Filmozercy.com | Forum
Uncharted - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: Na luzie (https://forum.filmozercy.com/dzial-na-luzie)
+--- Wątek: Uncharted (/watek-uncharted)



Uncharted - Glaeken - 24-06-2020

(24-06-2020, 08:46)Mierzwiak napisał(a):  myślałem że przy okazji Uncharted 4 ND wycisnęło już wszystko z PS4, ale nie.
Z serii Uncharted to 2 i 3 robiły furorę. 4 to już mocno odgrzewany kotlet przygodowy. Nie zaskakuje a jedynie "układa się" w głebokie i bezpieczne koleiny po poprzednich odsłonach - nie ma już tego polotu i brakuje zaskakujących akcji. Czuć też zmęczenie materiału. Trochę szkoda obserwować tę markę jak wytraca impet, swego czasu moje ulubione IP przygodowe ever przy którym spędziłem masę h także w ligach online.


Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: The Last of Us 2 - Mierzwiak - 24-06-2020

Pisałem o stronie technicznej gry, nie o tym jaką jest kontynuacją Smile (moim zdaniem świetną, ale nic by się nie stało gdyby skończyli na trylogii)


RE: The Last of Us 2 - Wolfman - 24-06-2020

Technicznie czwórka to mistrzostwo, a fabularnie? W końcu mamy jakąś fabułę w tej serii, która wciąga bardziej od poprzedniczek. Największy niewypał to trójka. Mieli skończyć na słabej części? Rozmach jednak największy miała dwójka jeśli mowa o wykonaniu leveli i głównym przeciwnku. Niedawno wbijałem platyny na ps4 za wszystkie cztery więc porównanie mam. Dla mnie to 2,4,1, Vita, Zagubione dziewictwo i 3.
(24-06-2020, 20:04)Glaeken napisał(a):  Nie zaskakuje
A co tam mogło zaskoczyć po serii Tomb raider? kto każe komu grać w kolejne części, jak czujesz zmęczenie, w sumie nie wiem czym, bo oprócz serii TR to nie ma nic podobnego.
Ale nie chcieć by były? Zawsze później można ograć.  Za to pełno mamy gier sportowych i CoD.


RE: The Last of Us 2 - Glaeken - 25-06-2020

(24-06-2020, 21:21)Mierzwiak napisał(a):  Pisałem o stronie technicznej gry, nie o tym jaką jest kontynuacją Smile
Tech. wypada dokładnie tak samo czyli efekt urwanej dupy i opadu szczęki seria ma już za sobą Wink Być może tylko ja tak bez emocji przeszedłem 4, jakoś mi była obojętna. Przy 2 i 3 aż się pociłem z wrażenia Big Grin


Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: The Last of Us 2 - Wolfman - 25-06-2020

To bardzo dziwne, bo dzieli je przepaść i była to najładniejsza gran na pleja. Zwłaszcza, że się pociłeś przy słabej trójce.


RE: The Last of Us 2 - Glaeken - 25-06-2020

Zarówno w 2 i w 3 były sceny które sprawiały wrażenie filmowych. Do tego stopnia, że nawet moja żona się nabrała Wink  W 4 jechali na sprawdzonych pomysłach.
Widocznie grafika nie ma dla mnie tak wielkiego znaczenia. Gdy się grało w Dizzy czy Prince of Persia za czasów pikselozy to się docenia głównie pomysł i fabułę. Wygląd, choć ważny, to dla mnie drugorzędna sprawa.
(24-06-2020, 22:52)Wolfman napisał(a):  W końcu mamy jakąś fabułę w tej serii, która wciąga bardziej od poprzedniczek.
Jestem dokładnie przeciwnego zdania. Fabuła rodem z Dynastii - nagle odnalazł się zaginiony brat który niemal przez całą trylogię siedział w pierdlu(?). Sam Nathan Drake już nie sypie ciętymi ripostami i żarcikami jak dawniej, powiedziałbym, ze jest jakiś przymulony. W dodatku ustatkował się, co jak doskonale wiesz, nie do końca wyszło mu na dobre no ale happy end być musi Wink Ładnych dup i klimatu rodem Jamesa Bonda tez już nie ma Sad Trochę się stało to co i z filmami Szklana Pułapka 5 czy Indiana Jones 4 czyli nieoczekiwane rodzinne koneksje na tle przygody tetryków.
(24-06-2020, 22:52)Wolfman napisał(a):  A co tam mogło zaskoczyć po serii Tomb raider?
To zupełnie inna bajka i kultowa seria. Moja przygoda z TR zakończyła się na 3 (o ile dobrze pamiętam pojawiły się dinozaury) więc wieki temu. Jedynka razem z dodatkiem unfinished business niemal zakatowałem na śmierć - absolutna gra survivalova ZANIM Larę zaczęli eksploatować i zmieniać biust na wszelkie możliwe sposoby. Tak czy inaczej po 3 dałem sobie spokój choć zdaję sobie sprawę, że kolejne tytuły były coraz lepsze ale jakoś odstraszał mnie ten cały hype gimbazy i wolałem poznawać nowe, inne tytuły.


RE: Uncharted - Wolfman - 25-06-2020

(25-06-2020, 08:31)Glaeken napisał(a):  Zarówno w 2 i w 3 były sceny które sprawiały wrażenie filmowych.
Masz ich od groma w 4. W 4 starali się uczłowieczyć plastikowego nierealnego Drakea z poprzednich odsłon. Winę też ponosi tutaj target tej gry, nie jest celowana do dorosłego widza, więc jest za bardzo plastikowo przy starciach, dialogach w porównaniu do serii TLOU. W zasadzie od początku jechali na sprawdzonej przez TR formule. W którego to nie grałeś z jednego z najgłupszych powodów.
Dizzy wyglądało bombowo jak na swoje czasy, a PoP to też była nie najgorsza gierka, akurat grafika 2D wolno się starzeje i te gry są wciąż grywalne.


RE: Uncharted - Glaeken - 25-06-2020

(25-06-2020, 09:41)Wolfman napisał(a):  Masz ich od groma w 4.
Otóż to. Może aż za dużo, a może Naughty Dog zwyczajnie niczym nowym nie zaskoczył bo już każdy wie czego się spodziewać.
(25-06-2020, 09:41)Wolfman napisał(a):  W 4 starali się uczłowieczyć plastikowego nierealnego Drakea z poprzednich odsłon.
No to się im nie udało. Moim zdaniem przegięli.



Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka