Filmozercy.com | Forum
Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) (/watek-niewidzialny-czlowiek-czlowiek-widmo-the-invisible-man-hollow-man)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Kirek - 17-07-2020

[Klik w dowolną okładkę w tym poście przeniesie Was do opisu wydania w filmoskopie]

9 lipca premierę miały polskie wydania filmu "Niewidzialny człowiek" w reżyserii Leigh Whannella.
Dystrybutorem jest Filmostrada, dostępne są wydania na BD i DVD.

[Obrazek: thumb-lg-9655534-niewidzialny-czlowiek-blu-ray.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-42177-l0139pyu.jpg]

Pełny opis wydania na BD dostępny w filmoskopie. Poniżej wykres bitrate, który również jest dostępny w galerii wydania.

[Obrazek: orig-e-9655534-1594921701-INVISIBLEMAN_bitrate-10s.png]

Filmostrada nie zdecydowała się wydać filmu w formacie Ultra HD pomimo tego, że Universal przygotował płytę z polską wersją językową. Kto chce zaopatrzyć się w takie wydanie powinien szukać wśród wydań z krajów:
1. Anglia
2. Francja (wydanie w steelbook i amaray)
3. Czechy (PL dostępne również na płycie BD)

[Obrazek: thumb-lg-7602261-the-invisible-man-4k-ul...lu-ray.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-20879-front.jpg] [Obrazek: thumb-lg-9825108-niewidzialny-czlowiek.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-64518-front.jpg]



Postać niewidzialnego człowieka nie jest nowym pomysłem w kinie. Jest to jedna z postaci zaliczanych do Universal Monster, pierwszy raz zaistniała na ekranie w 1933 roku.
Na naszym rynku doczekaliśmy dwóch wydań na DVD tego filmu. Pierwsze jeszcze pod szyldem Universal Pictures Poland (choć znalazłem też fotkę gdzie na folii była naklejka z innym EAN i dopiskiem ITI Film Studio) i wznowienie od TiM. Universal wypuścił go też w pakiecie z innymi 'Potworami' (w filmoskopie dostępny opis płyt).

[Obrazek: thumb-lg-9757676-niewidzialny-czlowiek.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-56741-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-46534-11.jpg]

Za granicą w wielu krajach dostępny jest ten tytuł na BD niestety bez PL, również w steelbook (poniżej wydanie angielskie).
Ciekawym wydaniem jest też kolekcja 6-ciu filmów w skład której wchodzą:
1. The Invisible Man - 1933
2. The invisible Man Returns - 1940
3. The Invisible Woman - 1940
4. Invisible Agent - 1942
5. The Invisible Man's Revenge - 1944
6. Abbott and Costello Meet The Invisible Man - 1951

[Obrazek: thumb-lg-170328-the-invisible-man-alex-r...ection.jpg] [Obrazek: thumb-lg-3245458-invisible-man-complete-...ection.jpg]

Temat niewidzialności doczekał się również dwóch filmów pod tytułami "Człowiek widmo" i "Człowiek widmo 2".
W Polsce pierwszy z nich dostępny jest na BD i DVD, kontynuacja już tylko na DVD. Pierwszy film posiada kilka polskich wydań na DVD ale na chwilę obecną w filmoskopie mamy wprowadzone tylko jedno i to zostało zaprezentowane poniżej.

[Obrazek: thumb-lg-4756-czlowiek-widmo.jpg] [Obrazek: thumb-lg-5040632-czlowiek-widmo.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-78442-front.jpg]

W zagranicznych wydaniach na BD znajdziemy oba filmy (bez PL). Na wyróżnienie zasługuje angielskie wydanie zbiorcze.

[Obrazek: thumb-55313-all.jpg]


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - shaman72 - 17-07-2020

Fajnie ten steelbook wygląda.Trzeba będzie się rozejrzeć.


Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Glaeken - 17-07-2020

Najpierw obejrze film bo w ciemno nie chce kupowac coś do czego niekoniecznie bede wracac. Wydaje mi sie ze w temacie niewidzialnego czlowieka juz wszystko zostalo powiedziane ale recki sa zaskakujaco mocno pozytywne.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - shaman72 - 17-07-2020

@Glaeken - u mnie miał 7/10, więc kupię. Wink


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Mister Tadeo - 17-07-2020

Portal Filmożercy objął patronat medialny nad wydaniami Blu-ray i DVD filmu „Niewidzialny człowiek”.

[Obrazek: niewidzialny-czlowiek-banner-900x900.jpg]



RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Mierzwiak - 17-07-2020

Szkoda że Sony nie skorzystało z okazji i nie podpięło się pod premierę przygotowując wydanie UHD Hollow Mana. Z oczywistych względów niektóre ujęcia z efektami wyglądałyby nieco gorzej, ale jestem pewien że byłby to kolejny ekstra remaster od tego studia.
Przy okazji wydanie BD, choć sporo w nim przepaleń, trzyma się całkiem nieźle.

Film z Moss na półkę nie trafi, wystarczy że wynudziłem się na tym w kinie.


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Daras - 17-07-2020

Gleaken napisał:
Wydaje mi sie ze w temacie niewidzialnego czlowieka juz wszystko zostalo powiedziane ale recki sa zaskakujaco mocno pozytywne.

Czy na naszym forum była jakaś dyskusja o filmie? Poczytałbym.

Mister Tadeo napisał:
Portal Filmożercy objął patronat medialny nad wydaniami Blu-ray i DVD filmu „Niewidzialny człowiek”.

No, to przynajmniej wiadomo jak powinniśmy oceniać jakość rzeczonych wydań. Wink


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Mister Tadeo - 17-07-2020

(17-07-2020, 13:56)Daras napisał(a):  Czy na naszym forum była jakaś dyskusja o filmie? Poczytałbym.

Będzie na Stronie Głównej recenzja filmu i wydania Blu-ray, a link do niej zostanie zamieszczony w tym temacie. Po seansie - jeśli takowy planujesz - będziesz mógł zamieścić swoje spostrzeżenia. Może to właśnie Ty zainicjujesz dyskusję?


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Glaeken - 17-07-2020

(17-07-2020, 13:56)Daras napisał(a):  Czy na naszym forum była jakaś dyskusja o filmie? Poczytałbym.
O dyskusji na forum nic nie wiem. Odniosłem się do pochlebnych opinii i wysokich ocen spoza forum jak np. Rotten tomatoes, metacritic itp.

Leigh Whannell jest pod moja "obserwacja" po bardzo dobrym Ulepszeniu.

Btw... czemu w w/w zestawieniu nie ma filmu z Chevy Chasem z lat 90-tych. Tez jest o niewidzialnym czlowieku.


Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - shaman72 - 17-07-2020

Film trochę z innej strony przedstawia ten temat.Dobra jest też ścieżka dźwiękowa.