Filmozercy.com | Forum
Pan Anatol - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Pan Anatol - kolekcja (/watek-pan-anatol-kolekcja)

Strony: 1 2 3


Pan Anatol - kolekcja - Pan Anatol - 30-04-2020

Skoro już tu jestem, to pomyślałem, że i ja się pochwalę. Smile Tylko na razie bez zdjęć, przede wszystkim dlatego, że na chwilę obecną moja kolekcja jest podzielona - większą część mam u siebie w Ostrowcu, ale trochę fajnych wydań mam też w mieszkaniu w Krakowie. W wakacje złożę to wszystko w jedno miejsce i może udostępnię jakieś zdjęcia, chociaż nie jest to jakieś bardzo atrakcyjne wizualnie. Wink

Na razie więc tylko krótki wstęp, po czym podam linki do spisu wydań. Filmy kupuję od 2016 roku, przy czym w tym pierwszym roku kupowałem niewiele i tylko na DVD. W pewnym momencie zapragnąłem bardzo mieć na DVD film Playtime Jacques'a Tatiego, ale był dostępny tylko od BFI w Dual Formacie - Blu-ray i DVD. Kupiłem więc ten Dual Format i to zapoczątkowało kolekcjonowanie Blu-rayów, które dominują już od 2017 roku. Na DVD też od czasu do czasu coś kupuję, bo wiele filmów polskich, jeszcze nie zrekonstruowanych czy na przykład dokumentalnych, ma tylko takie wydania.
Przez jakiś czas zbierałem przeważnie filmy, które już w jakiś sposób wcześniej zobaczyłem i wiedziałem, że będę chciał to zrobić jeszcze raz, natomiast od jakiegoś czasu coraz częściej odważam się na tzw. blind buy - nauczyłem się już rozróżniać, co będę chciał obejrzeć po raz drugi i następny, bez oglądania po raz pierwszy. Smile I w związku z tym kolekcja rośnie trochę szybciej.
Według licznika blu-ray.com mam koło 140 wydań, a w tym koło 280 filmów, bo lubię box sety i tego typu rzeczy. Smile Interesują mnie głównie starsze filmy, do nowszych podchodzę bardziej z rezerwą, ale parę filmów z ostatniej dekady da się w moich zbiorach znaleźć. Dlatego też mogę pochwalić się, że w mojej kolekcji, poza filmami polskiej produkcji, nie ma ani jednego polskiego wydania Blu-ray. Wszystko właściwie sprowadzam z Wielkiej Brytanii, gdzie działają takie wydawnictwa jak Arrow, Eureka, Second Run, BFI itp., które są lepiej dostosowane do moich zainteresowań niż rynek krajowy (choć oczywiście bardzo chętnie zobaczyłbym jak najwięcej polskiej klasyki na Blu-rayach); ostatnio zaprzyjaźniłem się też, w ramach promocji w sklepie BFI, z Criterionem UK. Smile

No, to chyba tyle tytułem wstępu, a jeśli chodzi o to, co dokładnie znajduje się w moich zbiorach, to podaję linki do FilmoSkopu i do kolekcji na blu-ray.com. Ta druga jest trochę dokładniejsza, bo w FilmoSkopie nie udało mi się znaleźć paru wydań. No i żadna z tych list nie zawiera moich wydań DVD, które są w znakomitej większości polskie, zawierają mało popularne polskie filmy i nie ma ich chyba w żadnej bazie danych. Wink Ale to zaprezentuję kiedyś przy okazji robienia zdjęć.

http://filmozercy.com/filmoskop/profile/2047/collection

https://www.blu-ray.com/community/collection.php?u=508835


RE: Pan Anatol - kolekcja - Mefisto - 30-04-2020

Bardzo ładna kolekcja - sporo tytułów mi się pokrywa, także lajkuję Smile


RE: Pan Anatol - kolekcja - Kirek - 01-05-2020

(30-04-2020, 23:09)Pan Anatol napisał(a):  w FilmoSkopie nie udało mi się znaleźć paru wydań. No i żadna z tych list nie zawiera moich wydań DVD, które są w znakomitej większości polskie, zawierają mało popularne polskie filmy i nie ma ich chyba w żadnej bazie danych. Wink Ale to zaprezentuję kiedyś przy okazji robienia zdjęć.

Wyszukiwanie najlepiej wykonywać po EAN a jeżeli nie zostanie znalezione to na wszelki wypadek jeszcze po tytule i np. kraju wydania.
Gdy oba wyszukania nie odnajdą Twojego wydania to zachęcam do jego dodania, również tych na DVD Smile
Tutaj kilka wskazówek: http://forum.filmozercy.com/watek-dodawanie-wydania?pid=64290#pid64290

Natomiast gdy wydanie występuje już w bazie ale nie posiada kompletu danych podaj je w komentarzu do wydania a zostaną uzupełnione.
Pamiętaj, że wartość dla pola 'Polska wersja' jeżeli jeszcze nie jest wprowadzona to ustawiasz sam. Przyjęta jest zasada, że tą wartość ustawiają osoby posiadające dane wydanie tak aby była 100% pewność co do podanej informacji. Przeglądając Twoją listę wydań bez informacji o PL wynika, że możesz się wykazać i pomóc w kompletowaniu danych na filmoskopie Smile http://filmozercy.com/filmoskop/profile/2047/collection?sortby=title&polish_versions%5B%5D=0&search=

