Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Ogólnie o kinie (https://forum.filmozercy.com/dzial-ogolnie-o-kinie)
+--- Wątek: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych (/watek-ogladamy-filmy-i-seriale-na-serwisach-streamingowych)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Gieferg - 29-06-2020

Cytat:Tak, ponieważ po tym jak Dumbledore odmówił Voldemortowi - gdy ten wyrobił już sobie reputację w swiecie czarodziejów - posady nauczyciela obrony przed czarną magią, ten przeklął to stanowisko przez co nikt nie byl w stanie utrzymać się na nim dłużej niż rok Smile To bardzo fajny motyw i jedna z kilku świetnych retrospekcji które wyleciały z Księcia Półkrwi.
No właśnie, to coś co zdecydowanie powinno zostać w którymś filmie powiedziane.
Cytat:Voldemort rzucił na swoje imię tabu - zaklęcie pozwalające natychmiast namierzyć każdego, kto je wypowie.
To też.
Cytat:w piątej wiadomo że romansuje z Fleur (uczestniczką turnieju z Czary Ognia; oboje są w siedzibie Zakonu),
Tam gdzieś po drodze był chyba ich ślub. Ten przy którym nie mogłem się połapać kto się żeni.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Ethan - 16-07-2020

Dark sezon 3. Zmęczyłem, bo gdzies tam człowiek zżywa się z serialami i chce dokończyć. Jakości starczyło na pół pierwszego sezonu. Potem zjazd w dół. Podobno był sukces, a z czasem zaczęło brakować budżetu. Co sie dzieje, że we współczesnych produkcjach zaczyna brakować statystów? Chyba, że to koronawirus? Ale przecież brakowało ich już wcześniej. Ale nie to jest problemem tego serialu. Bo punkt wyjścia był świetny. Połączenie wędrówek w czasie z obyczajowymi dramatami. Szybko jednak bohaterowie okazali się wyciętymi z kartonu, nudnymi, jednowymiarowymi (mimo wielowymiarowości miejsc akcji) jednostkami, które dopasowywały się do coraz bardziej zagmatwanej na siłę historii. Do tego do irytacji zaczęło doprowadzać zastosowanie efektu slow motion dziesięć minut przed końcem każdego odcinka z mdłą i smutnawą, a'la Florence, muzyką w tle. Szkoda trochę potencjału, bo był. Za bardzo ściśnięte pośladki, a nieporozumieniem okazała sie podjarka niektórych, że to lepsze, niemieckie Stranger Things. Nie dość, że to jednak totalnie inne historie/koncepty, to tam był luz, dużo mocniejsze aktorstwo i lepsza muzyka, mimo sporej ilości kalkomanii. Dobrze, że chociaż ostatnie pół godziny jest solidne, a i główny motyw muzyczny Bena Frosta to jedna z najlepszych serialowych czołówek w historii. 3 sezon 4/10, bo chciało się skippować, a i ogólna ocena spada do 5/10

Adwokat Diabła. Znowu typowy film dla lat 90tych. Znowu mamy świetnie sfotografowane, wielkomiejskie lokacje. Keanu po prostu jest, jak Cruise w Firmie, Pacino strasznie nierówny, ale z czasem jego występ rośnie, do tego świetny Jeffrey Jones w roli Eddiego Barzoona. Historia wciągająca, a to najważniejsze, chociaż za dwa lata miał powstać nieco lepszy film w tej stylistyce. Dziewiąte Wrota. Tylko, że tam Polański miał do dyspozycji Deppa, Seigner i cała galerię prześwietnie zagranych, małych ról. Stąd te różnice. 7/10 dla Adwokata. Tak powinno wyglądać solidne kino rozrywkowe.

