Filmozercy.com | Forum
Mayfly - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dystrybutorzy (https://forum.filmozercy.com/dzial-dystrybutorzy)
+--- Wątek: Mayfly (/watek-mayfly)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Mayfly - Gieferg - 07-03-2021

Samo BD-R to wystarczający argument, żeby ich skreślić. Całe szczęście, że nie wydają niczego, co miałbym ochotę kupić.


RE: Mayfly - Daras - 07-03-2021

Misfit napisał:
 nie ma się co później dziwić, że końcowa sprzedaż będzie żałosna.


Tego raczej nie wiemy. Ludzie kupują różne rzeczy. Ja także. Biznesy się kręcą.
Mamy prawo wyboru. Jakaś część społeczeństw z tego korzysta.
Bardzo rzadko - lecz jednak - nabywam krążki poniżej osobistych oczekiwań. Nie wszystko w formie cyfrowej znajduję necie.


RE: Mayfly - misfit - 08-03-2021

Nie chcę innym zaglądać do portfela, ale nie trzeba być Sherlockiem aby domyślić się, że ze sprzedażą nie jest u nich za fajnie skoro z roku na rok coraz bardziej przykręcają śrubę - najpierw postawienie na wypalanki, później rezygnacja z dźwięku HD, a od pewnego czasu porzucenie MPEG-4 AVC na rzecz prehistorycznego MPEG-2 o dużo niższej efektywności. Plus brak kontroli jakości.

Ale to fakt, jacyś nabywcy zawsze się znajdą - podobnie np. w przypadku kastratów polskich klasyków, na które swego czasu narzekałeś niemal w każdym swoim poście na kinopolska.
Szkoda, że niemal zawsze polski niezależny dystrybutor musi się kojarzyć z bylejakością. W połączeniu z niszowym repertuarem to jest niestety droga donikąd... Od wielu lat marzy mi się ktoś kto w Polsce miałby jaja i postawił na jakość - taki polski odpowiednik obecnego Arrow... Niestety nic nie wskazuje na to abym się tego doczekał. Smutne to trochę, ale co począć.


RE: Mayfly - Daras - 09-03-2021

Zgoda, ale i tak się cieszę, że taka firma jak Mayfly istnieje. Mam od nich co najmniej dwa krążki, w tym „Playtime” (1967) z audio 5.1. Biorąc pod uwagę dźwięk oraz PL mogę mówić o białym kruku. Nie przeczesywałem sieci skrupulatnie jednak ostatnia cena oscylowała w okolicach 919,99 zeta.
Co do 5.1 mam pewne zastrzeżenia gdyż ścieżka najprawdopodobniej została przepuszczona przez jakiś pro logic (?).

Nadal hołduję „niezdrowym” zasadom i kupuję krążki. Owszem, w przypadku np. „Jak zostać gangsterem” (2019) lepszą jakość uzyskałbym w sieci, jednak przekornie nabyłem DVD. Tak już mam.

W przypadku tytułów, na których BARDZO mi zależy gotów jestem poświęcić część ziarna, bitrate i takie tam. Natomiast niezmiennie unikam kastratów. Takie mordy na klasyce naprawdę trudno zaakceptować. Ugiąłem się tylko ze dwa / trzy razy kiedy świadomie podjąłem trudne decyzje zakupowe. W grę wchodziły filmy kultowe i chciałem je postawić na półce.

EDIT:
Skorygowałem kwotę bo teraz zauważyłem, że nie wynosiła ona 999,00. Wink
Polecam  „Playtime” (1967) młodym pokoleniem. W filmie zauważą oni obecną rzeczywistość, ewentualnie czasy ciut późniejsze.


RE: Mayfly - Kirek - 12-03-2021

(03-03-2021, 18:52)Kirek napisał(a):  Z innych zaobserwowanych różnic to nowy dodatek 'Fotosy (01:51)' oraz nadruk na płycie. Tylko skąd mieć pewność, że ten nadruk lub dodatek dają 100% pewność, że trzymamy w rękach wydanie na płycie BD50  Huh Proszę niech osoby posiadające ten film sprawdzą ilu warstwową posiadają płytę i jaki ma nadruk. Chciałbym dla tego filmu również zrobić rozbicie w filmoskopie na dwa wydania i takie obserwacje by się przydały. Na chwilę obecną oba nadruki są wstawione do tego samego wydania.