Powodzenia w dalszym powiększaniu kolekcji Smile


RE: Pan Anatol - kolekcja - Pan Anatol - 06-12-2020

Jakoś nie chciało mi się przez te parę miesięcy chwalić nowymi zakupami, ale teraz jakoś naszła mnie ochota, żeby to jednak zrobić, Smile Może dlatego, że już od dłuższego czasu nie kupowałem żadnych filmów - w sierpniu uznałem, że moja biblioteczka powinna zawierać więcej pozycji z dziedziny historii i kultury Dalekiego Wschodu i w związku z tym nabyłem sporo interesujących tytułów. Jednak pomyślałem, że na Święta warto zakupić kilka filmów (nawiasem mówiąc również w większości o proweniencji dalekowschodniej), które już długo wisiały na liście zakupowej. Przed chwilą zamówiłem je na stronie rarewaves.com - zobaczymy, czy uda się im dojść przed Świętami.

[Obrazek: thumb-lg-7265867-takeshi-kitano-collecti...9-1993.jpg]

Trzy filmy Takeshiego Kitano w dość świeżym wydaniu od BFI. Jakiś czas temu kupiłem komplet filmów tego reżysera od Third Window Films, jak na razie widziałem trzy i bardzo mi się podobały (szczególnie Scena nad morzem), toteż chętnie uzupełniam moje zbiory o kolejne tytuły. Jakość obrazu ponoć niezła, choć bez rewelacji.

[Obrazek: thumb-lg-22841-rashomon.jpg]

Oczywisty klasyk, również od BFI. Byłem przekonany, że mam już ten film na Blu-ray, no ale jak przyszło do mojego wakacyjnego przeglądu Kurosawy, to okazało się, że dysponuję jedynie starym DVD. Nie jest to może jedno z moich ulubionych dzieł Kurosawy, ale warto je mieć. Zobaczymy, jak tam z jakością obrazu, ale z tego co widziałem, funkcjonuje jak na razie tylko jeden master, więc nie ma dużego wyboru.

[Obrazek: thumb-lg-170126-ocean-waves-doubleplay.jpg]

Mało znana i raczej nie ciesząca się zbytnią renomą produkcja Studia Ghibli w niebaśniowym, obyczajowym stylu, którą jednak ja osobiście bardzo lubię. Smile Wizualnie jest też bardzo ładna, dlatego warto ją posiadać w najlepszej możliwej jakości.

[Obrazek: thumb-lg-18141-chinatown.jpg]

No i na koniec klasyk niejapoński; za pierwszym razem ten film niespecjalnie mi się spodobał, ale jakiś rok temu go sobie odświeżyłem i tym razem zapragnąłem go mieć. Zwlekałem z tym trochę, bo wiadomo, że istnieje nowy master w 4K, no ale nie doczekam się chyba jego wydania na płycie. Chociaż skoro już kupiłem stare wydanie, to może się doczekam? Wink Miałem tak niedawno z It's a Wonderful Life Franka Capry.


RE: Pan Anatol - kolekcja - paniron - 07-12-2020

Mam wszystkie cztery. Ocean waves obejrzałem chyba jako ostatnie, z wszystkich animacji od studia Ghibli. Taki niby nijaki, ale mi się bardzo podobał. Z boxu Takeshi-ego, najbardziej w pamięci mi zapadł Boiling point. Świetna rolę tam miał ;-)


RE: Pan Anatol - kolekcja - Pan Anatol - 07-12-2020

Super, cieszę się, że nie jestem sam w kwestii lubienia Ocean Waves. Smile A co do boksu Kitano, najbardziej znanym z zawartych tam filmów jest chyba Sonatine, ale fakt, że ten Boiling Point jakoś najbardziej mnie ciekawi. Bardzo mi się spodobał poniższy kadr z tego filmu. Smile

[Obrazek: CH5.JPG]


RE: Pan Anatol - kolekcja - piti198 - 07-12-2020

Ja wolę Kikujiro albo Brother.
Co to za komplet filmów od Third Window Films? W sensie, że jakiś box czy po prostu wszystkie jego filmy jakie wydali?


RE: Pan Anatol - kolekcja - Pan Anatol - 07-12-2020

Kikujiro i Brother jeszcze przede mną. A co do Third Window Films miałem na myśli te sześć filmów, które wydali, nie jakiś box.


RE: Pan Anatol - kolekcja - Bender - 07-12-2020

Ocean Waves ujdzie, ale jednak z obyczajówek Ghibli o kilka długości przegrywa z Only Yesterday. W sumie z katalogu Ghibli uważam to za chyba najsłabszy tytuł po The Cat Returns. Choć ten ostatni to jedyny tytuł, którego naprawdę nie lubię.


RE: Pan Anatol - kolekcja - Pan Anatol - 07-12-2020

Only Yesterday również jeszcze przede mną, mam dość wysokie oczekiwania - z tego co słyszałem to pewnie świetny film, co nie zmienia faktu, że Ocean Waves bardzo lubię.