Filmozercy.com | Forum
Studio N - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dystrybutorzy (https://forum.filmozercy.com/dzial-dystrybutorzy)
+--- Wątek: Studio N (/watek-studio-n)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Studio N - Mierzwiak - 09-06-2021

(09-06-2021, 22:33)prodarek napisał(a):  Tak raczej nie można muszą wydać to co dostaną od studiocanal czyli będą to nowe remastery
Skąd wiesz? Jeśli SC zaoferuje im stary master w niższej cenie i nowszy w wyższej, to wybiorą to, co będzie się bardziej opłacać. Po braku HDR w T2 widać że już oszczędzają, a jeszcze nie zdążyli nic wydać.

(09-06-2021, 22:33)prodarek napisał(a):  to tak jak w tv nie puszczają filmów które mają skitrane w szafach tylko puszczają nowe remastery bo takie dostają do transmisji. Przynajmniej ja tak zauważam.
To źle uważasz Smile W TV wciąż emitują wiele filmów ze starych masterów (dopiero co trafiłem na archaiczną kopię Cliffhangera na jakimś kanale), to samo tyczy się i serwisów streamingowych - przykładowo omawiany T2 na Amazonie jest zremasterowany, ale na Netfliksie już nie. Niedawno pojawił się tam Batman Tima Burtona - też poprzedni master. (Choć może to i lepiej, bo wersja SDR remastera jest skopana)

Daj znać jeśli zobaczysz kiedyś w TV odnowionego Gladiatora Smile


RE: Studio N - lovelybones - 09-06-2021

(09-06-2021, 22:33)prodarek napisał(a):  To, że Studio N prowadzi rozmowy z Lionsgate to kolejna dobra wiadomość.
To Monolith stracił licencję na filmy Lionsgate? Czy może jednak uważasz, że będą się licytować kto da więcej? Smile
Największy sens to byłoby wydawać filmy od Sony, a nie od Lionsgate.


RE: Studio N - Night830 - 09-06-2021

Monolith to żywy trup. Są w upadłości. Na ich stronie widać jakieś nowe wydania dvd itp. żadnych informacji o filmach w formacie bluray. Cofnęli się o epokę wstecz. Kto wie czy faktycznie nie stracili licencji. Mam taką nadzieję.


RE: Studio N - misfit - 10-06-2021

(09-06-2021, 20:52)Jedi-Matser napisał(a):  Ja przewiduję, że w 4K bez HDR mało kto się będzie bawił, i pozostaną przy BluRay toi i tak będzie bardzo dobrze, bo wydanie danego filmu 4K z HDR można kupić zagraniczne, a blu w PL.

BD też można kupić za granicą, jakby co... Wink

Chodzi mi o to, że BD też można skiepścić na wiele sposobów - zaczynając od kombinacji z AR i klatkażem (czyli stawiając na mastery telewizyjne), na braku jakichkolwiek dodatków i kiepskiej kompresji obrazu kończąc. To ostatnie jest szczególnie istotne w przypadku tych ziarnistych remasterów ze skanu 4K, których w katalogu StudioCanal jest cała masa.
Jak to będzie ze Studio N to się wkrótce okaże - jednak krytykowany na lewo i prawo Monolith potrafił wypuścić swoje pierwsze wydanie UHD w HDR i WCG, a na BD nie było zabaw z AR i klatkażem od blisko 7 lat... Oby się nie okazało, że zamieniamy siekierkę na kijek Smile


RE: Studio N - Juby - 10-06-2021

(09-06-2021, 21:36)kryst007 napisał(a):  Okay. Nie wiedziałem i dzięki za wyjaśnienie. Przyznam, że dla pewności sprawdzałem czas trwania wersji na moim QDVD i tam było 147 minut, zatem z automatu stwierdziłem że to musi być dłuższa wersja

Bo to jest dłuższa wersja. Z tym, że wersja rozszerzona ≠ wersja reżyserska. Przynajmniej nie zawsze. Tak jest w przypadku T2, trzeciego Obcego, Gladiatora i wielu innych tytułów. Nazwa "wersja rozszerzona" jest przez polskich dystrybutorów ewidentnie nadużywana.


RE: Studio N - Night830 - 10-06-2021

Myślę, że co do popularności nowych przyszłych wydań Terminatora 2 nie ma się co martwić. Już teraz widzę wersję 4K na liście bestsellerów na dvdmax i ogólnie na allegro. Ja sam zastanawiam się nad wersją 4K, ale odstrasza mnie ten brak HDR-a i brak w zestawie bluraya.(nie mam jeszcze odtwarzacza płyt 4K może dam radę takowego nabyć za miesiąc czy dwa). Chyba mimo wszystko poczekam, aż ktoś z forum da krótką recenzję wydania bluray i 4K.


RE: Studio N - Mierzwiak - 10-06-2021

Jak ludzie zobaczą to bajeczne "4K" które kupili pewnie szybko zaroi się na allegro od używek Smile


RE: Studio N - Night830 - 10-06-2021

(10-06-2021, 19:35)Mierzwiak napisał(a):  Jak ludzie zobaczą to bajeczne "4K" które kupili pewnie szybko zaroi się na allegro od używek Smile
To swoją drogą Tongue


RE: Studio N - matswat - 08-07-2021

Panowie i Panie: czy ktoś już kupił to nowe wydanie Terminator 2 Dzień Sądu Studio N 2021 ? Nie mam, żadnego wydania polskiego i chciałem się w jakieś wyposażyć i zastanawiam się czy to dobry pomysł (może lepszy lektor był na wydaniach dvd, może na wcześniejszym blu-ray od kino świat...).


RE: Studio N - GOLUMN - 08-07-2021

Poczytaj wątek dotyczący Terminatora.