Filmozercy.com | Forum
Mayfly - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dystrybutorzy (https://forum.filmozercy.com/dzial-dystrybutorzy)
+--- Wątek: Mayfly (/watek-mayfly)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Mayfly - MarianPaz - 22-07-2019

(22-07-2019, 15:55)Daras napisał(a):  Nieco podobny dylemat mieliśmy na forum Kino Polska. Chodziło o problem mono / stereo w zrekonstruowanym „Potopie”, gdzie Ty podpierałeś się wyłącznie wykresem ilustrującym zapis ścieżek, ja natomiast słuchałem. Wyszło na moje, co potwierdził Mofo - spec od rekonstrukcji cyfrowych. Ale zostawmy to, bo sprawa jest stara i nie dotyczy niniejszego wątku.
Nie przypominam sobie by dyskusja toczyła się na temat Potopu. Jak już to chodziło o 5 filmów DMMS gdzie doskonale wiem, że Twoje oceny rozmijały się z faktami. Jeżeli wyciągniesz sobie audio i rozbijesz na 6 ścieżek, to dokładnie widać na wykresie czy jest tam jakiś dźwięk czy tylko cisza. Dlatego niestety nie mam żadnego zaufania do Twoich testów na słuchawkach.


RE: Mayfly - Daras - 22-07-2019

(22-07-2019, 19:36)misfit napisał(a):  U mnie jest ok, ale u Ciebie nie bardzo jeśli film jest w 25 fps. Tak jak pisałem w takim wypadku czas trwania powinien wynosić ~119 min.
Odtwarzacz Ci nie pokazuje w ilu klatkach jest film ?

Nie, moje dwa odtwarzacze mogą pokazać np. 1080p50 / 60 lub 1080p24. Zawsze, i powtórzę – zawsze w przypadku klatkażu kinowego mam 24 fps. Natomiast widząc wcześniejsze wartości wnoszę, że wyświetlam 25 lub 30 klatek. To ostatnie najczęściej wynika ze specyfikacji, np. BD Info.
Przeanalizuję Twoją sugestię dotyczącą sztuczek. Moja intuicja szła właśnie w tę stronę i chyba mam pomysł. Ale tymczasem tsssyy... Cool

(22-07-2019, 20:53)MarianPaz napisał(a):  Jak już to chodziło o 5 filmów DMMS gdzie doskonale wiem, że Twoje oceny rozmijały się z faktami.

Że co?! Paz, nie chrzań proszę. Na forum KP zarejestrowałem się wyłącznie z powodu błędnych opisów wydań DMMS! Gdy skreśliłem kilka merytorycznych uwag (oczywiście zgodnych z faktami) konto założył Bernard, który reprezentował rzeczoną firmę. Kolega wyjaśnił z jakich powodów np. 5.1 nie stanowi dźwięku surround w fachowym rozumieniu tych słów, lecz daje pewną iluzję / „echo” na bazie mono! Tak było panie ładny! Nadto Bernard wspomniał, iż DMMS wpuszczając mono w przestrzeń 5.1 wykonało „ukłon” w stronę posiadaczy zestawów kina domowego. Ja to pamiętam, a posty ad vocem wiszą na forum. Koniec, kropka – Paz.

(22-07-2019, 20:53)MarianPaz napisał(a):  Nie przypominam sobie by dyskusja toczyła się na temat Potopu.

Odrębną kwestią jest zrekonstruowany „Potop” oraz uwaga Mofo potwierdzająca moją opinię. Oczywiście chodziło  o premierę telewizyjną filmu, kiedy ponownie się myliłeś wrzucając jakieś wykresy audio. Temat nadal wisi w necie, a obecne wprowadzanie ludzi w błąd jest po prostu nieuczciwe.

Na marginesie. Chłopie, ja od lat 70 – tych wiem na czym polega stereo. Nie pisz farmazonów, tylko kup może „Playtime” i posłuchaj audio. Przy okazji zgodzę się z Misfitem co do nie najlepszej separacji kanałów. No, ale to cecha wielu dawnych produkcji surround.

EDIT:
Uzupełniając. Moje uwagi o DMMS dotyczyły wydań DVD / BD. Wszystkie efekty audio z prywatnej kolekcji mam starannie rozpisane i w razie wątpliwości mogę je w necie (podajże po raz piąty) zamieścić.


