Filmozercy.com | Forum
Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja (/watek-panasonic-ub420-ub820-ub9000-dyskusja)



RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - marciniozo - 16-12-2021

Jakby ktoś szukał, to na Amazon.pl Panasonic DP-UB820 w cenie 1499.95 zł.
https://www.amazon.pl/dp/B07FSQQ155/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_GEZKS7ZSR5KEBE7M4S5E


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Horvath - 17-12-2021

Kupione, dzięki  Smile


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Juby - 27-12-2021

Mam pytanie i nie znalazłem odpowiedniejszego wątku, aby je zadać. Posiadam odtwarzacz Panasonica DP-UB150 (trochę gorszy od tych z nazwy wątku) i wczoraj odkryłem pewien problem. Otóż, dostałem pod choinkę Ligę Sprawiedliwości Zacka Snydera na Blu i planowałem spróbować ją obejrzeć na zoomie, aby wypełnić ekran telewizora (tak dla ciekawości). Okazało się to niemożliwe, bo funkcja powiększenia obrazu jest zablokowana. Sprawdziłem z filmami z pendrive'a, z płyty nagrywanej przeze mnie, a także z kilkoma oryginalnymi filmami na Blu-ray i okazuje się, że funkcja ta działa tylko przy starszych wydaniach, ale już przy nowszych, z lat 2020-2021, funkcja jest wyłączona. Ktoś też tak ma/miał? I czy ktoś wie, czy da się to jakoś obejść? Funkcja powiększenia ekranu w telewizorze odpada, bo nie działa przy urządzeniach podłączonych na HDMI.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 27-12-2021

W instrukcji jest:
Zoom
Videos and pictures are magnified.
On BD-Video discs including BD-J, the zoom
function does not work.

Swoją drogą śmieszne jest to że UBX20 w ogóle nie mają tej opcji a że jest ona już ograniczona w tym powyższym modelu UB150 to już jakiś kabaret.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Gieferg - 27-12-2021

Cytat:Funkcja powiększenia ekranu w telewizorze odpada, bo nie działa przy urządzeniach podłączonych na HDMI.

Dziwne, żeby TV nie miał opcji zmiany formatu działającej dla urządzeń podpiętych przez HDMI... o_O


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Juby - 28-12-2021

Też się zdziwiłem. Działa tylko przy oglądaniu telewizji, lub podpiętym dysku zewnętrznym, ale już po włączeniu odtwarzacza, lub przejściu do aplikacji / streamingu, znika.

@prodarek
Dzięki za odpowiedź.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 06-01-2022

Kilka uwag odnośnie panasonica a dokładnie modeli ub420 i ub820 z racji tego że posiadają one kartę sieciową tylko 100 Mb/s, lepiej używać połączenia wifi 5Ghz.

W ustawieniach audio dźwięku cyfrowego zmiana z bistream na pcm powoduje że to odtwarzać odpowiada za dekodowanie audio i tak w przypadku DTS przełączenie tej funkcji na PCM w moim odczuciu poprawia efekty audio. Dodatkowo funkcja wzmocnij dialogi w poręcznym menu audio wtedy działa i spisuje się rewelacyjnie, oczywiście nie działa tylko na dialogi..

Podręczne menu i ustawienia obrazu skrywa 3 profile 2 z możliwością personalizacji i jeden zablokowany czyli zero ingerencji w obraz, z moich obserwacji wynika że ta ostatnia zakładka wcale nie jest "zero ingerencji" ma ona zaaplikowane odszumowanie moje obserwacje zauważyłem na płytach dvd. Także jeśli ktoś na prawdę nie chce ingerować w obraz trzeba ustawić profil 1 lub 2 z wyzerowanymi suwakami.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - klysiu - 08-01-2022

Panowie mam pytanie. Muszę niestety zastąpić moje Oppo. Potrzebuje wyjść analogowych, które są podpięte do końcówek mocy i steruje głośnością z odtwarzacza.I tutaj pytanie: UB9004 czy UB820? Będą używane tylko do odtwarzania płyt. Plików nie używam. UB9000 ma XLR co w sumie by mi pasowało, bo mam symetryczną końcówkę i jakiś byłby plus do koncertów w stereo.
Czy ktoś te modele porównywał? Warto dopłacić do UB9000?


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 08-01-2022

Hmm ale w pana nie masz sterowania głośnością z pilota...

Już nie zapominając o braku ustawienia głośności różnej w zależności od kanału i odległości głośników, do pana musisz mieć procesor/przedwzmacniacz


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - klysiu - 08-01-2022

O rany… Przeglądałem manuale i widziałem, że można robić setup głośników, ale bym nawet nie wpadł na to, że głośnością sterować się nie da. W Łoppo można było wszystko robić. No to jestem w czarnej d… Jak żyć.
prodarek bardzo dziękuje za podpowiedź-oszczędziłeś mi czasu i pieniędzy na odsyłanie sprzętu z powrotem do sklepu.