Filmozercy.com | Forum
REAVON UBR-X100 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: REAVON UBR-X100 (/watek-reavon-ubr-x100)

Strony: 1 2 3 4


REAVON UBR-X100 - blu_ray - 26-08-2021

Witam - wątek dla zainteresowanych powyższym urządzeniem
w miarę możliwości postaram się rozbudowywać co mogę od siebie i poczytać co myślą pozostali z Nas

jako świeżo upieczony posiadacz tego odtwarzacza - z braku możliwości z przyczyn oczywistych zakupu nowej jednostki oppo 203 czy pioneer LX-500 a zależało na pełnej gwarancji i aktualizacjach "pokładowych" (wsparcie - podstawa) podjąłem decyzję o zakupie i po 2 dniach uważam że dobrze wybrałem ale pomału

samo urządzenie (jest solidnie zbudowane i dużo cięższe od standardowych urządzeń tego typu bowiem waga przekracza 6kg) zapakowane jest w dwóch pudełka kartonowych - odtwarzacz zabezpieczony dodatkowo czarną pianką
w środku mniejszy (bo nie mały) również czarny kartonik w którym znajdują się kable zasilające (różne warianty w zależności od stosowanego "gniazdka" + pilot + 2 baterie AA

wygląd:
- pilot wygląda lepiej niż na zdjęciach czy filmach unboxingowych - leży wygodnie w dłoni - sporo przycisków logicznie rozłożonych
- odtwarzacz w odniesieniu do używanego lg ubk90 jest naprawdę godnie - solidna obudowa - słuszna waga - mi się podoba ale rzecz gustu
zaznaczę że nie miałem niestety możliwości namacalnego kontaktu z oppo 203/205, pioneer lx 500/800 czy panasonic9000/9004

po kilku godzinach testowania cd, audio-dvd, dvd, blu-ray, 4k uhd (hdr i dv) jestem mega pozytywnie zaskoczony
nie jest idealnie ale dostałem więcej aniżeli oczekiwałem

poprzednio lg ubk90 - róznica w obrazie bardzo zauważalna - mowa o plusach - w dźwięku - choc to przecież "wysyłka" cyfrowa do yamahy i głośników - gra to zupełnie inaczej - wszystko ożyło i jest naprawdę super

jedna rzecz - w jednym przypadku jest/nie jest cichy napęd - samo wysuwanie i wsuwanie tacki szybkie i płynne
nośniki poza uhd 4k wszystkie odpalały się cichutko - w tym pierwszym (płyta uhd 4k) start denerwujący i dla mnie hałaśliwy - po zastopowaniu i wyjęciu i włożeniu płyty robi się ciszej znacząco a po włożeniu kolejnej płyty i kolejnej jest już spoko

w momencie ładowania płyty "narusza się lekko" menu odtwarzacza z ustawieniami - sądże że nowe aktualizacje być może w tym elemencie coś poprawią (albo nie Wink)

ustawienia obrazu głównie auto (w trybie odpalonej płyty można dodatkowo wybrać rodzaj odbiornika obrazu - przestawiłem z reference na oled - obraz złagodniaj - z lekka się ściemnił - ale poniżej włączonych opcji wszystkie parametry do poprzestawiania wedle swego upodobania
ustawienia dźwięku - auto - rozpoznaje z miejca sdr (zwykłe płyty - ale to oczywiste) oraz hdr i dv - póki co brak hdr10+

podsumowując póki co warto było poniekąd zaryzykować bo jest naprawdę bardzo dobrze

pozdrawiam[attachment=1384][attachment=1385][attachment=1386][attachment=1387]


RE: REAVON UBR-X100 - chucky - 26-08-2021

Dzięki za recenzję. A czy na chwilę obecną odtwarzacz ma możliwość przesunięcia pozycji wyświetlanych napisów (wyżej/niżej) ?