RE: Mayfly - MarianPaz - 22-07-2019

(22-07-2019, 22:15)Daras napisał(a):  Że co?! Paz, nie chrzań proszę. Na forum KP zarejestrowałem się wyłącznie z powodu błędnych opisów wydań DMMS! Gdy skreśliłem kilka merytorycznych uwag (oczywiście zgodnych z faktami) konto założył Bernard, który reprezentował rzeczoną firmę. Kolega wyjaśnił z jakich powodów np. 5.1 nie stanowi dźwięku surround w fachowym rozumieniu tych słów, lecz daje pewną iluzję / „echo” na bazie mono! Tak było panie ładny! Nadto Bernard wspomniał, iż DMMS wpuszczając mono w przestrzeń 5.1 wykonało „ukłon” w stronę posiadaczy zestawów kina domowego. Ja to pamiętam, a posty ad vocem wiszą na forum. Koniec, kropka – Paz.
Bernard pisał dokładnie o to o czym i ja.
Cytat:Fakty są takie, że większość filmów oryginalnie miała ścieżki mono. W toku rekonstrukcji były one m.in. oczyszczone a następnie zapisane w 2 kanałach (L, R), 3 (L, C, R), 4 (L, C, R, S) czy jak tam zdecydowali producenci rekonstrukcji z twórcami danego filmu (oczywiście nie było to udźwiękowienie przestrzenne polegającym na rozmieszczeniu poszczególnych efektów w odpowiednich kanałach zgodnie z tym co się dzieje w obrazie zaś dialogów w centralnym kanale). My te ścieżki kodujemy w przestrzeni 5.1 przy czym oczywiście część kanałów jest pusta. Co do przyszłych produkcji, tam gdzie będzie ścieżka 2.0 będziemy kodowali 2.0 a przy blu-ray będziemy się starali umieszczać ścieżkę 2.0 PCM. Przy większej niż 2 ilości kanałów, będziemy postępowali jak dotychczas tzn. kodowali 5.1
http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?p=76031&highlight=#76031

Czyli najdokładniej ocenisz to metodą o której pisałem. Co do błędu masz rację, ale dotyczył on emisji tv filmu Westerplatte gdzie zamiast rozbić na poszczególne kanały wkleiłem oba na raz. Po rozbiciu na pojedyncze kananły widac było że oba to te samo mono.  O Potopie nic nie pamiętam i nie wiem czy coś Mofo pisał na ten temat.


RE: Mayfly - Wolfman - 22-07-2019

(22-07-2019, 22:49)MarianPaz napisał(a):  Westerplatte
Tego filmu nie kupię na blu nigdzie co? Widziałem po rekonstrukcji na YT.


RE: Mayfly - Daras - 22-07-2019

W wąskim segmencie zgoda, Marian. Dokładnie o tym pisałem co Bernard, dodam, iż wyłącznie z pamięci (bo ta jeszcze działa). A gdzie moje oceny rozmijające się z faktami (oczywiście ad vocem)??? Proszę na stół konkrety.

Po raz kolejny: nie chodzi o „Westerplatte” (1967), jeno „Potop” (1974)! Nie wiem czy właśnie teraz chcę szukać tamtych postów, ale za jakiś czas to zrobię. Angry


RE: Mayfly - MarianPaz - 22-07-2019

(22-07-2019, 23:08)Wolfman napisał(a):  Tego filmu nie kupię na blu nigdzie co? Widziałem po rekonstrukcji na YT.
Niestety tego filmu nigdzie nie wydano na blu ray. Pewnie w nieco lepszej jakości jest tu - https://tiny.pl/tfqn9


RE: Mayfly - Daras - 22-07-2019

(22-07-2019, 23:08)Wolfman napisał(a):  
(22-07-2019, 22:49)MarianPaz napisał(a):  Westerplatte
Tego filmu nie kupię na blu nigdzie co? Widziałem po rekonstrukcji na YT.

Dodam tylko, że już nigdy nie usłyszymy oryginalnego dźwięku przestrzennego (?). Jędruś z KP opisał mi osobiste wrażenia po premierze „Westerplatte” (1967). Za jego zgodą umieściłem relację w kilku miejscach netu, dla potomnych.

Poniżej wypowiedź, z którą nie zgadam się w kontekście kolejności polskich premier stereo, ale temat być może poruszę w odrębnym wątku. Zresztą, czy kogoś to interesuje? Rolleyes

Jędruś napisał:
Potop nie był pierwszym polskim filmem prezentowanym na 70 mm z dźwiękiem stereo. 
Wcześniej bo w 1971 pokazano Westerplatte potem w 1972 Hubala i Kopernika potem Potop, Ziemię Obiecaną, Noce i dnie, Kazimierza Wielkiego i Jarosława Dąbrowskiego. 
Zrekonstruowano 3 z nich, a zdaje się, że tylko do rekonstrukcji Ziemi Obiecanej wykorzystano ścieżkę stereo z taśmy 70 mm 

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?t=12259&postdays=0&postorder=asc&start=30


RE: Mayfly - Wolfman - 22-07-2019

Krążki bd takie tanie, że mogliby wydać czasopismo Rekonstrukcje coś tam i płytę do tego. Łykałbym jak pelikan byleby nie kastrowali obrazu i dźwięku


RE: Mayfly - Daras - 23-07-2019

(22-07-2019, 23:52)Wolfman napisał(a):  Krążki bd takie tanie, że mogliby wydać czasopismo Rekonstrukcje coś tam i płytę do tego. Łykałbym jak pelikan byleby nie kastrowali obrazu i dźwięku

Tak, masz rację. Ale tym razem bez punkcika reputacyjnego, wujku dobra rada. Rolleyes

https://www.youtube.com/watch?v=ApLfbr89ssk


RE: Mayfly - MarianPaz - 23-07-2019

Rekonstrukcji sukcesywnie przybywa, ale niestety nie idzie to w parze z wydawnictwami Blu-ray. Oby jeśli już się zdecydują nie odwołali fuszerki jak studio Blu czy Mayfly.