Filmozercy.com | Forum
Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) (/watek-niewidzialny-czlowiek-czlowiek-widmo-the-invisible-man-hollow-man)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Daras - 21-07-2020

(21-07-2020, 21:18)Mister Tadeo napisał(a):  Kolega Jacek recenzuje film i wydanie Blu-ray:
https://filmozercy.com/wpis/niewidzialny-czlowiek-recenzja-filmu-i-wydania-blu-ray-opakowanie-elite

Recenzję przeczytałem jednym tchem. Następnie drugi raz na spokojnie. Jest ona ponadprzeciętnie wnikliwa. Gorąco polecam od A do Z! Chyba przestanę kupować miesięcznik KINO. Wink  

Jeśli nie powinienem czynić tego w tym miejscu, proszę skasować post. Blush

Siłą rzeczy zauważyłem w tekście wytłuszczenia. Na prywatny użytek przesunąłem akcenty. Oto moje mocne fragmenty (wytłuszczenia).

Cytat:

Film
(...)
Są tu i długie jazdy po korytarzach, i głośne jumpscare’y, i protagonistka, która coś widziała, ale nikt jej nie wierzy. A jednak, wszystkie one, zamiast stać się źródłem łatwej do zrozumienia, odbiorczej frustracji, wpisują się w szeroko zakrojoną tematykę filmu.
(...)

Obraz
(...)
Najlepiej odznaczają się w produkcji sceny utrzymane w niskim kluczu oświetleniowym: klaustrofobiczna jazda kamery po zaciemnionym strychu, ucieczka z nowoczesnej posiadłości we wprowadzeniu filmu (obok w większości poprawnie odwzorowywanej czerni, najciekawiej odznaczają się tu kolorystyczne kontrasty – plamy żółtego światła na tle chłodnych jarzeniówek).
(...)

Audio
(...)
Jak wspomniałem wcześniej, obecności niewidzialnej siły napędowej filmu poszukujemy tyleż wytężając wzrok i wpatrując się w szerokie plany, co słuch – oczekując na drobne ślady podrzucane w teksturze.
(...)

Interesująca całość:
https://filmozercy.com/wpis/niewidzialny-czlowiek-recenzja-filmu-i-wydania-blu-ray-opakowanie-elite


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Mierzwiak - 21-07-2020

Po co cytujesz w całości post na który odpowiadasz?
Po co na końcu linkujesz tę recenzję? Nie zauważyłeś że post który zacytowałes już ten link zawiera? Dwa posty i trzy razy ten sam link to jakieś szalenstwo.


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Daras - 21-07-2020

Cytat z poprzedniej strony zamieściłem rozmyślnie w ramach edycji. Uczyniłem tak gdy zauważyłem, że mój wpis skoczył na kolejną stronę. W ten sposób zachowałem ciągłość, bo być może nie każdemu chce się cofać do wcześniejszych kart. Jednocześnie jasne jest z jakiego powodu link do artykułu zaistniał dwukrotnie.

Jeszce coś?

EDIT:
Potraktuj moje pytanie jako retoryczne. W razie dalszych wątpliwości nie będę umiał koledze pomóc. Odpadam w tym szaleństwie.


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Wolfman - 21-07-2020

(21-07-2020, 22:07)Mierzwiak napisał(a):  Po co cytujesz w całości post na który odpowiadasz?
Przestań narzekać przynajmniej tym razem z kimś dyskutował. Bo z reguły to sam siebie cytuje i sam sobie odpowiada. Miałeś czas się przyzwyczaić.


Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Glaeken - 22-07-2020

Dla mnie osobiście recenzje Jacka są zbyt "ciężkie". Zwykle odpuszczam po dwóch pierwszych zdaniach... rzeczywiście są rodem z miesięcznika KINO a to zupełnie nie moja bajka. Zdecydowanie wolę lżejsze pióro i bardziej treściwe recki.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - KaMario - 22-07-2020

Mam podobne zdanie. Ciężko się czyta recenzje napisane takim pompatycznym, ubranym w górnolotne słowa, zaburzającym odbiór zasadniczej treści przekazu tonie.


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Gieferg - 22-07-2020

Sam wychodzę z założenia, że recenzje powinny być pisane z myślą o wszystkich potencjalnych odbiorcach, prosto i przejrzyście, nie wiem na ile dobrze mi to wychodzi, ale taki jest zamysł Wink

Cytat: rodem z miesięcznika KINO
Nie znosiłem go :>


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - pearlzfan - 22-07-2020

Bardzo fajny film. Byłem zaskoczony podejściem reżysera do tematu i sprawną aktualizacją historii do naszych czasów.
Jasne, że jest tam kilka niedociągnięć fabularnych, ale realizacja stoi na tak dobrym poziomie, że jestem w stanie przymknąć na to oko i dalej dobrze się bawić (i nawet jakoś nie raziła mnie Moss, której nie znoszę). Rozważam dołożenie go do kolekcji razem z Upgrade.

Ps. Jak to jest "ciężka" recenzja to wy chłopy mało w życiu czytaliście Tongue
Gościu napisał zwykłą recenzję, w której nie ma nic trudnego, żadnych wielkich wolt stylistycznych, nic oprócz sprawnego operowania słowem na przyzwoitym poziomie. Pisząc, że taki tekst jest za ciężki sami sobie wystawiacie "ciężką" cenzurkę Big Grin


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - KaMario - 22-07-2020

(22-07-2020, 10:30)pearlzfan napisał(a):  Pisząc, że taki tekst jest za ciężki sami sobie wystawiacie "ciężką" cenzurkę
Człowiek po całym dniu pracy, stykając się z "ciężkimi" zawodowymi tekstami i innymi problemami natury branżowej, chce dla odpoczynku i oderwania się od codzienności otaczającego świata przeczytać "lekki" tekst, a tu np.: "...nawiguje przez patriarchalne dystopie…"; "...staje się tu wprawnym synonimem traumy i kolektywnym oznaczeniem symptomów stresu pourazowego."; "...zastosowania znajomego płótna, by w historii poszukać nowej pojemności"; "jakoby „Niewidzialny człowiek” był zdolny wywrócić na widowni narracyjnego „backflipa”. To tylko nieliczne przykłady.

Szef w mojej poprzedniej firmie często zwracał mi uwagę, że używam bizantyjskiego stylu pisania. Był on może bogaty i w pełni dokładnie opisujący zagadnienia, ale nie był "ciężki" i wymagający od czytelnika wielu domysłów i interpretacji.

A poza powyższym, rzeczywiście film jest całkiem niezły.


RE: Niewidzialny człowiek | Człowiek widmo (The Invisible Man | Hollow Man) - Gieferg - 22-07-2020

To zdecydowanie NIE są teksty dla każdego, skoro czyta się je jak pracę zaliczeniową z filmoznawstwa (miałem i mam sporo do czynienia z wszelakimi kulturoznawcami, żona pisała zaliczenie o muzyce z filmów Lyncha i magisterkę na temat Nicka Cave'a Tongue). Sensowność pisania w ten sposób o kinie rozrywkowym na stronę taką jak ta, jak dla mnie jest nieco wątpliwa.

Cytat:Człowiek po całym dniu pracy, stykając się z "ciężkimi" zawodowymi tekstami i innymi problemami natury branżowej, chce dla odpoczynku i oderwania się od codzienności otaczającego świata przeczytać "lekki" tekst

Otóż to.