Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Ogólnie o kinie (https://forum.filmozercy.com/dzial-ogolnie-o-kinie)
+--- Wątek: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych (/watek-ogladamy-filmy-i-seriale-na-serwisach-streamingowych)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Kirek - 16-10-2020

Moglibyście podawać obok tytułu informację na jakiej platformie dany film oglądacie? Łatwiej będzie znaleźć jak zainteresuje opis Smile


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Uatu_TheWatcher - 17-10-2020

"Ku Jezioru", serial fantastyczno-naukowy, bardziej z przedrostkiem ,,naukowy" niż ,,fantastyczny"; zrealizowany i wyemitowanu przez platformę Netflixa w październiku 2020 roku. I nie jest to raczej czysto netflixowski produkt; z tego co wiem miał on premierę dużo, dużo wcześniej, zresztą w ten aspekt za bardzo nie wnikam, ważniejsze, że jest to pierwsza duża platforma streamingowa, na której serial ten się pojawił. A zadebiutował w czasach trudnych, śmiem twierdzić: ,,we właściwym miejscu o właściwej porze". "Ku Jezioru" prezentuje się oszczędnie, surowo i minimalnie pod względem wzbogacających serial efektów. Oglądał ktoś z Was tę produkcję? Jak wrażenia forumowicze? Wiadomo coś o sezonie drugim?

P.S. "Rewolucja", niedawno debiutujący na platformie netflixowskiej serial. Opowiada on o alternatywnej wersji okresu zmian rewolucyjnych w XVIII-wiecznej Francji. Scenografia, efekty, budowane realia minionej epoki i temu podobne zabiegi twórców - to wszystko patrząc się na zwiastun serialu wygląda, w kontekście całego tworu, dość interesująco, ze wskazaniem na historyczny dramat kostiumowy jako główny gatunek tej produkcji. Ponowię więc i tu poprzednie pytanie, czy ktoś z Was "Rewolucję" obejrzał? Warte zachodu?


Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Glaeken - 18-10-2020

Expanse (Amazon Prime) - do 1 sezonu długo sie przyzwyczajalem: nieliniowa fabula, sporo niejasnej polityki i niezrozumialych intryg, kupa roznych postaci. Na poczatku bylem pogubiony ale juz pod koniec 1 sezonu wszystkie trybiki wskoczyly na swoje miejsce i sezon 2 ogladalo sie swietnie. Choc do tej pory draznia mnie niektore fatalnie obsadzone postacie jak np. roztyta marsjanka-komandos nie do konca odnajdujaca sie w swojej roli czy aktor grajacy Holdena, to jednak uniwersum i fabuła pochłonęly mnie totalnie. Brakowalo mi serialu ktory jest inny niz Star Treki czy Mandalorian i wlasnie Expanse idealnie wypelnil te lukę w dodatku wnoszac sporo nowego. Bardzo ciekawy podzial kosmo-polityczny: trzy siły ktore ze soba konkuruja i scieraja sie walczac o dominacje w Układzie Słonecznym - Pasiarze (klasa robotnicza kosmosu zyjaca na roznych stacjach kosmicznych czy planetoidach), Ziemianie (zjednoczone panstwa Ziemi) i Marsjanie (byla kolonia Ziemi ktora z czasem stala sie odrebna wysokorozwinieta technologicznie nacja). A w srodku calego tego tyglu losy załogi statku Rocinante.
Trzeci sezon to juz bajka! Masa nowych lokacji, nowe znane nazwiska w obsadzie. Serial rozwija sie, zapewne co sezon dosypuja do budżetu. Do tego stopnia sie wkrecilem, że az zakupilem serie ksiazek Jamesa S.A. Coreya na podstawie ktorych oparto fabule serialu. W zasadzie to glownie dla tego serialu (+ serial Z Archiwum X) nadal place za prime Wink Goraco polecam.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Uatu_TheWatcher - 29-10-2020

(18-10-2020, 07:40)Glaeken napisał(a):  Trzeci sezon to juz bajka! Masa nowych lokacji, nowe znane nazwiska w obsadzie. Serial rozwija sie, zapewne co sezon dosypuja do budżetu. Do tego stopnia sie wkrecilem, że az zakupilem serie ksiazek Jamesa S.A. Coreya na podstawie ktorych oparto fabule serialu. W zasadzie to glownie dla tego serialu (+ serial Z Archiwum X) nadal place za prime  Goraco polecam.

