Filmozercy.com | Forum
Lektor kontra napisy - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Ogólnie o kinie (https://forum.filmozercy.com/dzial-ogolnie-o-kinie)
+--- Wątek: Lektor kontra napisy (/watek-lektor-kontra-napisy)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Lektor kontra napisy - Glaeken - 30-06-2020

Wydaje mi się, że część osób kupuje i woli filmy z lektorem PL bo zwyczajnie nie nadążają z napisami lub nie opanowali angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodne oglądanie w oryginale. Ale nie sądzę aby ktokolwiek byłby na tyle odważny aby do tego się przyznać. Jakoś nie wierzę aby wszyscy kierowali się jedynie nostalgią i sentymentem.

Jedno z najczęstszych pytań od moich kupujących to czy dane wydanie zawiera conajmniej napisy PL. Cała reszta nikogo nie obchodzi - jakość obrazu czy dźwięku, dodatki... nobody cares. Nikt też nie pyta jaki tam jest lektor. Nawet za marniawe polskie wydanie T2 są w stanie zapłacić setki pln aby tylko wersja PL była. Filmy bez PL sprzedają się o wiele wiele gorzej.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Lektor kontra napisy - Wolfman - 30-06-2020

(30-06-2020, 11:46)Gieferg napisał(a):  skąd je zdobyć tłumaczyłbyś lenistwem?
Takich detali to my tu nie znamy. Więc uzależnienie? Nałóg? Smile


RE: Lektor kontra napisy - Gieferg - 30-06-2020

Ty masz swoje zboczenie z blaszanymi puszkami, ja mam swoje.

Cytat: Nikt też nie pyta jaki tam jest lektor.

Ale ja pytam. Moje zainteresowanie lektorami ma zupełnie inny wymiar niż w przypadku 99,9% widzów.

Zdarzało mi się kupić film bo wcześniej zdobyłem do niego ciekawe ścieżki lektorskie, albo kolejne wydanie filmu żeby mieć wersję, do której pasuje jakiś konkretny lektor (tak było np z kinową wersją Highlandera II), albo dokupić kolejne wydanie tego samego filmu, bo była na nim wersja lektorska, której wcześniej nie miałem (np Konwój od Kina Świat kupiłem tylko dla wersji lektorskiej, która się tam znajdowała, zgrałem i dopasowałem do Blu-ray, a z tego DVD nigdy nie oglądałem.


RE: Lektor kontra napisy - Juby - 30-06-2020

(30-06-2020, 12:40)Glaeken napisał(a):  Wydaje mi się, że część osób kupuje i woli filmy z lektorem PL bo zwyczajnie nie nadążają z napisami lub nie opanowali angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodne oglądanie w oryginale

Takie insynuacje (lub teksty o "lenistwie") czytam na tym forum chyba za każdym razem, gdy pochwalę jakiegoś lektora, albo wspomnę że jakiś film oglądam tylko z lektorem. Fakt, że skończyłem filologię angielską i że uczyłem się oglądać filmy z napisami od 6-7 roku życia (o czym kilkukrotnie wspominałem) zawsze jest pomijany.

(30-06-2020, 12:40)Glaeken napisał(a):  Jedno z najczęstszych pytań od moich kupujących to czy dane wydanie zawiera conajmniej napisy PL. Cała reszta nikogo nie obchodzi - jakość obrazu czy dźwięku, dodatki... nobody cares. Nikt też nie pyta jaki tam jest lektor. Nawet za marniawe polskie wydanie T2 są w stanie zapłacić setki pln aby tylko wersja PL była. Filmy bez PL sprzedają się o wiele wiele gorzej.

Polacy w Polsce lubią oglądać i posiadać filmy z polską wersją?!

[Obrazek: b4e22378371b81efd4242849b3576a6d.gif]


RE: Lektor kontra napisy - Gieferg - 30-06-2020

W ogóle ortodoksyjni zwolennicy napisów bywają cholernie natrętni i agresywni z tą swoją agitacją na cześć jedynej słusznej formy oglądanie filmów po polsku. Nie przypominam sobie, żeby jakiś miłośnik lektora czepiał się kogoś, że ten ogląda z napisami i próbował go z tego powodu obrażać.

Co innego oglądanie z dubbingiem Wink ale nawet to mi ostatnio tak nie przeszkadza, a w netflixowym Wiedźminie dubbing mi się wręcz podobał.


RE: Lektor kontra napisy - Wolfman - 30-06-2020

(30-06-2020, 13:53)Juby napisał(a):  Polacy w Polsce lubią oglądać i posiadać filmy z polską wersją?!
Ktoś tu coś komuś narzuca i spluwę do głowy przykłada?Smile Polska wersja to napisy. Lektora najczęściej bronią osoby bez zestawu kina domowego. Oglądanie filmu w kinie,a a w domu na własnym sprzęcie ustawionym pod siebie to dwie różne rzeczy. O ile jedna strona miłośnicy napisów oglądali z lektorem, bo i tak musieli. Tak mam wątpliwości czy druga strona posiadała kino domowe i oglądała nowe filmy z kinem domowym. O 4k i remasterach nie wspomnę.


RE: Lektor kontra napisy - Glaeken - 30-06-2020

(30-06-2020, 14:00)Gieferg napisał(a):  Nie przypominam sobie, żeby jakiś miłośnik lektora czepiał się kogoś, że ten ogląda z napisami i próbował go z tego powodu obrażać.
...Ekhem ekhem...
(25-06-2020, 21:45)Juby napisał(a):  właśnie przeczytałem najdebilniejszy post w historii tego forum
(25-06-2020, 22:05)Gieferg napisał(a):  Też się zastanawiam co to za brednie poobiednie

[Obrazek: giphy.gif]


RE: Lektor kontra napisy - prodarek - 30-06-2020

(30-06-2020, 14:00)Gieferg napisał(a):  Wiedźminie dubbing mi się wręcz podobał.

Oooo w końcu ktoś to napisał ... można rzec że wersja napisy vs dub to dwa inne klimaty co ciekawe dub w wielu sytuacjach był bardziej wulgarny i zarazem śmieszny. Chyba sobie powtórzę Wieśka..

A co do lektora na płytkach BD z reguły jest z nim dość duży problem bo na kinie domowym źle się tego słucha, dołożony lektor w centralnym głośniku jest pusty mało przestrzennych, oglądany na tv lub w stereo brzmi lepiej.


RE: Lektor kontra napisy - Gieferg - 30-06-2020

(30-06-2020, 18:11)Glaeken napisał(a):  
(30-06-2020, 14:00)Gieferg napisał(a):  Nie przypominam sobie, żeby jakiś miłośnik lektora czepiał się kogoś, że ten ogląda z napisami i próbował go z tego powodu obrażać.
...Ekhem ekhem...

(25-06-2020, 21:45)Juby napisał(a):  właśnie przeczytałem najdebilniejszy post w historii tego forum
(25-06-2020, 22:05)Gieferg napisał(a):  Też się zastanawiam co to za brednie poobiednie

[Obrazek: giphy.gif]

Nie wiem co to ma do rzeczy. To było komentowanie wygadywania głupot, a nie oglądania filmów z napisami.


Lektor kontra napisy - Glaeken - 30-06-2020

Nie uważam abym napisał głupoty tak samo jak nie zauważyłem aby ktoś kogoś obrażał bo ogląda z lektorem.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka