Filmozercy.com | Forum
OLED od LG - szybkie pytanie - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: OLED od LG - szybkie pytanie (/watek-oled-od-lg-szybkie-pytanie)



OLED od LG - szybkie pytanie - Sokal - 15-10-2020

Hej,
jeśli był już taki wątek, gorąco proszę o wskazanie. Jeśli nie było, to prośba o Wasze opinie - jeśli ktoś takowe ma.
Chodzi o zakup telewizora OLED, konkretnie LG OLED65BX3LB. Warto? Nie warto? Lepiej dopłacić do innego OLEDA?
W moim przypadku w grę wchodzi tylko 65" i tylko OLED.
Sprawa mocno pilna!
Pozdrawiam,
S.


RE: OLED od LG - szybkie pytanie - Qlas1990 - 15-10-2020

Nie brać. Bx to uwsteczniony model. Obraz jest bardzo ciemny, na Rtings w SDR ma 300 nitów, w HDR 450. Lepiej już chyba wyrwać B9 jak się uda.


RE: OLED od LG - szybkie pytanie - Uatu_TheWatcher - 15-10-2020

Podejmę się pod temat, ale jedynie w kwestii porady "Sokal", o którą to dopytujesz w tym wątku zbiorczym forum. Z mojej perspektywy sytuacja OLEDowa wygląda następująco: od roku (16 października anno domini 2020 minie dokładnie rok) jestem dumnym, i to jak, posiadaczem odbiornika TV: OLED LG E8 o przekątnej ekranu 65 cali. Do tej pory nie miałem żadnych problemów związanych z jego użytkowaniem, a mianowicie z jakimiś powidokami tła, wypalaniem się pikseli, czy problemów z ,,wybuchającymi" (ponoć) panelami OLED w egzemplarzach z lat produkcji 2018-2019. Nie użytkuję nagminnie swojego telewizora, a jeśli używam, to m.in. nie oglądam różnych wiadomości, programów telewizyjnych - wszystkiego tego, co eksponuje przez długi okres czasu nieruchome elementy w kadrze. Eksperymentuję ostatnimi czasy z bardziej stabilnymi ustawieniami obrazu (pełna kalibracja ustawienia obrazu jest tym, co dla OLEDów jest najlepsze; domowe majsterkowanie z wyświetlaczem, to takie ,,grzebanie" w ustawieniach, a nie prawdziwa kalibracja) w moim egzemplarzu LG OLED E8 65, a jest to bardziej wizjonerskie i głębokie w doznania dla widza ustawienie: parametr Technicolor Ekspert z lekkiki modyfikacjami.

A tak wygląda najpiękniejsza, jak dotąd, najbardziej oszałamiająca ultra fotorealistyczną jakością w każdym aspekcie obrazu produkcja, obejrzana przeze mnie na platformach streamingowych. "Nasza Planeta" od Netflixa z obrazem i dźwiękiem w jakości Dolby Vision (podopcja obrazu: Kino Domowe); majestat piękna... Brak słów:

[Obrazek: IMG-20201015-132138.jpg]



RE: OLED od LG - szybkie pytanie - Mr.Hankey - 15-10-2020

Sokal, na Twoim miejscu dopłaciłbym i wziął model CX, który ma zdecydowanie wyższą jasność, co jak wiemy robi robotę. Różnica w cenie nie jest duża, a TV to jednak inwestycja na lata, więc moim zdaniem zdecydowanie warto. No chyba, że możesz głębiej sięgnąć do kieszeni, wtedy możesz rozważyć Panasa HZ2000, ale to pod warunkiem, że nie interesuje Cię granie, bo brak tu niestety HDMI 2.1 i w przyszłości może to jednak doskwierać. Generalnie model CX to z całą pewnością dobry wybór i należy pamiętać, że konkurencyjne oledy będą wglądały bardzo, ale to bardzo podobnie pod względem jakości obrazu.


OLED od LG - szybkie pytanie - marchello666 - 24-10-2020

Mam możliwosc kupienia Nanocell 75 lub 65 ' nie umie znalezc takiego tematu. Ma ktoś doświadczenia z ta technologia. OLED odpada ze wzgledu na ukryte i jasne mankamenty technologia. Szkoda bo obraz jest dobry. Oglądam filmy i youtube. Marginalnie telewizja

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


RE: OLED od LG - szybkie pytanie - Mierzwiak - 24-10-2020

Jakie to mankamenty ma OLED że wolisz kupić gówniany model LCD, który na każdym polu będzie gorszy od OLEDa?

Użytkuję już dwa lata i żadnych nie zauważyłem.