RE: REAVON UBR-X100 - blu_ray - 26-08-2021

jeszcze tego nie testowałem - brak czasu - choć czytałem że jest taka możliwość - więcej czasu poświęcę w weekend - powrzucam też więcej screenów wówczas i opiszę swoje spostrzeżenia


RE: REAVON UBR-X100 - blu_ray - 27-08-2021

wracając do tematu jeszcze kilka obiecanych screenów - na dłuższe testowanie potrzeba czasu dlatego teraz bardziej obrazowo

info przy oglądanym filmie/cd

w trakcie oglądania filmów opcja narzędzia ustawienia - ostatnie zdjęcie z wyborem rodzaju tv i ustawieniami parametrów obrazu - (na pilocie przycisk setup - "klucz płaski")

odtwarzacz nie posiada wifi ani bluetooth - połączenie sieci jest możliwe metodą przewodową - nie ma opcji usług streamingowych typu youtube, netflix, hbo go etc..
mi osobiście to nie przeszkadza - po 3 dniach odczucia są następujące (odnosząc sie do wcześniej podłączonego lg ubk90 -

TU nie ma wodotrysków w dodatkach o których zdanie wyżej - obraz za to na poziomie referencyjnym (lub prościej mówiąc - wyborny) zaś dźwięk detaliczniejszy zdecydowanie - tak jakby Reavon postawił na jakość obrazu i dźwięku - i to jest faktem! - bas przyśpieszył - mój zestaw klipscha gra inaczej, wyraźniej, szerzej - krótko mówiąc bardzo fajnie - a sądziłem że połączenie kablem hdmi (wyjście cyfrowe) nie ma prawa czegokolwiek zmienić ale jednak różnica zauważalna na plus - jaki plus ? ... obraz płynie swobodnie jak i zupełna swoboda dźwiękowa (naprawdę trudno na szybko wyrazić prostymi słowami toSmile)

..niemniej w kwestii dźwięku - jego jakości - to jedyna słuszna kolejność jest taka moim zdaniem
- kolumny > amplituner > odtwarzacz > kable
bo kolumny za 300 zł nie zagrają ja te za 3000 a te jak te droższe i droższe - choć różnice robią się stopniowo coraz mniejsze to one są i są
każdy jednak ma swoje upodobania - jeden lubi stonowany-naturalny dźwięk a inni rozrywkowy (np. ja) - każdy lubi co lubi - no i tu też dochodzi kolejna kwestia - zasobność portfela... to co fajne zawsze kosztuje za dużo Wink
przeskoczyłem z tematu Big Grin

ale proszę mnie nie zrozumieć że jest mega przepaść do odtwarzacza LG (ten miał problemy przy odtwarzaniu "1917" - gubił co kilkanaście sekund klatkę) - o nie nie - jest lepiej ale nie o wiele wiele lepiej - i tego lepiej dokładnie oczekiwałem bo to jest TO!

ciekawe co przyniosą kolejne aktualizacje oprogramowanie - póki co wersja 01.13 i jeszcze widzę mankamenty - choćby przy odpalaniu filmu i przejścia z menu reavona do obrazu z płyty gdy na 1-2 sekundy obraz wycina w menu reavona prostokąt ale o tym i o innych plusach i plusach ujemnych potem potem.. no chyba że piszę tu sam dla siebie to uspokoję się Wink

podsumowując ten etap - nie jest idealnie bo też nie ma idealnego sprzętu - ale jest bardzo bardzo dobrze, o!

pozdrawiam

PS. wciąż głośny start na płytach 4k uhd (nie wszystkich) - zastopowanie wysunięcie i ponowne załadowanie i wszystko się uspokaja - trochę to dziwne ale tak ten osobnik ma - inne nośniki płyną cichutko
- odtwarzacz umożliwia oglądanie płyt 3D


RE: REAVON UBR-X100 - thegoro - 27-08-2021

Hej,
nie, nie piszesz sam dla Siebie. Jestem w trakcie wybierania odtwarzacza 4k i początkowo panaś był top wyborem, później trafiłem na zagranicznym forum na informacje odnośnie reavona. Im więcej czytam postów o tym, tym bliżej jestem do zakupu, chyba głównie ze względu na zapewnienie napisów z piórka. W panasiach jest to możliwe, ale nie oficjalnym kanałem - oryginalny firmware.
Kwestia u mnie czy x100 czy x200. Ale czekam jeszcze na info do Ciebie z szerszym review.