"The Expanse" lubię określać, jako serial ukazujący modelowy przykład "Układowej Wojny Domowej" w fantastyce naukowej, zwłaszcza w materii seriali i filmów. A to, czy ta produkcja jest klasycznym, flagowym przykładem gatunku Space Opera, nie mogę w żaden sposób stwierdzić. Po prostu jest wiele elementów, składowych, wyznaczników świata przedstawionego etc., w "The Expanse", będących za tego typu treścią fantastyczną w kulturze masowej. Jednakże, co istotne, mamy trochę tu elementów gatunkowi: Space Operze przeczących.A najbardziej rzuca się w oczy w tym względzie czwarty sezon "The Expanse". Seria ta potrafiła zwalić z nóg, narracją swą sięgając poziomu narracji z "Wychowane przez Wilki"; przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. Z czystym geekowskim profesjonalizmem polecam ów serial, tym bardziej, że nadchodzi... sezon piąty!

https://www.filmweb.pl/serial/Alienista-2018-744874

"Alienista", serial dużo więcej niż ,,bardzo wyjątkowy", który to wczoraj skończyłem oglądać. Tak właściwie to było obejrzenie drugiego sezonu, gdzie ,,fanowski watching" rozłożony w tym przypadku był na 4 dni: 2 epizody na dzień. Soczyście, klimatyczna rzecz, rozgrywająca się w Nowym Jorku na przełomie końca XIX a początku XX wieku. Ta scenografia, kostiumy, ta wytworność, dystynkcja; ten blichtr i realia zachodniego świata sprzed ponad 100 lat! Ta psychologia, ten wątek kryminalny - idealny dla tych mglistych, nihilistycznych, niepewnych czasów! Zresztą, więcej informacji o "Alieniście" znajdziecie w linku powyżej; serialowi - za całe dwa sezony - wystawiam ocenę: 9/10.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Gieferg - 11-11-2020

First Man - sama historia interesująca, ale tutaj zaprezentowana w sposób dość anemiczny. W pewnym momencie robi się zwyczajnie nużąco, choć same sceny lądowania pokazane w całkiem udany sposób. Jednak niedosyt zostaje. Raczej na raz.

7/10


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Ethan - 16-11-2020

Zbliżenia. Smutne polskie kino z muzycznym plumkaniem w tle, z irytującymi i pretensjonalnymi (puste lokacje) zdjęciami oraz bohaterami. Do zapomnienia. 4.5/10

Yaga. Koszmar Ciemnego Lasu (Oglądałem niestety wersję z angielskim dubbingiem). Zamerykanizowany rosyjski horror, głównie dla fanów filmu To. Kalkujący, sprawnie zrobiony, solidnie zagrany, z młodymi ludźmi jako bohaterami walczącymi z siłami zła. Potencjał Baby Jagi jako historii spory, ale tutaj zmarnowany. 5/10

Ucieczka z Pretorii. Harry Potter (Daniel Radcliffe) w realiach więziennych. Bliżej Ucieczki z Alcatraz niz Skazanych na Shawshank. Ogląda się to dobrze, ale żeby postawić na półce... Kolejny solidniak z Danielem po Kobiecie w Czerni, Rogach czy Dżungli. Stara się facet. 6/10

Domek w Górach. Trochę przestylizowany w zdjęciach, ale całkiem fajnie poprowadzony, trochę w duchu Hederitary, horror. 6/10

Wyspa Fantazji. Idiotyczny ni to horror ni przygodówka, obejrzany do końca głównie z ciekawości. To film w którym główni bohaterowie są tak "nieznośni", że pragniesz żeby cierpieli. 3/10

Kick Ass 2 (tego samego reżysera). Z jednej strony pamiętam, że swego czasu rozkochałem się w rzeczach pokroju Scotta Pilgrima czy pierwszego Kick Assa, z drugiej ktoś bliski mówił, że jednak kontynuacja rozczarowuje. W końcu postanowiłem sprawdzić sam. Dwójka męczy trochę wulgarnością, ale sam film, głównie w momentach gdy staje się obyczajówką, chwyta za serducho i wchodzi bezboleśnie. 6/10

Nocne Istoty. Listopad horrorami stoi. Tym razem zachwalana rzecz z Argentyny. Niby ma potencjał ale kończy sie tym, że ktoś porozrzucał puzzle i ułożył je nie tak jak trzeba. Dla jednych artystyczna zagrywka, dla innych nielogiczna bzdurka. Skłaniam się bardziej ku drugiej grupie. 4.5/10

No i ciąg dalszy przeglądu 1991. Książę Przypływów. Świetna historia zbyt często uciekająca w banał, ze zbyt egzaltowaną i przerysowaną rolą Nicka Nolte (miał w tym roku równie przeciętną rolę w nieudanym remake'u Przylądku Strachu). Plus nijaka Streisand. A końcówka to już ogólnie masakra. Podobno w roli męskiej widziano Jeffa Bridgesa. Myślę, że pociągnąłby ten tytuł z dwa oczka wyżej, a tak 6/10


Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Glaeken - 17-11-2020

Ukryta gra - niegdyś mocno reklamowany przez tvn thriller szpiegowski produkcji polskiej (sama ilość sponsorów jest tak długa, że ich wyliczanie przed napisami tytułowymi trwa chyba z minutę) z Billem Pullmanem w roli głównej okazał się nudnym filmem o pijaństwie w Pałacu Kultury. Prócz ładnych zdjęć nic tam ciekawego nie ma a fabuła jest płytka jak kałuża i zupełnie nie trzymająca w napięciu. Przypuszczam, że lwia cześć budżetu poszła na gażę Pullmana grającego rolę wiecznie narąbanego geniusza - 1/10.