Nadruk z wydania opisanego na poral.eu: [Obrazek: thumb-e-2612066-1614808806-bd.jpg]  Nadruk z mojego wydania: [Obrazek: thumb-e-14169231-1615453375-bd.jpg]
Nikt nie podzielił się informacją jak to u niego wygląda tak więc bazując na informacjach z poral.eu oraz własnym wydaniu wprowadziłem w filmoskopie drugie wydanie tak aby było rozróżnienie pomiędzy wersjami BD25 i BD50.

BD25: [Obrazek: thumb-lg-2612066-bezlitosny.jpg]   BD50: [Obrazek: thumb-300x300-53097-front.jpg]




Zdecydowałem się zebrać nasze zastrzeżenia do wydań BD od Mayfly i wysłałem do nich maila. Obawiałem się, że pozostanie bez odpowiedzi a jednak ją otrzymałem.Poruszone zagadnienia:

1. Zmiana AR na przykładzie "Guns Akimbo"
Odpowiedź pozytywna czyli postarają się zwracać na to uwagę i trzymać OAR.

2. Powrót do kodeka MPEG-2 kosztem MPEG-4 AVC
Tutaj odpowiedź sugerowała, że przejście na BD50 pozwala na stosowanie MPEG-2
przedstawiciel Maylfy napisał(a):Wraz ze zmianą formatu na BD-DL zaczęliśmy stosować kodeki o mniejszej kompresji. Jakość obrazka jest naszym zdaniem lepsza. Duże bitrate 20k+ na to pozwalają.
Bez przykładów pokazujących, że jest inaczej pewnie się nie uda przekonać.

3. Brak dźwięku DTS-HD
Zgodnie z przewidywaniami jest to kwestia ceny. Podobno zakup DTS:X MA to koszt 10k PLN tak więc nie należy oczekiwać zmiany.
Tylko podany koszt dotyczy przeskoczenia jeszcze półkę wyżej. Zakładam że DTS-HD MA to mniejszy koszt a zysk jakościowy były spory.
Powiedzmy, że po jego zakupie cena wydania zostanie podniesiona o 10 PLN to zwróci się on dopiero po sprzedaży 1000 wydań a jak to bywa sama sprzedaż może ucierpieć na podniesieniu ceny. Z drugiej strony jeżeli firma myśli przyszłościowo i chce wyrobić sobie markę to ta inwestycja wydaje się jedną z lepszych. Najwyraźniej uznano, że dla większości klientów nie jest to istotny parametr  Sad

4. Płyty BD
a) BD50 - na podstawie ostatnich zakupów i odpowiedzi dotyczącej stosowanego kodeka, można przyjąć że to jest już standard
b) wypalanie vs tłoczenie. Tutaj nie należy spodziewać się zmian obecnie nakłady sięgają 100 sztuk więc rzeczywiście nawet argument, że zastosowanie satysfakcjonujących nas rozwiązań w pkt 2 i 3 zwiększy sprzedaż pięciokrotnie wydaje się mało realny.


RE: Mayfly - Gieferg - 12-03-2021

Używają dwuwarstwówek, żeby użyć MPEG-2? Czyli w sumie guzik im dają te dwuwarstwówki, bo MPEG-2 wymaga o wiele większego bitrate żeby wyglądać porównywalnie z AVC.


RE: Mayfly - Kirek - 12-03-2021

W Empik pojawił się pre-order na "I zbaw nas ode złego" w reżyserii Won-Chan Hong, który wcześniej pisał scenariusze do moim zdaniem bardzo dobrych "W pogoni" i "Morze Żółte". Tego najnowszego jeszcze nie znam.
Premiera: 2 kwietnia (klik w okładkę=filmoskop)

[Obrazek: thumb-lg-14188949-i-zbaw-nas-ode-zlego-h...n-chan.jpg]


RE: Mayfly - Daras - 13-03-2021

Jeśli poniższy tytułu nie ukaże się w innej (lepszej?) edycji PL, to oczywiście kupię wydanie Mayfly.
https://poral.eu/twin_peaks_fire_walk_with_me_1992_blu-ray.php


RE: Mayfly - Jedi-Matser - 25-04-2021

Czy Twin Peaks, Eraserhead, teraz ma wyjść Lost Highway, to płyty wypalane?


RE: Mayfly - MarekZegarek - 26-04-2021

Jak już kilkukrotnie było wspomniane, wszystkie płyty Blu-Ray od Mayfly są wypalane - nic się nie zmieniło w tym temacie.
I raczej się nie zmieni, bo nie zanosi się, że znacząco będą chcieli zwiększyć nakłady ze względu na małe zainteresowanie.