Filmozercy.com | Forum
Pearlzfan - kolekcja UHD/BD/DVD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Pearlzfan - kolekcja UHD/BD/DVD (/watek-pearlzfan-kolekcja-uhd-bd-dvd)



RE: Pearlzfan - kolekcja BD/DVD - Wolfman - 17-06-2020

Poszukaj na FA, ja tam kupowałem. A ten steelbook jest zwyczajnie paskudny. Wolałbym dopłacić. Zresztą odniosłem się do tych 2 co mają odpowiedniki w 4k


RE: Pearlzfan - kolekcja BD/DVD - pearlzfan - 07-07-2020

Malutki up.

Na promocjach nic ciekawego od dłuższego czasu już nie mogę nic znaleźć, więc powoli zabieram się za to, co zostało na moich wishlistach a na promki raczej nigdy nie trafi.

Na dzień dobry kolekcjonerskie wydanie Jin-Roh, jednej z najciekawszych obok GITSa produkcji studia Production I.G. Mam już ten film w kolekcji, ale zaliczyłem faila kupując go na francuskim Amazonie nie sprawdzając czy są napisy angielskie (nie ma Wink ).

Wydanie bardzo ładne, utrzymane w minimalistycznej estetyce, tak jak lubię.
Booklet ma 40 stron, na których jest kilka pełnostronicowych artworków, storyboardy, wywiad z reżyserem (po ang) oraz szkice koncepcyjne. Fajny dodatek.

Czerwony jest bardziej soczysty w rzeczywistości niż na zdjęciu Smile
Kartka z opisem z tyłu jest naklejona i chyba raczej ją zdejmę.

[Obrazek: hqyahqj.jpg]
[Obrazek: N74zggJ.jpg]
[Obrazek: lsveDzd.jpg]
[Obrazek: V8Qy1Hr.jpg]
[Obrazek: Huw0dor.jpg]
[Obrazek: GMduk55.jpg]
[Obrazek: mUmisFb.jpg]
[Obrazek: NFjaN6z.jpg]
[Obrazek: LedYEfJ.jpg]


RE: Pearlzfan - kolekcja BD/DVD - Mefisto - 07-07-2020

Super! Nawet nie wiedziałem, że coś takiego wyszło. Co prawda cena trochę spora, ale może trafi się promka.


RE: Pearlzfan - kolekcja BD/DVD - pearlzfan - 07-07-2020

(07-07-2020, 16:10)Mefisto napisał(a):  może trafi się promka
Oh, przyjacielu, marne szanse. Ja tak czekałem więcej niż rokWink


RE: Pearlzfan - kolekcja BD/DVD - pearlzfan - 08-07-2020

Niespodzianka w skrzynce od JB Hi-Fi. Wysłali 21 maja, więc leciało półtorej miesiąca. Drugi wciąż w drodze.

Obraz żyletka. Pierwszy z moich UHD, w którym bitrate praktycznie nie spada poniżej 75Mbps i oscyluje w okolicy 80!
Przy okazji gdzieś był temat o bandingu nieba podczas wychodzenia z okopów - na LG C9 65" praktycznie niewidoczny z kanapy (2,2m od tv), trzeba się dobrze przyjrzeć a podczas skupienia na postaciach nie ma szans zwrócić na to uwagę.

Brak napisów PL.

[Obrazek: bfDSpPY.jpg]


RE: Pearlzfan - kolekcja BD/DVD - misfit - 08-07-2020

(08-07-2020, 10:20)pearlzfan napisał(a):  Przy okazji gdzieś był temat o bandingu nieba podczas wychodzenia z okopów - na LG C9 65" praktycznie niewidoczny z kanapy (2,2m od tv), trzeba się dobrze przyjrzeć a podczas skupienia na postaciach nie ma szans zwrócić na to uwagę.

A oglądane było w HDR10 czy DV ?


RE: Pearlzfan - kolekcja BD/DVD - lovelybones - 08-07-2020

Panasonic DMP-300 odtwarza DV?


RE: Pearlzfan - kolekcja BD/DVD - misfit - 08-07-2020

Nie bardzo. Czyli albo w serii 9 LG poprawili co nieco w kwestii przetwarzania obrazu w HDR10 albo pearlzfan nie jest zbyt wrażliwy na zjawisko bandingu Smile

PS. Nie obrażę się gdyby i do mnie paczki z Australii doszły po 1.5 miesiąca (póki co minął nieco ponad miesiąc).


RE: Pearlzfan - kolekcja BD/DVD - pearlzfan - 08-07-2020

HDR10. Serio, bandingu praktycznie nie widać w tej scenie, trzeba bardzo chcieć, żeby go tam dojrzeć. Jak się ogląda normalnie i skupia na akcji, to imho nikt tego nie zauważy Smile

Btw paczki: na kopercie było "Air mail" także nie wiem, którędy te samoloty leciały, że to trwało 45 dni Wink


RE: Pearlzfan - kolekcja BD/DVD - Wolfman - 08-07-2020

Guzik tam leciały. Leżały pewnie w Polsce w magazynie z dopiskiem mało ważne. Do Usa jak list obecnie wysyłam to w max 7 dni jest już na skanie w Usa. A dostawa do domu to nawet i 3 tyg.