Filmozercy.com | Forum
Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Ogólnie o kinie (https://forum.filmozercy.com/dzial-ogolnie-o-kinie)
+--- Wątek: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych (/watek-ogladamy-filmy-i-seriale-na-serwisach-streamingowych)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Ethan - 06-01-2021

Bondy z Brosnanem przypomniane, zaliczone:

GoldenEye. Najsłabszy w zestawie. Próbujący się odnaleźć w pozimnowojennych czasach. Jeżeli chodzi o wizualność brosnanowego Bonda to stanowi on ideał. Patrzysz Pierce myślisz Bond. On sam też w każdej części w porządku. Chociaż mocno szufladkowany w swoich postawach. Powiedziałbym: przewidywalny. Natomiast Bean jako przeciwnik marny, a Scorupco to najsłabsza dziewczyna Bonda ever (nigdy nie widziałem póki co części z Craigem). Dobre cameo pojawiających się też potem Robbie Coltrane'a (Żukowski) oraz Joe Don Bakera (Jack Wade). 4/10

Dużo lepiej jest w Jutro nie Umiera nigdy. Przerysowany Pryce jako Carver nawiązuje do dawnych przeciwników Bonda, a widowiskowe pościgi naprawdę mocne (z Chinką na motocyklu oraz z "pustym" samochodem naprawdę ok. Dobry, nie bombastyczne, akcyjniak. Z inicjalnym puszczaniem oka w kierunku Chin. Ponad 20 lat później świat wygląda inaczej. Chińczycy ekonomicznie siłują się z Ameryką, a Anglicy zaliczyli brexit. 6/10

Śmierć nadejdzie jutro. Sporo fajnych motywów jest niszczonych przez zbytnią widowiskowość (rozmach) i niedorzeczność pewnych sytuacji. Ja wiem, że od Bonda nie wymaga się realizmu, ale w samolocie i na lodowcu to jednak mamy klimaty, których nie spotyka się nawet w kinie superboohaterskim. Słaby główny przeciwnik i dwie spoko dziewczyny. 5/10

Powrót do Draculi Coppoli. Bardzo niedzisiejsze jest to kino. A przecież to był kinowy hit. I sam aż byłem zaskoczony, bo sto lat go nie widziałem. Przepięknie zrealizowany (ach te cienie w zamku), crossoverowy gatunkowo. Czasem poważny, czasem groteskowy, czasem kpiący z konwencji. Ma się wrażenie, że Coppola inspirował się tutaj nade wszystko Burtonem czy Gilliamem (sceny z Waitsem). I jedynie ta historia była juz tak często opowiadana, a ja bezgranicznie kocham Noosferatu Herzoga. Dlatego te skromne 7/10

Jako naczelny lewak tego forum chciałbym też mocno zaprotestować przeciwko nazywaniu netflixa lewackim (nie łączmy lewackości z liberalizmem, po ostatniej aferze z Jandą dodatkowo z elitowym neoliberalizmem) Smile Lewacki to jest Ken Loach. Lewacki i wybitny. Facet ma 84 lata i robi absolutne perełki we współczesnym kinie. Po prześwietnym Blake'u dał nam między oczy Sorry We Missed You (Nie ma nas w domu). Ken ma niesamowity dar przepięknie ciepłego pokazywania swoich bohaterów. Dodajmy bohaterów, o których rzadko upomina się X muza. Nie inaczej jest tym razem. Chociaż mam wrażenie, że w tym nowym filmie poziom depresyjności i beznadziei jest dużo większy u niego niż wcześniej. Mam nadzieję, że będzie jeszcze jeden film, bo tak nie można kończyć panie Loach. 7/10


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - piti198 - 06-01-2021

jak wspominasz o jakimś filmie, to na przyszłość napisz gdzie go można obejrzeć. Oszczędziłoby tow szukaniu danego tytułu, bo serwisy streamingowe, to nie wbrew pozorom tylko netflix i hbo.
Idąc Twoim tokiem rozumowania, to niewątpliwie na netflixie dokument pt Cuties(po polsku Gwiazdeczki) był przejawem liberalizmu wobec tych, którzy "lubią małe dzieci"(pedofilów). Co zresztą zarzucano temu wątpliwej jakości "dziełku", że przedstawia seksualizację dzieci i promuje pedofilię.
A odnośnie innego "dziełka" oburzenie wywołuje nie, to że chłopak szcza na dziewczynę, tylko to, że o tym w ogóle ktoś wspomniał.
Co będzie następne w ramach prania mózgów widzów? Kazirodztwo, koprofilia, zooflia? I tak metodą małych kroczków przesuwa się powoli granicę, a mniej zorientowane osoby łykają to bez zastanowienia. Niektórzy z filmów czerpią naukę o historii.
Tak to jest, że łatwiej przyswaja się wiedzę z filmu niż książki, a to co wyprawia się na ekranie, to tylko różnorakie metody manipulacji, wpływania na umysły ludzkie.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Mierzwiak - 06-01-2021