RE: REAVON UBR-X100 - blu_ray - 27-08-2021

hej hej - śledząc wpisy, głównie na zagranicznych forach (u nas cichutko jakoś w tym temacie) doniesienia nowych użytkowników reavona (nie wliczając trolli) odnajduję co dzień nowe i przede wszystkim pozytywy co cieszy i mnie bo widzę, że nie jestem odosobniony w swoich wrażeniach co doprawdy wspaniałego potrafi urządzenie robić przede wszystkim z obrazem i dodatkowo z dźwiękiem Smile
wybrałem X100 bo nie korzystałbym z analogowych złącz a i na swoje potrzeby wystarczy mi wariant "podstawowy" - od siebie jestem zdecydowanie na TAK
pozdrawiam

"nowy" sprzęt - wsparcie - gwarancja - ponoć szybko odpisują na sugestie posiadaczy (ja nie pisałem) - wiele rzeczy obiecują dodać do funkcjonalności i poprawiać niedociągnięcia
i choć obiecywanie nie boli i obiecywać można co wpadnie do głowy to Reavon ma u mnie, na ten czas, zaufanie - czas zweryfikuje Smile

postaram się dalej opisywać swoje spostrzeżenia rzecz jasna Smile


RE: REAVON UBR-X100 - engajner - 27-08-2021

Wiadomo kiedy ta aktualizacja będzie?


RE: REAVON UBR-X100 - pmmazz - 27-08-2021

Mam dziwne wrażenie, że sklep TeHaX pojawił się na forum ?


RE: REAVON UBR-X100 - misfit - 28-08-2021

(26-08-2021, 08:26)blu_ray napisał(a):  ustawienia obrazu głównie auto (w trybie odpalonej płyty można dodatkowo wybrać rodzaj odbiornika obrazu - przestawiłem z reference na oled - obraz złagodniaj - z lekka się ściemnił - ale poniżej włączonych opcji wszystkie parametry do poprzestawiania wedle swego upodobania

Tzn. te presety w zależności od wybranej opcji mają po prostu inaczej zdefiniowane ustawienia jasności/kontrastu czy może w tym odtwarzaczu jest coś na kształt HDR Optimizera z Panasonica ?


RE: REAVON UBR-X100 - blu_ray - 31-08-2021

Dokładnie w ten deseń jak napisałeś/pierwsza część Twojego wpisu (ostatnie zdjecie mojego wpisu2 z załącznikami)
Kazdy rodzaj wyświetlacza (4) predefiniowany fabrycznie z opcją wlasnych korekcji
Jak to jest w Panasonicu nie wiem wiec się nie odniosę (edit. 07.09.2021 - X100 nie posiada nic na wzór HDR Optimizer Panasonica- głównie poziom jasności i kontrastu (może ostrości) jedynie się zmienia przy wybraniu rodzaju wyświetlacza)

31.08.2021 - PODSUMOWANIE

W zanikającej klasie premium wśród odtwarzaczy uhd 4k po zaprzestaniu produkcji przez OPPO, Cambridge, Pioneer wydawać się mogło że otrzymamy od francuskiego coś zbliżonego (lepszego / gorszego...)

Nie ukrywam że głęboko w to wierzyłem i wierzę ale dziś mniej…

Niemniej kibicuję REAVON i życzę postępów ale oby poprawili istotną kwestię do której zmierzam i to NIEZWŁOCZNIE!!

