Filmozercy.com | Forum
Witaj w klubie (2013) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy--13)
+--- Wątek: Witaj w klubie (2013) (/watek-witaj-w-klubie-2013)Witaj w klubie (2013) - Ula87 - 30-12-2014

Pełna humoru, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem. Ron żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona. Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku. (Opis dystrybutora)

REWELACJA!!!!! Matthew McConaughey jest fenomenalny, podobnie jak to bylo w przypadku Detektywa. I oczywiscie przecudowny i inspirujacy w swej perfekcji Jared Leto. Przedstawienie ktore na dlugo pozostanie w mojej pamieci. Zasluzone oba Oscary za pierwszoplanowa i drugoplanowa role meska. Teatr dwoch aktorow, gdzie kazdy z nich moze powiedziec, ze osiagnal szczyt swoich aktorskich mozliwosci (a moze nie(?)). POLECAM!!! Dla mnie 10/10.


RE: Witaj w klubie (2013) - faccalto - 31-12-2014

Przejmujący film o prawdziwie dramatycznych wydarzeniach, ale z pewną dozą humoru, przez co temat nie jest jak mogłoby się wydawać ciężki w odbiorze.
By dużo nie pisać to Matthew McConaughey i Jared Leto w tym filmie to najwyższa liga aktorska, a Oscary które się za ich rolę posypały są w pełni zasłużone.

Precyzyjnie ukazano klimat lat 80' oraz charakteryzację bohaterów. Miejscem akcji jest Texas, więc podobać się może motyw rodea, cowboye oraz styl noszenia się głównego bohatera. Poruszany jest również wyraźnie problem dyskryminacji oraz homoseksualizmu w owym czasie.

Warto zapoznać się z tym wyjątkowym filmem 9/10