(06-01-2021, 15:36)piti198 napisał(a):  dokument pt Cuties(po polsku Gwiazdeczki)
Ładnie masz zryty beret skoro już nawet filmu fabularnego od dokumentalnego nie odróżniasz. A może po prostu jak większość oburzonych tym filmem (który jest krytyką (!) tego jak na dzieci wpływa kultura masowa) nawet go nie oglądałeś? Mam jednak wątpliwości czy gdybyś go obejrzał coś by się zmieniło i dla odmiany nie pie*doliłbyś bzdur...


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - pearlzfan - 06-01-2021

(06-01-2021, 19:08)Mierzwiak napisał(a):  który jest krytyką (!) tego jak na dzieci wpływa kultura masowa)
Taki pewnie był zamysł na papierze (bardzo dobry swoją drogą), niestety ten koncept imho został zarżnięty przez nieudolną reżyserię. Serio, jak bardzo kibicuję podejmowaniu tego typu trudnych/kontrowersyjnych tematów, tak podczas oglądania tego filmu robiłem wielkie oczy z każdą kolejną minutą widząc jak ktoś mógł spartolić takiego samograja. Niestety.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Mierzwiak - 06-01-2021

@pearlzfan

Nie przeczę, nie jest to udany film niestety, ale też wrzawa wokół niego fajnie pokazuje jak działa internet. To tak apropos manipulacji i wpływania na ludzkie umysły Wink


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - piti198 - 06-01-2021

(06-01-2021, 19:08)Mierzwiak napisał(a):  
(06-01-2021, 15:36)piti198 napisał(a):  dokument pt Cuties(po polsku Gwiazdeczki)
Ładnie masz zryty beret skoro już nawet filmu fabularnego od dokumentalnego nie odróżniasz. A może po prostu jak większość oburzonych tym filmem (który jest krytyką (!) tego jak na dzieci wpływa kultura masowa) nawet go nie oglądałeś? Mam jednak wątpliwości czy gdybyś go obejrzał coś by się zmieniło i dla odmiany nie pie*doliłbyś bzdur...
Czep się tramwaju Panie wszystkowiedzący. Jak na razie to konsekwentnie odwracasz uwagę od meritum sprawy, bo czepiasz się pierdół, zapewne z braku argumentów.
Zryty beret, to ma ten kto akceptuje takie zachowania, jak chłopak szcza na dziewczynę, chcąc się jej przez to przypodobać i w konsekwencji nie okazując jej szacunku. Takie wartości płyną z tego "dziełka", a potem ktoś to zrealizuje w realu, bo przecież w filmie tak robią, to nie będzie gorszy. Debilizm najczystszej postaci. Zapewne trudne tematy podejmują "dzieła" o przygodach jakiejś Sabriny, który to serial jest właściwie promocją satanizmu(proces z satanistami o użycie bez ich zgody wizerunku Baphometa)i serial o mesjaszu. Ciekawe dlaczego ten liberalny netflix jeszcze nie zrealizował jakiegoś obrazoburczego dzieła o religii muzułmanów albo Żydów. Bo by już był zmarginalizowany albo nie istniał. A plucie na religię chrześcijańską jest modne i za bardzo nic za to nie grozi, także póki co hulaj dusza,bo diabła nie ma.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Mierzwiak - 06-01-2021

Pokój bez klamek czeka.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - piti198 - 06-01-2021

Tobie raczej by się przydał pobyt w domu bez klamek. I jakaś solidna terapia dla gościa, który próbuje mi wmówić, że to co nienormalne jest normalne i odwrotne.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - Mierzwiak - 06-01-2021

Akurat pisanie "podgłaszać" i nazywanie filmu fabularnego dokumentem nie jest normalne.


RE: Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych - piti198 - 06-01-2021

To są zwykle pomyłki. Na pewno nie mają porównania do tego co Ty promujesz i proponujesz.