Filmozercy.com | Forum
Ocalony (2013) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy--13)
+--- Wątek: Ocalony (2013) (/watek-ocalony-2013)



Ocalony (2013) - faccalto - 31-12-2014

[Obrazek: 94048906.jpg]


Według mnie to najlepszy film o wojnie na bliskim wschodzie od czasów "Helikoptera w ogniu". Dość zgrabnie budowana akcja przedstawia prawdziwy konflikt. Widzimy jak na dłoni bohaterów, którzy przeżywają prawdziwy dramat.
Po prostu bardzo się wczułem w klimat i dlatego też wysoko oceniam film jako całość, bo aktorsko wszyscy zagrali na jednakowo przyzwoitym poziomie. To jeden z tych filmów gdzie najważniejsza jest historia bazująca na faktach autentycznych, a jej finał niestety nie należy do szczęśliwych. 9/10

PS. Szkoda tylko, że polskie wydanie blu-ray jest pozbawione wszelkich dodatków :/

Ale o tym tu nie rozmawiamy.
G.



RE: Ocalony (2013) - Ula87 - 14-03-2015

Jak wiadomo dobrych filmow o tematyce wojennej jest jak na lekarstwo, ale Ocalony, na pewno nalezy do tych z wyzszej polki. Nie ma w sumie co tu za bardzo mowic o samym aktorstwie, bo nie to jest tu najbardziej istotne i zchodzi nieco na dalszy plan. Oczywiscie aktorzy spelnili swe zadanie, ale o wiele bardziej wzrok skupia tu przede wszystkim fabula, ktora tez nie idzie utartym tropem i ukazuje, ze w Afganistanie sa tez ludzie, ktorzy nie sa Talibami, co Amerykanom nie przychodzi z latwoscia ( nie tylko w sprawie Afganistanie, ale tez Iraku czy Wietnamu) dlatego tez tym bradziej warto obejzec ten film. Tym bradziej krzepiace, ze jest to film oparty na faktach, a nie opowiesci niczym z basni braci Grimm. Warto tez zwrocic uwage na piekne zdjecia, ktore zdecydowanie sa tutaj jednym z najwiekszych atutow tego filmow.
Jedyne co mnie nieco zmeczyla, to ilosc upadkow glownyc bohaterow,ktorzy bez przerwy, by ratowac sie przed ostrzalem Talibow, rzucaja sie w dol skalistego zbocza, z czego wychodza nie bez szwanku, ale jak dla mnie, powinni byc o wiele bardziej poturbowani, anizeli zostalo to pokazane. No ale wybaczam, bo jest to relacja niemalze na zywo z pola bitwy, wiec "fakty sa faktami".
Nie arcydzielo, ale na pewno godne uwagi. Mocne 7,5/10.