Brightburn: Syn ciemności. Punkt wyjścia i nowe potraktowanie tematu superbohaterstwa, dobre. Czasami tylko irytuje absurdalność zachowań bohaterów i idące z nim w parze słabiutkie aktorstwo. 5/10

Niewidzialny Człowiek. Świetny, mainstreamowy thriller, który najzwyczajniej w świecie dobrze się ogląda. Elizabeth Moss po prostu jest i albo się ją lubi, albo nie. Tutaj dzięki scenariuszowi, nie jest w stanie niczego zepsuć. Odpychać mogą zimne, skandynawskie wnętrza, na widok których (nie tylko w filmach) robi mi się niedobrze. Ale może one mają w sobie więcej szczerości niż półki z książkami uginające się za politykami w dobie covidu. Dobry film. Może i na raz ale polecam. 6.5/10

Sześć Dni z Życia. Takie trochę włoskie z życia wzięte, poruszające problem przemocy stosowanej przez policję w tamtej części Europy. Historia (na faktach) dilera w średnim wieku, jego agonii i kafkowskich sytuacji dotykających jego rodzinę. Ciekawy. 6/10

Małgosia i Jaś. Fajne połączenie Czarownicy Eggersa z klimatami burtonowskimi oraz uśmiechającymi się czasami do nas z ekranu Nieustraszonymi Braćmi Grimm. Do tego dorzućcie sobie historię o stawaniu się kobietą oraz o budzenie się w bohaterce świadomości kobiecej (własnej) siły. 6/10

Nadrobiłem tez jakiś czas temu gerwigowe Małe Kobietki, zamykając temat "głównych" filmów oskarowych. I co? Dałem się uwieść tej oklepanej, melancholijnej historii. Niektórzy zarzucają Grecie zbyt małe natężenie feminizmu i bezpieczne poprowadzenie opowieści. Nie wiem. Skupiłem się na rodzinnych uśmiechach i smutkach, radościach i dramatach. I zostałem kupiony. Może i rzeczywiście role kobiece tylko poprawno-solidne (wygrywa chyba Emma Watson, która dobrze sobie poradziła ze swoją "nudną" bohaterką), ale nie przeszkadzające narracji, za to aktorska charyzma Timothee'ego Chalameta wystarczająco rekompensuje "zwykłość" innych kreacji w Kobietkach. 8/10


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Mierzwiak - 16-07-2020

(16-07-2020, 11:36)Ethan napisał(a):  Niewidzialny Człowiek. Świetny (...) Dobry film (...) 6.5/10
Jeszcze nie widziałem by ktoś jednemu filmowi wystawił trzy różne opinie / oceny Big Grin


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Kirek - 16-07-2020

Ja bym to zinterpretował następująco:
Film jest świetny w ramach gatunku 'mainstreamowe thrillery' a ogólnie jako film jest dobry. Ocena 6,5/10 w skali Ethana pozwala natomiast oszacować na ile jest dobry (zakładając np. że w tej skali dobry to oceny od 6-8) Smile


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Ethan - 16-07-2020

jw Wink. Takie filmy nie sa w stanie przekroczyć na wysokości 2020 roku, gdy jest już się po 40tce i trochę się widziało, pułapu ósemkowego. Musiałyby dołożyć do tego co widziałem na ekranie jakieś rozedrganie w klimacie Głową w Mur, jakiś sznyt kina europejskiego czy azjatyckiego. Wtedy mogłyby wejść do prywatnego kanonu z przedziału 9-10. Są natomiast filmami, które dobrze się ogląda. A to też ważne.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Gieferg - 22-07-2020

Full Metal Jacket - ogólnie nie lubię Kubricka. Ale ten film wszedł całkiem nieźle, szkoda tylko, że to w zasadzie dwie odrębne historie, które łączą się tylko dwoma postaciami. Pierwsza to przerysowana (chyba, nie byłem w wojsku Tongue) wizja armii, tak absurdalna, że człowiek się zastanawia czy aby na pewno należy do tego samego gatunku, co osobnicy, których się tam ogląda, druga to już bardziej standardowe kino wojenne, które jednak nie robi jakiegoś wielkiego wrażenia gdy się już widziało szereg innych tego rodzaju produkcji. 7/10.

W sumie obok "Oczu szeroko zamkniętych" to jak dotąd jedyny film Kubricka, po obejrzeniu którego nie wykluczam możliwości powtórki (wciąż nie widziałem 2001 i wciąż nie mam ochoty).


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Juby - 22-07-2020

Nie widziałem Oczu, ale Full Metal Jacket oceniam podobnie do ciebie. Z filmów Kubricka bardziej podobały mi się jedynie Lśnienie (super atmosfera) i Ścieżki chwały (jeden z najlepszych filmów anywojennych).