Historia małżeńska - świetnie zagrany i zaskakująco dobry słodko-gorzki wrażliwy dramat o rozpadającym się małżeństwie. Zazwyczaj nudzą mnie przegadane filmy ale ten bardzo wciągnął i to pomimo obecności aktora którego zazwyczaj nie trawię (przyznaję, że tutaj Adam Driver pokazał co potrafi). Nie dziwię się tylu nominacjom i pozytywnym recenzjom (w pełni zasłużonym) ale Oscar dla Laury Dern to jednak przesada bo byli tam lepsi. A Raya Liottę to nawet nie poznałem : ) - 7/10.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Gieferg - 28-11-2020

Zielona Mila - Netflix/napisy - do tej pory nie wiedziałem nawet że to w zasadzie fantastyka.. O_o
Ogólnie lubię kino więzienne, więc te 3h+ zleciało całkiem szybko i przyjemnie - co jest w dużej mierze zasługą świetnej obsady. Niestety zgrzytały mi chwilami niektóre rozwiązania scenariuszowe (jak choćby wyprowadzanie Coffeya na przejażdżkę), jak również zakończenie (no niby powinno być takie, ale miałem wrażenie, że brakło pomysłu jak to ciekawie rozegrać) oraz epilog w teraźniejszości, który wydaje się niezgrabny i niepotrzebny.

Ogólnie będzie 7/10.

Ognisty podmuch - Netflix/napisy - wcześniej jakoś nie widziałem, więc miło było obejrzeć film z bliskiej mi epoki z taką obsadą. Całościowo ogląda się dobrze, sceny pożarów zrealizowane bardzo dobrze, ale końcówce jednak czegoś zabrakło.
7/10

Tunel Netflix/napisy - jeden z tych filmów ze Sly'em, których od czasu VHS nigdy nie powtórzyłem i pamiętałem ledwo co. Ma co prawda parę niezłych momentów i z czasem nawet się rozkręca, ale tylko po to, by pod koniec upaść na glebę serwując wyjątkowo marny finał.
5/10 - żałuję, że nie odpaliłem lektora bo jest Rosołowski.

Elegia dla bidoków Netflix/napisy - sięgnąłem "bo Amy" i okazało się to bardzo dobrym pomysłem. Adams i Close w świetnych rolach napędzają całość. Film o, cytuję: "pojebanej rodzinie" angażuje i wciąga. Aż żałuję, że to Netflix, bo chętnie bym postawił na półce.
8/10


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Juby - 09-12-2020

Sprawdź czy ten Rosołowski jest dobrze podłożony. Przy Nieuchwytnym celu z JCVD też jest Rosołowski z czasu VHS, ale tak rozjechany, że nie dało się oglądać i po 2 minutach zmieniłem na napisy.

Mank
Najnowsza premiera Netflixa. Obejrzałem ją, bo uwielbiam Finchera i widziałem wszystkie jego filmy. David udowadnia, że jest fachurą w temacie kręcenia filmów: praca kamery, zdjęcia, aktorstwo - wszystko jest tip top... Tylko co z tego, skoro historia Mankiewicza piszącego scenariusz do Obywatela Kane'a, ani retrospekcje z jego wcześniejszego życia, nie są wciągające? Za dużo tu odniesień do kina i polityki Kalifornii lat 30-tych, których nie każdy wyłapie. Obsada, szczypta humoru i kilka scen pozwoliły mi przetrwać seans i doceniam realizacyjny kunszt, ale nie jest to film, do którego miałbym ochotę wrócić. Chyba pierwszy taki Finchera. 6/10 to max. ile mogę dać.

Chwała
Jeden z najlepszych filmów o wojnie secesyjnej jaki widziałem. Włączyłem tylko dla Denzela (którego uwielbiam), ale cała obsada była super, historia o bohaterstwie taka, jakiej oczekiwałem + dawka patosu jakiej potrzebowałem w niedzielne przedpołudnie. Dobra realizacja i bdb muzyka Jamesa Hornera. 8/10


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Gieferg - 09-12-2020

Dzięki za rekomendację, "Chwała" dopisana do listy do obejrzenia.

Cytat:Sprawdź czy ten Rosołowski jest dobrze podłożony. Przy Nieuchwytnym celu z JCVD też jest Rosołowski z czasu VHS, ale tak rozjechany, że nie dało się oglądać i po 2 minutach zmieniłem na napisy.

Nieuchwytny Cel mógł być skopany bo są różne wersje filmu ( https://www.movie-censorship.com/report.php?ID=4909 ) może podłożyli ścieżkę nie z tej co trzeba.
A sprawdzać już nie mam po co, nie zamierzam do tego filmu wracać.