Filmozercy.com | Forum
Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja (/watek-panasonic-ub420-ub820-ub9000-dyskusja)



RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 10-12-2023

Masz napisane wyraźnie
xdelta3: normally this indicates that the source file is incorrect

Wyślij mi na pm fma7 i zweryfikuje pliki, możesz też w między czasie zrobić proces dump od nowa i sprawdzić. Jesteś pierwszym przypadkiem z taką sytuacją nikt na forum avforums czegoś takiego nie raportował bo to nielogiczne i niemożliwe...

Pobierz najlepiej patcher na nowo i wszystko od zera wykonaj.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Jarek - 10-12-2023

Mam zablokowany PM  Dodgy jakby konto nie było do końca aktywne OMG

https://www.icloud.com/iclouddrive/0a3FZhu2qTB2QhWbtwcH_w1EA#fma7

Wystawiłem Ci plik o który prosiłeś.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 10-12-2023

Twój odtwarzacz ma / miał.
Jednym słowem jak go otworzysz to będziesz widziałem że było lutowane na płycie głównej, czy możesz wrócić do stock 1.69 wersji wgrywając org fw panasa 169? raczej nie ale warto spróbować.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Jarek - 10-12-2023

Na forum wyczytałem, że jest coś takiego, ale nic nie ma z jego funkcjonalności, wewnątrz nic nie jest przerabiane. Sam jeszcze wgrywałem firmware 1.69 ze strony Panasonica bo myślałem, że na pewno jest starsze.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 10-12-2023

Ja ci tylko mówię co masz wgrane i dlatego twoje pliki są niekompatybilne. Piszesz wgrywałeś 1.69 sam to jakie było wcześniej?

Masz zapewne odtwarzacz w którym ktoś chciał wgrać RF bo myślał że .. coś myślał Smile ale że nie ma płytki to nie działa.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Jarek - 10-12-2023

No ładnie, czyli jestem w zadniej części ciała. Nawet nie wiem jaki firmware był wcześniej, domyślnie ściągłem 1.69 ze strony Panasonic i wgrałem wiedząc, że da się wgrać poprawkę na 1.69.
Da się w ogóle coś zrobić?


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 10-12-2023

Nie da się wgrać tego samego fw, odtwarzacz się zresetuje ale nie zostanie wgrany fw. Najprościej wgrać 176 i poczekać na nowy patcher.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Jarek - 10-12-2023

Tak więc cierpliwie czekam. Oby bliżej, jak dalej Smile

Dziękuję ci za poświęcony czas i dalszy rozwój patchów.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - erytho - 16-12-2023

zamowilem ub424 z chinskiej montowni wiec niedlugo bede badal sztuke z roku 23 co jest swojego rodzaju kuriozum bo tak wysokiej daty w tym starym sprzecie jeszcze nie widzialem Big Grin
natrafilem tez na slad nowych dostaw ub9000 ktore pochodza juz tez z made in china Confused
nie wyglada to dobrze i moze to byc zapowiedzia konca standardu plytek w ciagu 3 lat

ps.chinskie egzemplarze panasonic maja date produkcji na tylnej nalepce co raduje w pewnym sensie gdy kupujesz uzywany egzemplarz


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 20-12-2023

Poradnik samodzielnej modyfikacji oprogramowania, patcher działa tylkoz oryginalnym firmware 1.69, 1.70 i 1.76
_______________________
Osoby które chcą zaktualizować łatki i posiadają kopie obrazów fma*.img jak i wirtualną maszynę pomijają kroki 1, 2.1-3.1. W punkcie 4 kopiują pliki obrazów fma*.img na dysk usb. Kopie plików fma*.img muszą pochodzić z tej samej wersji firmware.

1. Instalujemy VirtualBox https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads i uruchamiamy ponownie komputer, pobieramy wirtualną maszynę https://mega.nz/file/J4tggCjD#oCbuB_dJo084Bl3sfTrc5QIDtjyLtOE_giGvYBiBbSo i rozpakowujemy archiwum, hasło do rozpakowania i systemu to lulu. Po rozpakowaniu otwieramy plik lubuntu.vbox który powoduje dodanie wirtualnej maszyny do VirtualBoxa. Uruchamiamy wirtualną maszynę.

