więc zgaduję, że osoby, które doświadczają tego typu rzeczy mają po prostu nieprawidłowo skalibrowany wyświetlacz i/lub algorytm mapowania tonów w ich wyświetlaczu powoduje, że obraz jest ciemniejszy niż powinien w tego typu filmach ze stosunkowo niewielką jasnością szczytową.


RE: To wspaniałe życie / It's a Wonderful Life - Kirek - 27-12-2019

W międzyczasie w filmoskopie pojawiło się DVD z polskimi napisami. Wydanie pochodzi z 2005 roku i zostało wypuszczone przez ITI.
[Obrazek: thumb-300x300-11213-56baad1f3d258.jpg]
Możliwe, że w 2009 zostało wznowione przez Imperial-Cinepix (przynajmniej na takie informacje można natrafić w sieci).

Wychodzi na to, że również u naszych południowych sąsiadów występuje wydanie DVD z polskimi napisami i co najważniejsze jest cały czas dostępne do kupienia w sklepach. Wprawdzie dvd-premiery.cz nie wymieniają polskich napisów ale filmarena.cz już tak. Natrafiłem też na ofertę z tym wydaniem na sprzedajemy.pl gdzie osoba sprzedająca inoformowała o napisach PL

[Obrazek: 109868.jpg]

dvd-premiery.cz - https://www.dvd-premiery.cz/zivot-je-krasny-dvd-edice-filmove-klenoty/
filmarena.cz - https://www.filmarena.cz/dvd-zivot-je-krasny-pe