Moje wrażenia po kilku dniach posiadania tego sprzętu pozytywne zmieszały się ze zdegustowaniem całkowitym (o czym na sam koniec)

Kilka drobiazgów wymaga jeszcze poprawy (choroby wieku dziecięcego być może) - jest nowa aktualizacja oprogramowania pokładowego -
- ale jeden element tej układanki CAŁKOWICIE LEŻY i to on zdecydował ostatecznie że oddaję swój egzemplarz (może wyjątkowy poprzez TĘ WADĘ, a która nie powinna występować w odtwarzaczu za kwotę niemal 4k).

WRAŻENIA (moje)

(skala 1-10; 1-tragedia – 10 wspaniale)) – w mojej ocenie przedstawia się to tak:

WYGLĄD, PILOT i WYKONANIE - /8/ 10

OBRAZ – DVD/BLU-RAY/UHD 4k – /8/9/10/ 10

DŹWIĘK – CD/DVD AUDIO/BLU-RAY – /8/9/10 / 10

I essssencjum

KULTURA PRACY NAPĘDU - CD/DVD AUDIO/BLU-RAY – 9/ 10

KULTURA PRACY NAPĘDU – UHD 4K – 1/ 10


Dotarliśmy do punkty zwrotnego który zadecydował o zwrocie urządzenia do Sklepu

Napęd szaleje na płycie UHD 4k – przetestowałem kilkanaście (więcej nie miało sensu) oryginalnych wydań filmów na tym nośniku

Na każdym zachowywał się tak samo (czyli nie wina wydania pojedynczej płyty) – brzmiał DOSŁOWNIE niczym mały agregat spawarki (pilarki.. wyrzynarki etc.)– na tyle było to głośne że nawet podczas dialogów słychać napęd odtwarzacza i jego niemiłosierny warkot co momentalnie niszczy przyjemność oglądania filmów 4K (a nie słucham/oglądam skrajnie cicho - od ok. 1/4 do 1/2 mocy zestawu).
Dodam że górna część obudowy wykazuje znaczne drgania na tym nośniku
Hałas i drgania stopniowo ustępują ale DOPIERO po 15-20-25 minutach zaś w przypadku płyty dwustronnej (jak przypuszczam) znowu w mniejwięcej połowie fimu mamy CYRK od nowa

Pytanie - czy to przypadek jednostkowy i ja miałem tego "farta"

Na pozostałych nośnikach błoga cisza urządzenia i dźwięk… piękny dźwięk – przyznaję – REAVON zrobił to doskonale

ALE PADŁ w miejscu omawianym

Kończąc – czy polecę urządzenie ?

Po tym przykładzie NIE POLECAM (na pewno nie tego które kilka dni użytkowałem)

...ale kto wie – bo gdy usuną ten MEGA MANKAMENT (inni użytkownicy - na forach - zgłaszali podobne "problemy")
...recenzenci profesjonalni (kwestia umowna czasami) mówią w tym aspekcie ostrożnie - czyli o głośniejszej początkowej pracy (co dokładnie to znaczy??), która po chwili zanika (ale nie całkowicie całkowicie - czy zupełnie - no tego nie dopowiedzieli łobuzy)
... no i ok - niech będzie, że tak jest faktycznie, choć chwila to pojęcie względne jak i że trochę głośny --- z tym, że na moim egzemplarzu początkowa głośniejsza praca trwała 15-25 minut by nie drażniło... cóż.. u mnie wyszło jak wyszło - wyjątkowo mi się trafił upierdliwy egzemplarzyk)

cóż...być może wrócę do REAVON UBR-X100.. być może... dziś nie odpowiem

Na rynku NOWYCH lub PRODUKOWANYCH tego typu urządzeń tzw. "Premium" nie ma urodzaju - NIESTETY POSUCHA do tego sucha.... Panasonic lub kierunek całkowicie azjatycki - lub używane - te co nagle w dziwny/nie dziwny sposób zeszły z produkcji.. utnę ten wątek - wiadomo jak jest

Pozdrawiam czytających!!

PS. "Na pamiątkę" (a raczej jako dowód) pozostawiłem sobie kilka plików z nagranym dźwiękiem tzw. kulturą pracy napędu X100 - niestety nie mogę/nie daje się tu tego załączyć