Filmozercy.com | Forum
Haqu - czyli skromnie, ale szybko rośnie :) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Haqu - czyli skromnie, ale szybko rośnie :) (/watek-haqu-czyli-skromnie-ale-szybko-rosnie)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Haqu - czyli skromnie, ale szybko rośnie :) - Haqu - 03-01-2015

Witam wszystkich!
Kolekcję zacząłem jakoś na początku poprzedniego roku, może trochę później - nie pamiętam już dokładnie kupując Green Horneta, który mnie trochę zawiódł no ale nieważne Tongue. Potem powoli dochodziły kolejne filmy, i tak jakoś się to rozrasta w swoim naturalnym tempie. Ciągle ubolewam nad brakiem "wydań kolekcjonerskich", ale pracuję nad tym. W październiku zaczęło się od Breaking Bad w beczce, wczoraj doszła kolekcja Obcego a Kwadrylogia Szklanej Pułapki jest w drodze. Chciałbym jak najszybciej kupić Trylogię Władcy Pierścieni i Gwiezdne Wojny, jednak średnio mi się podoba co George Lucas postanowił zrobić ze starą trylogią  Angry Steelbooków też kilka jest, najbardziej podoba mi się Fight Clubu i Kapitana Ameryki, jednak ten drugi pomimo ładnego opakowania niczym mnie nie zachwycił. 2 kolejne też są w drodze (Droga i Kapitan Philips). Bedę aktualizował temat zdjęciami na bieżąco  Big Grin W tym miesiącu jeszcze planuję zakup trylogii Evil Dead i edycję kolekcjonerską Watchmen z amazonu.

[Obrazek: Seoag7vl.jpg?1]
[Obrazek: g0pUttel.jpg?1]
[Obrazek: ERjMfZwl.jpg?1]
[Obrazek: rKTecODl.jpg?1]

Przepraszam za taką sobie jakość zdjęć, ale do dyspozycji mam tylko bardzo mierny aparat z HTC One  Angel

Jak widać kilka wydań z USA/Wielkiej Brytanii jest, jednak staram się kupować polskie wydania, ponieważ nie każdy u mnie czuje się komfortowo oglądając film po angielsku, a w dogrywanie napisów nie chce mi się zbytnio bawić, plus musiałbym nagrywarkę dokupić a ten zakup zawsze gdzieś schodzi na bok, no ale może kiedyś  Tongue

PS Poleci ktoś dobre folie na steelbooki? Czy to bezsens i raczej się nie porysują?

Pozdrawiam wszystkich i zapowiadam częste (oby  Big Grin ) aktualizacje.


RE: Haqu - czyli skromnie, ale szybko rośnie :) - Mefisto - 03-01-2015

(03-01-2015, 18:11)Haqu napisał(a):  Kwadrologia?

Kwadrylogia

Cytat:Poleci ktoś dobre folie na steelbooki? Czy to bezsens i raczej się nie porysują?

polecam ebay - przykład


RE: Haqu - czyli skromnie, ale szybko rośnie :) - Artur - 03-01-2015

skromna kolekcja ? masz więcej ode mnie :-) Nie liczy się ilość a to co lubisz oglądać.

I zwróciłem uwagę na regał , można by go zmodyfikować zmniejszając głębokość i wysokość półek.


RE: Haqu - czyli skromnie, ale szybko rośnie :) - Haqu - 03-01-2015

(03-01-2015, 18:20)Mefisto napisał(a):  Kwadrylogia
Dzięki, zaraz poprawię w 1-szym poście Smile
I również dzięki za folie, jednak nic polskiego nie znajdę? Wiem, że jeden sklep ma na stanie, jednak z limitem do 10 sztuk przy zamówieniu a chciałbym, żeby przsesyłka była w miarę tania bo w końcu to tylko folie. Może przy jakimś wiekszym zamówieniu.
(03-01-2015, 18:28)Artur napisał(a):  skromna kolekcja ? masz więcej ode mnie :-) Nie liczy się ilość a to co lubisz oglądać.

I zwróciłem uwagę na regał , można by go zmodyfikować zmniejszając głębokość i wysokość półek.
No jednak patrząc na kolekcje niektórych osób tutaj to skromna. Na pewno nie tak duża jak bym chciał żeby była. Ale co do tej ilości to się zgadzam, chociaż i tak niektóre filmy tutaj były kupowane w ciemno z różnym skutkiem. Tych Transformersów na przykład zupełnie nie trawię, ale był to chyba prezent.
Co do regału to masz rację, jednak kiedy był on kupowany to zupełnie nie z myślą o filmach. Na modyfikacje nie mam za bardzo czasu/chęci, ale coś pomyślę bo faktycznie są zbyt wysokie i ta z pojedynczymi filmami zdecydowanie zbyt głęboka. Pewnie prędzej dojdą nowe meble niż zmodyfikuję te, ale się zobaczy


RE: Haqu - czyli skromnie, ale szybko rośnie :) - Mefisto - 03-01-2015

(03-01-2015, 18:46)Haqu napisał(a):  nic polskiego nie znajdę?

Spróbuj, ja tam nie wiem, wolę ze sprawdzonego źródła. Swego czasu pamiętam jednak, iż jeden z forumowiczów sam sobie zrobił coś takiego, jak w linku, więc może jeszcze się tym "trudni" i ma na zbyciu.

Cytat:w końcu to tylko folie.

No właśnie to nie są folie, a specjalne plastiki. Folijki bez problemu na allegro znajdziesz, ale ich jakość lepiej zbyć milczeniem.


RE: Haqu - czyli skromnie, ale szybko rośnie :) - Haqu - 03-01-2015

No nic, zamówiłem 10 tych zwykłych folii, jak będą słabe to zamówię plastiki


RE: Haqu - czyli skromnie, ale szybko rośnie :) - Haqu - 12-01-2015

Pierwsza aktualizacja!
Filmy zamówione w styczniu powoli zaczynają docierać. Na początek zavvi:
4 części Szklanej Pułapki (dla zainteresowanych - 1 i 2 mają polskie napisy. 3 i 4 niestety nie) za ok 55 zł
Wziąłem pakiet 4 części bo piąta to kompletna porażka moim zdaniem Smile
Steelbook "Drogi" oraz "Kapitana Phillipsa" za odpowiednio 50 i 38 zł
[Obrazek: z4IRjtL.jpg]
[Obrazek: 3yORsZKl.jpg]
[Obrazek: k66Ot1Vl.jpg]
[Obrazek: 9S7BQwQl.jpg?2]
[Obrazek: NgOOw0Hl.jpg?2]

Nie wiem czemu ludzie tak narzekają na tego steelbooka Phillipsa, dla mnie jest całkiem niezły Smile
Więcej zakupów w drodze!

Aha, przyszły jeszcze te folie na steelbooki, ale są beznadziejne (słabo dopasowane, rogi sterczą) także teraz zrobię tak jak mówi Mefisto i zamówię plastiki/rękawy


RE: Haqu - czyli skromnie, ale szybko rośnie :) - whiteHussar - 12-01-2015

Tył steelbooka jest słaby ale front mega


RE: Haqu - czyli skromnie, ale szybko rośnie :) - frantic85 - 12-01-2015

kapitan phillips w steelu ma napisy pl??


RE: Haqu - czyli skromnie, ale szybko rośnie :) - Haqu - 12-01-2015

Niestety ani Kapitan Phillips ani Droga nie mają polskich napisów. Phillips ma angielskie, fińskie, hinduskie, włoskie, norweskie, hiszpańskie, duńskie, szwedzkie a Droga tylko angielskie dla niedosłyszących.