Filmozercy.com | Forum
Studio N - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dystrybutorzy (https://forum.filmozercy.com/dzial-dystrybutorzy)
+--- Wątek: Studio N (/watek-studio-n)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Studio N - fire_caves - 28-09-2022

Ciekawe, swoją drogą, co to w odpowiedzi od Studia N znaczy "dostaliśmy"? Płacisz i masz co chciałeś. Czyżby StudioCanal z jakiegoś powodu nie chciało sprzedać wersji z HDR? Jakoś jednak bardziej mi to pachnie eufemizmem ze strony Studio N-owego pracownika. Osobiście odczytuję to jako "kupiliśmy SDR po taniości".


RE: Studio N - prodarek - 28-09-2022

To samo pisali w przypadku T2.


RE: Studio N - misfit - 28-09-2022

Dobrze to odczytujesz Smile
Jak się dobrze sprzeda to niewykluczam, że pojawi się nowa edycja z HDR. Ale to pewnie w jakimś dziwnym pakiecie, jak to było z T2 Wink


RE: Studio N - prodarek - 28-09-2022

(28-09-2022, 17:32)Danus napisał(a):  Nie po to wywalilem 5 kola na oppo zeby teraz kupowac buble
Przepłaciłeś Big Grin ostatnio był za 1800 ale ktoś szybko go sprzątnął... nie zdążyłem.


RE: Studio N - Danus - 28-09-2022

Nie przepłaciłem. Jak kupowalem nie bylo tanszegoSmile nie bylo tez tanszego pol roku po zakupieSmile


RE: Studio N - Mr.Hankey - 28-09-2022

Wydania UHD bez HDR to kpina. Oby tylko rodacy odpowiednio zagłosowali portfelami. Zdecydowane nie dla fuszerki.


RE: Studio N - prodarek - 28-09-2022

(28-09-2022, 19:23)misfit napisał(a):  że pojawi się nowa edycja z HDR. Ale to pewnie w jakimś dziwnym pakiecie, jak to było z T2
Nie zapominam o wersji z dubbingiemSmile


RE: Studio N - Night830 - 28-09-2022

Czyli znowu Polaczki mają się cieszyć z ochłapów? Swoją drogą to nie miałem pojęcia o tym, że istnieją wydania filmów 4K bez HDR. Czy może jest tak tylko w naszym kraju, że takowe wydają? W innych krajach filmy ze StudioCanal w 4K zawsze mają Hdr. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

W każdym razie poczekam na recenzję trylogii Rambo na bluray i 4K może chociaż skuszę się na bluraya. Tak samo z Nieśmiertelnym.


RE: Studio N - Mierzwiak - 28-09-2022

(28-09-2022, 21:14)Night830 napisał(a):  Swoją drogą to nie miałem pojęcia o tym, że istnieją wydania filmów 4K bez HDR.
Jest już parę takich wydań, żadne z nich nie pochodzi z Polski Smile


RE: Studio N - misfit - 28-09-2022

Pierwsze polskie T2 było w SDR Smile

Night830, jest co nieco zagranicznych UHD w SDR, ale to niemal wyłącznie dlatego gdy po prostu nie istnieje wersja HDR.
Korzystanie z mastera SDR w sytuacji gdy istnieje wersja HDR to po prostu straszne skąpstwo. Tym niemniej względem BD zyskujemy wyższą rozdzielczość, 10-bitową głębię kolorów (= często lepsze przejścia tonalne) i zwykle lepszą kompresję obrazu - trzeba to jeszcze umieć wykorzystać, co nie każdemu się udaje. Dysponując tylko masterem SDR co bardziej kumaci robią małe czary z obrazem SDR w kontenerze HDR - tym samym dodatkowo zyskujemy szeroką paletę barw.

Zobaczymy w końcu jak Studio N sobie radzi z kompresją obrazu, bo T2, z uwagi na megaśnego DNRa, nie stanowił praktycznie żadnego wyzwania w tym aspekcie Big Grin