2. Wewnątrz wirtualnej maszyny pobieramy za pomocą firefoxa archiwum zawarte w poście https://www.avforums.com/threads/lets-try-again-to-put-the-free-in-regionfreedom.2441584/post-32041951, i rozpakowujemy. Podłączamy dysk usb i montujemy go za pomocą VirtualBoxa, zakładka Urządzenia/Devices> USB [attachment=1883]. Uruchamiamy program o nazwie Patcher (Execute) [attachment=1885], w oknie klikamy Select usb device i wybieramy nasz dysk usb [attachment=1892], następnie klikamy Create USB. Po zakończeniu tworzenia dysku usb a tak to powinno zostać do zasygnalizowane [attachment=1887]

2.1 Teraz należy bezpiecznie odmontować dysk usb strzałkami [attachment=1888] po lewej w menażerze plików pod zakładką Devices obok dwój zamontowanych partycji, następnie wyjmujemy dysk usb i idziemy z nim do naszego odtwarzacza, wkładamy do portu usb z przodu i uruchamiamy odtwarzacz. Przy okazji jeśli w naszym odtwarzaczu jest włączona funkcja Szybki start (Quick start) należy ją wyłączyć koniecznie. Wracamy do komputera.

3. W programie Patcher w polu Player Ip wpisujemy adres naszego odtwarzacza, klikamy Connect powinniśmy zobaczyć komunikat o poprawnym połączeniu z urządzeniem. Jeśli próba połączenia nie powiedzie się uruchamiamy ponownie odtwarzacz i próbujemy do skutku. Klikamy Exec Script co rozpoczyna tworzenie kopii plików naszego odtwarzacza na dysk usb, czekamy spokojnie a w momencie gdy zobaczymy komunikat o poprawnym wykonaniu kopii, zamykamy program Patcher i wracamy do odtwarzacza aby go wyłączyć, czekamy do całkowitego wyłączenia a następnie wyciągamy dysk usb i wracamy do komputera.

3.1. Podłączamy dysk usb i montujemy go za pomocą VirtualBoxa, zakładka Urządzenia/Devices> USB [attachment=1883], system po chwili zapyta nas czy otworzyć zawartość dysku usb w menażerze plików klikamy OK [attachment=1884].

4. Po lewej stronie pod pozycją Devices w w menażerze plików wchodzimy na partycję o wielkości około 3,7-3.8GB na której znajdywać się będą nasze pliki fma* i skrypty *.sh. Następnie klikamy zakładkę [attachment=1889] Tools > Open Terminal w konsoli tej wpisujemy następująco komendy poniżej które potwierdzamy enterem na klawiaturze. Opis tych komend znajdziemy na samym dole poradnik możemy z nim zrezygnować i od razu przejść do punktu 4.4 jeśli nie chcemy ich stosować.

Opcjonalnie:

4.1 Łatka zmieniające czcionkę na arial dla napisów srt, paczka również zabiera już patch apl_lang.dat.patch.prodarek patch-1760. Pobranymi plikami należy nadpisać pliki na wcześniej utworzonym dysku usb.
https://www.avforums.com/threads/lets-try-again-to-put-the-free-in-regionfreedom.2441584/post-31993540

4.2 Jeśli wykonaliśmy pkt. powyżej pomijamy ten krok.
Kod:
cp -i patch-1760/apl_lang.dat.patch.prodarek patch-1760/apl_lang.dat.patch
(komendę należy potwierdzić literą y czyli yes i enterem na klawiaturze.) patch tylko dla firmware 176.

4.3 Następnie komenda która ... (hasło lulu) :
Kod:
sudo bash 2_patch.sh
...spowoduje rozpoczęcie łatania naszych obrazów partycji i utworzy ich zmodyfikowane kopie z dopiskiem -patched.img, podczas tego procesu nie może wystąpić żaden błąd jeśli tak się stanie proszę zaniechać wszelkie działania i skonsultować się z lekarzem sry producentem Big Grin. Gdy już wszystko się powiedzie i zobaczymy informacje ### DONE ### ...

A tak wygląda całościowo prawidłowy proces "łatania" po tym następuje finałowe wgrywanie(zapisywanie) obrazów partycji do urządzenia.
[attachment=1893]

4.4 ...Wykonujemy kolejną komendę poniżej która de facto kopiuje zawartość pliku 3_write.sh do script.sh.
Kod:
cp -f 3_write.sh script.sh
był to już ostatni krok związany z plikami teraz należy bezpiecznie odmontować dysk usb strzałkami [attachment=1888] po lewej w menażerze plików pod zakładką Devices obok dwóch zamontowanych partycji. Czekamy chwilkę wyjmujemy dysk usb i idziemy z nim do naszego odtwarzacza, wkładamy do portu usb z przodu i uruchamiamy odtwarzacz. Wracamy do komputera.

5. Uruchamiamy program Patcher w polu Player Ip wpisujemy adres naszego odtwarzacza, klikamy Connect powinniśmy zobaczyć komunikat o poprawnym połączeniu z urządzeniem,  jeśli próba połączenia nie powiedzie się uruchamiamy ponownie odtwarzacz i próbujemy do skutku. . Klikamy Exec Script co rozpoczyna wgrywanie zmodyfikowanych plików do naszego odtwarzacza, poprawne wgranie zostanie zakomunikowane komunikatem ### ALL DONE ###. Cały proces wgrywania może potrwać różnie ale średnio jest to 25-30 minut, należy pamiętać o tym że odtwarzacze panasonic mają funkcję usypiania po 20 minutach w przypadku bezczynności należy tego pilnować i nie pozwolić aby urządzenie przeszło w stan uśpienia! sugeruję co 10 minut pilotem od odtwarzacza kliknąć strzałka prawo lewo i czekamy cierpliwie w miedzy czasie modlimy się aby nie zabrakło prądu... i jeśli wszystko się powiedzie, wracamy do odtwarzacz wyłączamy go przyciskiem czekamy cierpliwie, odłączamy przewód zasilający na około 10 sekund, podłączamy z powrotem i uruchamiamy odtwarzacz.

6. KONIEC, w bezpiecznym miejscu zachowujemy pliki fma*.img które znajdują się na dysku usb mogą na one później posłużyć do ponownej modyfikacji np wgrania poprawek do odtwarzacza. Pliki te staną się bezużyteczne w momencie aktualizacji do nowej wersji firmware.



Wyjaśnienie działania komend:
__________________________________________
Z pkt. 4.2 - Spolszcza menu dla napisów zewnętrznych, poprawiłem kilka błędów językowych, zmieniłem opisy języków na pełne nazwy dla ścieżek audio i napisów, usunąłem przedrostek Głów. dla napisów i dodałem odstęp między numerami ścieżek.
prezentuje się to tak https://forum.filmozercy.com/watek-panasonic-ub420-ub820-ub9000-dyskusja?pid=103783#pid103783

Łatka do sterowanie odtwarzaczem przez sieć jest domyślnie aplikowana informacje o niej znajdziemy tutaj:
https://www.avforums.com/threads/lets-try-again-to-put-the-free-in-regionfreedom.2441584/page-31#post-31685167

Wskazówki dotyczące napisów srt
__________________________________________
Napisy muszą znajdować się na dysku usb sformatowanym w systemie FAT, NTFS, ExFaT i z typem partycji w stylu MBR, plik z napisami musi mieć nazwę sub.srt i znajdować się w katalogu sub czyli ścieżka do pliku ma wyglądać następująco /sub/sub.srt. Napisy powinny być zakodowanie w formacie UTF-8 BOM i w formacie SubRip SRT (program Subtitle Edit będzie tu pomocny). Dysk z napisami może zostać podłączony do odtwarzacza w dowolnym czasie lecz dodatkowe menu dla napisów zewnętrznych wyświetli się tylko po poprawnym ich wykryciu.