Filmozercy.com | Forum
Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja (/watek-panasonic-ub420-ub820-ub9000-dyskusja)



RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - erytho - 07-09-2023

moze i sie zna na zasilaczach Tongue
widzialem jego ostatni post w ktorym pokazuje nowy zmodyfikowany uklad w ub9000
nie wymienil jednak w odtwarzaczu napedu bluray lasera ktory producent zastosowal w miedzyczasie jeszcze lepszy nowszy model Big Grin
to jest zawsze to o czym pisze ze ludzie nie potrafia rozkodowywac cyferek i oznaczen na czesciach zamiennych...
jesli chodzi o bluray to nowy naped podstawa kazdej takiej modyfikacji!
biorac sie za modyfikacje powinno sie porownac bazowy model poddany przerobce z najnowsza wersja OEM danego sprzetu i uwzglednic tez zmiany wprowadzone przez producenta od czasu produkcji danego egzemplarza Idea


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 07-09-2023

(29-06-2023, 12:45)erytho napisał(a):  nie udalo mi sie odblokowac ub420 tym sposobem
czy pojdzie to metoda nagrania update firmware na plyte CD i wystartowanie jego poprzez naped optyczny tak jak kiedys to robiono z blurayami panasonic?
czy moze update firmware z usb startuje od razu poprzez wcisniecie przycisku OK na pilocie?

UPDATE dla potomnych

update z dysku USB startuje automatycznie bez zadnych przyciskow na pilocie,czerwona dioda pulsuje a jak skonczy to daje cykl 3 kropek
(dysk USB do firmware update ma miec konkretna wielkosc pomiedzy 512gb-2gb i zapisany w FAT32,plik firmware musi byc pierwszym na drzewku)
plyta mainboard jak juz pisalem wczesniej jest na kosciach samsunga a to oznacza problemy...
narazie nie udalo mi sie przywrocic tego egzemplarza do zywych po wgraniu nowego softu Smile
walcze z tym panasamsungiem ktory narazie odtwarza tylko plyty CD poprzez wyjscie optyczne

Aktualizowałeś do wyższego firmware czy tym samym co już miałeś?


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - erytho - 07-09-2023

tak i tak


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 11-09-2023

Gotowa maszyna wirtualna dla windows z linuxem przeznaczona do modyfikacji panasow.
https://www.avforums.com/threads/lets-try-again-to-put-the-free-in-regionfreedom.2441584/post-31642076


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Mierzwiak - 11-09-2023

Widziałem że aktywnie się tam udzielasz.

Jakieś widoki na patch z najnowszym softem 1.76?


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 11-09-2023

Powiem tak że jeśli nie ma tam naprawionego problemu z użyciem procesora to nie jest to moim zdaniem priorytet, druga sprawa nie mam 1.76 i nikt mi nie udostępnił zrzutów. Ale działa "dziura" na 1.76 działa co ciekawe fr od panas został wydany w ten sam dzień co koleś udostępnił patcher...
Ja skupiłem się na najbardziej irytujących rzeczach i poszerzeniu funkcji jak np
Pełny root do systemu zaraz po autostarcie i uruchamianie skryptu - zrobione
Luminancja napisów która się resetuje do 0, wolę domyślnie -4 - zrobione
Zdalny dostęp do usb przez ftp i automatyczne kopiowanie napisów dla danej płyty po wykryciu jej id które odpowiada id nazwy z napisami z tym że w pana musi być zrobiony myk w postaci:
Jak włączymy odtwarzanie skrypt wykrywa to następnie sprawdza id płyty jeśli są dopasowanie napisy kopiuje je do /sub/sub.srt następnie czeka na zatrzymanie odtwarzania. W pana jest traki problem że nie można tych napisów pozmieniać locie a powłoka musi zostać przeładowana dlatego też musimy ręcznie wyciągnąć usb drive i wsadzić go ponownie i włączyć napisy. - mam już to w dużej mierze zrobione

Widział bym jeszcze zmianę kolorów interfejsu niektóre plansze są na zbyt jasnym jasnym szarym kolorze, tło napisów nie jest takie złe ale fajnie byłoby zobaczyć jak będzie wyglądać czarne...

Takie poprawki i modyfikacje w przypadku panasa są ryzykujące i szybko mogą się skończyć uwaleniem urządzenia na amen mowa tu o ciągłych testach wgrywania nowych zmodyfikowanych zawartości partycji.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - erytho - 11-09-2023

Ta inzynieria fizyki jadrowej ma sluzyc ogladaniu wypalonych plyt z tajwanu na ktore beda wskakiwac napisy z USA ?
Nie bardzo rozumiem potrzebe takiej modyfikacji jesli nie moze byc uzyty translator symultaniczny znany nam z youtube Big Grin


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 11-09-2023

Inżynieria wsteczna jak już.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 12-09-2023

To ta czcionka od napisów ZYXiSong_GB18030_c.ttf
[Obrazek: LkE3uK3.png]


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Piotrek P - 12-09-2023

Dzięki prodarek za wszystkie informacje dotyczące tematu tego patcha. Ja w wolnej chwili też zrobię aktualizację.
Orientujesz się może, czy jest jakaś szansa na podmianę czcionki na taką, która będzie zawierać polskie znaki (+ ewentualnie dostosowanie tego tła)?