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Glaeken - 22-07-2020

W Full Metal Jacket tylko pierwsze 15-20 minut bardzo mi się podobają bo strasznie mnie bawią te zjebki i teksty dowódcy granego przez R. Lee ErmeyaBig Grin Dalej = nudy. Tak na marginesie aktor jeszcze chyba z kilka razy "powtórzył" swoją rolę m. in. w Przerażaczach.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Ethan - 30-07-2020

Kult. Film. Dokument o ważnym dla mnie kiedyś, obecnie wcale, zespole Kazika Staszewskiego. Chociaż to bardziej historia o niczym, którą ogląda się bez bólu. Bardziej o Didim, niż o nich. Jakieś skrawki z ostatnich lat, z gadajacymi - o dupie Maryni - głowami. Kultowymi. Z przebojami, z kiedyś i z dziś. Ten film pokazał mi tylko jak daleko jesteśmy teraz od siebie. Ja i Staszewski. Gdy zestawimy ten dokument z genialną opowieścią o Miłości, naprawdę robi się niezręcznie. Ale dotrwałem do końca. Dlatego 4/10 dam.

Azyl. Fincher dzierżył w ręku świetny pomysł, a Jodie zaoferowała zjawiskową urodę. Ogląda się to dobrze, jednak nie postawimy na półce obok Siedem. Sam nie wiem dlaczego. 6/10 jednak dam.

Polaroid. Początek dawał nadzieję na ciekawe sytuacje, mimo oklepanych klisz. Potem twórcy robili wszystko żeby było jak w innych filmach o duchach i młodych licealistach z Ameryki. Głupota, głupota i jeszcze raz głupota plus... Grace Zabriskie w sympatycznym epizodzie. 4/10

Bling Ring. Dobrze, że za kamerą stanęła Sofia, bo jej ręka uratowała to co można było uratować z tego typu historii. Najbardziej przeraża tutaj świat młodych ludzi, a przecież w polskiej mikroskali wygląda to podobnie. Konsumpcjonizm, egoizm, głupota. Po cicho jednak "mocno wierzę w to, że..." 5/10

Zombieland 2. Pierwszy, sympatyczny, miał swoje wady. Tutaj recepta jest podobna i nie ma zaskoczeń. A jednak kontynuacja trochę bardziej mi się podoba. Może to kwestia nastroju, może tego, że zżyłem się z bohaterami. A może odnalazłem tutaj zaginione ogniwo między pierwszymi trzema, genialnymi filmami Kevina Smitha, a późniejszą przeciętnością jaka nas raczył? 7/10


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Glaeken - 16-08-2020

Sputnik - rosyjskie sci-fi które ostatnio zbiera b. dobre recenzje za Oceanem. Obejrzałem i... zatkało mnie! Zdjęcia rodem z Siedmiu, trzymający w napięciu jak Obcy, fabuła nieco przypominająca Nowy Początek z domieszką Life, muzyka jak w Sicario, krwawy niczym Event Horizon... jest mrocznie, jest suspens, jest gore, jest surowo, jest polityka w tle, jest tajemnica, jest kosmita, jest akcja, jest evil badass, są twisty (może i przewidywalne ale podobały mi się...), jest sensownie, rozkręca się jak u Hitchocka a wszystko w rozsądnej dawce i dobrze rozłożone. Trzyma się kupy i trzyma w napięciu do samego końca. I do tego wzruszająca i niehollywoodzka końcówka. Dostałem dużo więcej niż oczekiwałem. Chciałbym ale w tym przypadku nie potrafię do niczego się przy... ć Wink  Zapowiedź najbliższa fabule filmu:


Zgadzam się z recenzentem który napisał, że Sputnik dał prztyczka w nos wysokobudżetowym horrorom sci fi made in USA (ponoć film kosztował zaledwie 2,5mln USD)  = 8/10 i jak dla mnie obowiązkowy zakup na UHD i mój osobisty top 10 filmów fantastycznych do ponownej weryfikacji Wink

p.s.: w jednej ze scen przez sekundę słychać dźwięk monitorów/aparatury dość charakterystyczny dla filmu Alien... zapewne drobny ukłon ekipy twórców dla dzieła Scotta sprzed lat Wink