Filmozercy.com | Forum
Najgorzej wydane filmy - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Najgorzej wydane filmy (/watek-najgorzej-wydane-filmy)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Najgorzej wydane filmy - pred895 - 23-11-2020

Nie jest to płyta na miano bubla roku lub innych zgorszeń, ale dzisiaj wyłapałem na niej pewien mankament. Tak więc jak co roku o tej porze odświeżam sobie którąś z części z serii Lethal Weapon i tym razem padło na dwójkę. Tak więc ogółem kolorystyka, kontrast oraz brak jakichkolwiek zabrudzeń jak najbardziej na plus, ale mniej więcej od słynnej sekwencji z folią malarską zauważyłem pewien mankament, który towarzyszył mi do końca seansu i nie pozwolił mi czerpać przyjemności z oglądania tego mocarnego akcyjniaka. Mianowicie od tej sceny obraz w statycznych ujęciach gdzie kamera stoi w miejscu i mamy ujęcia z oddali lub po prostu statyczne sceny dialogów obraz ma tendencje do migotania na boki: lewo - prawo, tak jakby klisza filmowa była w nienajlepszej formie... lub operatorowi chciało się siku. W niektórych ujęciach jest to mniej lub bardziej widoczne, ale od tego momentu przez cały film nie ma takiej chwili w której obraz nie byłby w tych ujęciach stabilny... Znam ten film praktycznie na pamięć i do tej pory oglądając go na TV nigdy tego nie zauważyłem, jednak prawie dwukrotna przekątna ekranu podwoiła ten mankament i niestety oglądając tę edycję filmu zawszę będę zwracał na to uwagę. Jak dotąd takie problemy zauważałem tylko w starszych filmach na panoramach gór czy innych krajobrazów, ale tutaj to niezła fuszerka pochłaniająca blisko 80 % filmu jak nie całość Sad Czekam na wydanie UHD które ostatecznie zniweluje ten bubel albo udowodni że operator był nałogowym alkoholikiem z parkinsonem Tongue


RE: Najgorzej wydane filmy - Gieferg - 23-11-2020

WIdziałem LW2 na Blu-ray z pięć razy i niczego takiego nie zauważyłem (no ale nie oglądałem na jakimś wielkim ekranie). Aż rzucę okiem specjalnie pod tym kątem (na zoomie).


RE: Najgorzej wydane filmy - pred895 - 23-11-2020

Zwróć na to uwagę podczas owijania trupa w folię malarską, biurko głównego bosa dyplomaty migocze aż miło... jest tak w większym lub mniejszym stopniu przez cały film na statycznych ujęciach.


RE: Najgorzej wydane filmy - Gieferg - 23-11-2020

Faktycznie, obraz dziwnie drży (w poziomie, jakby kamerą trzęsło) i do tego migocze, nawet nie musiałem zooma włączać, gdy wiedziałem czego szukam.

No i teraz qrva cannot unsee, pred, you bastard!


RE: Najgorzej wydane filmy - pred895 - 23-11-2020

Sam mam depresję... bo dziś miałem ochotę na ten film, wypiłem cztery browary i mam raczej wqurwa a nie przyjemność z seansu Sad


RE: Najgorzej wydane filmy - Mierzwiak - 23-11-2020

Ja dzisiaj miałem dylemat czy sprzedać koledze X-Men: First Class na Blu-ray z oryginalną okładką czy poczekać aż przyślą mi UHD i zamienić, bo w wydaniu 4K jest strasznie szpetna.

Ufff, dobrze wiedzieć ze w tych trudnych czasach nie tylko ja borykam się z problemami Smile


RE: Najgorzej wydane filmy - Mefisto - 24-11-2020

(23-11-2020, 23:02)pred895 napisał(a):  Czekam na wydanie UHD które ostatecznie zniweluje ten bubel albo udowodni że operator był nałogowym alkoholikiem z parkinsonem Tongue

To jest zdaje się oryginalne piękno zdjęć. Nie jestem pewien czy w jedynce też nie znajdziesz podobnych rzeczy.


RE: Najgorzej wydane filmy - pred895 - 24-11-2020

Niedawno odświeżałem też The Thing Johna Carpentera i tam takich mankamentów nie zauważyłem, więc to żadne tłumaczenie. Rozumiem jakby to było w kilku ujęciach, ale nie podczas całego seansu we wszystkich stycznych scenach. Tak więc dziękuję za takie piękno. Dziś obejrzę chyba trójkę i też obadam sytuację. Podobną masakrę zauważyłem podczas otwarcia Wyatta Earpa z Costnerem, ale zniknęło to po wyświetleniu wszystkich ważniejszych nazwisk twórców filmu. Tak więc jest to zdecydowanie wada mastera i braku ustawienia opcji która niweluje ten mankament, lub w dużym stopniu go ogranicza w zależności od materiału na którym jest oparty.


RE: Najgorzej wydane filmy - Gieferg - 24-11-2020

Cytat:o jest zdaje się oryginalne piękno zdjęć.

Nie wygląda na "oryginalne piękno".


RE: Najgorzej wydane filmy - Mefisto - 24-11-2020

(24-11-2020, 07:22)pred895 napisał(a):  Niedawno odświeżałem też The Thing Johna Carpentera i tam takich mankamentów nie zauważyłem, więc to żadne tłumaczenie.

A co ma inny film do tego? Takie rzeczy wynikają z wielu czynników, łącznie ze stylem obranym przez operatora. Aczkolwiek może to być też i czysty babol techniczny (również istniejący oryginalnie). Przypominam, że Coś doczekało się świeżutkiego skanu 4K, a LW z tego co wiem, nie.